Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Buna mamici si puiuti

Noi suntem mai bine , acum parca sa mai linistit un pic fata de sapt trecuta..aseara mi a dormit si mie de la 23 pana la 4
In wek am fost si noi plecati la niste prieteni in Dorohoi..dar o trebuit sa ne intoarcem la 11 noapte k buburuzu nu putea sa doarma acoloMAi pateste cineva asa cu bb?Al meu nu doarme decat acasa la el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Salutare si d enoi!


Noi am avut weekend lung.
Am cunoscut-o pe Crtistina( Krissy) care este o draguta si o finuta. Exact cum mi-am imaginat-o.Sophia este o scumpa, cuminte si frumoasa si ascultatoare. L-0am avzut si pe micutul Philip, care nu e asa micut, e un dragut si un scump.
Ne-am distrat pana noaptea tarziu, mame denaturate. Ana de Windy, e o frumusete de fata. A fost tare frumos.
Copiii astia mici au fost exemplari.

Acum de noi:
Pe mine a inceput sa ma doara gatul, Ana incepe sa fie mai bine, Filip...tot asa, dar sunt eu mai optimista ca se va schimba. Sper sa scape de raceala ca l-am auzit stranutand de cateva ori.

Stau f prost cu timpul, sunt prinsa intre copii, lucru de la birou plus torturi, mai o curatenie in casa si mai o mancare...seara pic lata. Cred ca o vom inscrie pe Ana la preschool de 2 ore, nu mai mult.Sa vedem!

De dormit tot asa dormim, parca nu se mai trezeste atat de des sau adoarme mai repede...nu stiu. Oricum, am renuntat la ideea de diversificare. Mai asteptam macar pana la 5 luni. Atata timp cat pune in greutate si nu scade, merg pe alaptat. Dar sa stiti ca nu am mir ca nu pune in greutate, e argint viu, da din picioare ca un tauras, vrea numai in picioare(sustinut, normal)...chiuie si gangureste non stop. Cand e pe verticala nu va pot explica ce si cum face, parca e un arc, sare si chiuie ...veselia intruchipata, dar si ncand tipa nu se joaca.

Vanita de bb am pus-o in vana mare ca ne uda toata baia. E mortal


Flavia, din pacate aici Thanksgiviing are o importanta mai mare decat sarabtorile crestine.

Va

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:



LA MULTE LUNITE!!
IMOGEN TARA de mihahegarty
ANASTASIA de al3xutza_81
ANdra de lushk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

daaaa, am uitat


la multew lunite sarv=batoritilor de azi!!!!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

lisssa si tu incepi cu raceala? api aveti grija de voi si multa sanatate.
ma bucur ca te-ai distrat

sa va spun ca s-a stricat ceva la mulgatoarea mea, o chestie de cauciuc, aparent neimportanta si nu mai trage laptele si ca abia maine vine coletul pe la amiaza, asa ca trecem pe LP si -l pun la san sa vad daca trage. Pana maine sunt stresata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

sa va spun ca s-a stricat ceva la mulgatoarea mea, o chestie de cauciuc, aparent neimportanta si nu mai trage laptele si ca abia maine vine coletul pe la amiaza, asa ca trecem pe LP si -l pun la san sa vad daca trage. Pana maine sunt stresata

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Nasoala treaba, sper sa te descurci pana maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Fetelor eu azi am reusit sa trag si un pui de somn, sotul meu are liber saptamana asta asa ca ma profit si eu.Vad ca Natalia de cateva zile si-a format un program cam asa:trezire o data pe noapte la 3-4 cand mananca si adoarme la loc, apoi trezire pe la 7-8 pt papat cateodata mai adoarme daca nu se joaca vreo jumatate de ora si adoarme iar, papat la 10 si la 13-14 si apoi doarme cam 3 ore, cand se trezeste papa si apoi ras si joaca pana la 9 cand facem baie si apoi nani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Pe mine ma doare un san dar culmea nu ma doare cand e plin dar ma doare foarte tare dupa ce e golit, mai pateste cineva asa, aveti idee de la ce poate fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihahegarty spune:

Anamaria (Anaemi), Loredana, squirrel, Gliana, AlyMih, Lisssa va multumim fetele si va ca v ati amintit de iubita mea Imi care face azi 4 lunite!!!
Ii urez si eu eu la multe lunite si la multi ani, precum si la

ANASTASIA de al3xutza_81
Andra de lushk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

La multe lunite Imi!!

Pe AlinaO am adaugat-o eu pe FB, dar inca nu a confirmat...asteptam...

Mergi la inceput