Cleaningfornication (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

am dezlegat misterul patstravului cu carnea rosie-roz. pestii din crescatorie sunt hraniti cu "ceva" care le face carnea rosie. naspha treaba.


Daca acel ceva e alga Astaxantina, nu e nici o problema. Si pasarile Flamingo se nasc albe, mananca alga asta si devin roze

Eu mananc zilnic, e un antioxidant f bun


Pfuai, e a doua oara cand aprinzi lumina!

Ca si eu i-am luat Dariei pastrav cu carne rosie, roz, ma rog, si nu stiam care e faza... M-am gandit ca e somonizat...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui rall

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

am dezlegat misterul patstravului cu carnea rosie-roz. pestii din crescatorie sunt hraniti cu "ceva" care le face carnea rosie. naspha treaba.


Daca acel ceva e alga Astaxantina, nu e nici o problema. Si pasarile Flamingo se nasc albe, mananca alga asta si devin roze

Eu mananc zilnic, e un antioxidant f bun


Pfuai, e a doua oara cand aprinzi lumina!

Ca si eu i-am luat Dariei pastrav cu carne rosie, roz, ma rog, si nu stiam care e faza... M-am gandit ca e somonizat...




Toate ca toate....sodomizat sa nu fie!


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA;www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2, A DOUA MINUNE, MOS CRACIUN 2010

CE AM EU DE OFERIT

www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc1.jpg" target="_blank"> VREM PE SKYJET!!
www.desprecopii.com/pozeconcurs/ShowPhoto.asp?url=upload/Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta/dcc2.jpg" target="_blank"> NU MAI VREAU SABII TOATA VIATA!!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=7" target="_blank"> A INCEPUT VOTAREA!



www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius! ; Sa o ajutam pe Georgi sa mearga ; Manu - papusa fara picioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s

Cred ca am nevoie de o schema, ca altfel o iau razna.


Mihaela, propune-ti sa faci o schema in excel si cand o sa vezi ce afurisita e o sa ti se para toate celelalte piece of... tort
Mi se pare foarte amuzanta faza cu perdele de vara si perdele de iarna - deh, chestie de traditie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Asta este culmea culmilor ! ! !
Am tinut aseara sedinta cu familionul si le-am spus ca azi o sa dorm pana la 9:00 A.M., asa ca sa nuindrazneasca vreunul sa ma strige, sa-mi aprinda televizorul, sa vrea una-alta de la mine ...CA EU DORM.
Ei bine, este "azi" ora 7:00 A.M. si m-am trezit si incercand sa adorm la loc m-au luat niste ganduri de taiat vene ca am zis ca daca nu schimb subiectul o sa fac mizerie cu sangele siroind .
Asa ca, bune de dimineata (la mine) ...

Cu vopseala - 1 data pe an va vopsiti voi - asta-i moft, normal ca m-as duce si eu la salon ? Eu TREBUIE sa ma vopsesc din 2 in 2 luni max din motive de batranete, pardon "maturitate" ... mi s-a "maturizat" parul atat de tare incat s-a deschis la culoare si s-a facut alb. Plus o gena mostenita de la taica-meu - culoarea mea nativa acum este carunt deschis cu nunate de 70 de ani. Urasc sa ma vopsesc pentru ca dureaza prea mult ...

Cu perdelele alea si eu am sesizat schimbarea dar nu stiu explicatia - de ce sunt de vara si de iarna (ca si cauciucurile) ?
Mai bine aici ca nu se poarta perdele deloc, ca sa blochezi vederea in casa toata lumea pune jaluzele. Eu am perdele, ca imi plac, sunt frumu - dar nici chiar asa acum, sa le schimb in functie de anotimp.

Despre bucatareala de ieri - imi dau nota 6-7. Friptura a iesit buna, cartofii la cuptor cu prea mult ulei si checul de masline ratat. Toata lumea mi-a laudat salata verde, stiam eu ca la salata nu ma intrece nimeni.

Cleaning-scarpineala m-a penetrat aseara asa ca am trimis copiii la baie cu colegul bombanind si eu am dat un aspirator si un mop la parter, acolo unde e cel mai vizibil ...sus am amanat, poate da colegul azi, vrabia din mine malai viseaza (daca viseaza macar doarme nu ca mine insomniaca).

Azi am in plan o varza calita si o sesiune de shopping. I-am facut colegului program cu copilul cel mare la patinuar, la public skating (nu a zis nimic si mi-e teama ca asta inseamna NU) si eu cu o amica si cu copilul cel cuminte al casei o sa atacam magazinele de cizme. Imi trebuie cizme lungi care sa se inchida peste pulpa mea de fotbalista .... mare problema. Cica nu se numesc pulpe groase, se numesc pulpe atletice, va rog ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ioana, neeee de excel tocmai ce am scapat, nu ma mai apuc degraba...pana la urmatorul laborator .
Da, m-am adaptat si eu cu prdelelele...aici nu sunt de acelea care acopera tot geamul, sunt ori numai sus, scurte, ori in partile laterale ale geamului, pe lung. Cele de www.google.se/search?rlz=1C1AVSX_enSE393SE393&gcx=c&q=gardiner&um=1&ie=UTF-8&hl=sv&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=629&sei=Eu3ITuyKDZTN4QSw88RO#um=1&hl=sv&rlz=1C1AVSX_enSE393SE393&tbm=isch&sa=1&q=jul gardiner&pbx=1&oq=jul gardiner&aq=f&aqi=g-s1&aql=&gs_sm=e&gs_upl=14230l14889l0l15736l4l4l0l0l0l1l334l914l1.0.2.1l4l0&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=468d0780d8ed2c0&biw=1280&bih=629" target="_blank">Craciun si Advent si cele de vara sunt cu flori, fluturi :)). Plus ca la geamuri se pun stele, lumanari electrice...cam asa.

Gata, am fugit...sunt tot pe fuga zilele astea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

deci va rog frumos, incetati cu stelute si lumanari, ca-mi faceti pofta si mi-s in stare sa-mi impodobesc de azi vastele apartamente (sau poate nu, ca asta presupune totusi o mopuiala, si azi n-am chef). si-asa abia astept 1 Decembrie, ca asa am hotarat ca serbez ziua nationala, prin impodobeala. oicum in Budapesa deja si-au impodobit bradul din centru (ma rog, unul din ei, ca poate fac mai multi) si-au deschis chioscuri cu tematica de Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Ieri am muncit ca un cal de povara: aspirator, praf, mop, ordine, am sters pana si iaurtul de pe geamurii, canapele si televizor.
Venit musafiri, mancari laborioase, etc.

Well, musafirii au venit cu catelul care catel mi-a mocirlit sufrageria cu namol nisipos, de vi se trezeau instinctele mopistice si la cea mai calma dintre voi. Am patinat in figuri cu papucii pe nisipul fin din casa, incercand simultan sa nu ne pierdem echilibrul. Pana acum o ora. Cand am aspirat/mopuit grrrr iaraaaaa.

Mana mea a trecut de la stadiul de durere la amorteala, inelarul si degetul mic nu le mai simt. O fi pozitiv? ....

Edit: pernele de puf eu le spal, la 90°. apoi le usuc la uscator pe temperatura maxima. Apoi le las la aerisit pe uscatorul cu sarme - miros a caine plouat, da. Apoi iara la uscator pe temp mare cu servetel parfumat.

Daca vreti sa evitati spalatul si doar sa le dati refresh merg bagate la uscator o tura cu servetele parfumate. Acelasi tratament il aplic si plusurilor fetelor, nu des, cand ma mananca nasul de la ele doar :))). Le scoate praful si acarienii mai sensibilosi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Rall, daca pastravul si flamingo se inrozesc de la alga aia, iar tu servesti asa ceva, ca e bun oxidant, nu are acelasi efect si asupra oamenilor? Pe bune-acum... Na, ca m-am facut roz.

Eu, cu gandul la voi, dragelor, mi-am cumparat mop.La modul cel mai sincer si mai responsabil. Am fost la Bipa, am vazut coltul cu produse de menaj si l-am vizitat, ca-mi trebuiau bureti de bucatarie si...am dat cu ochii de EL! Zvelt, impecabil, cu tenta albastra, promitand marea cu sarea...n-am rezistat. Si drept e ca face treaba.Nu singur, ma rog, dar cui ii place sa fie singur!?...

O fi fost farmecul lui si vina voastra, ca tot vorbiti de mopi si moape, o fi si virusul asta care le prinde pe gravide, cu pregatirea cuibului pentru noul puiut, nu stiu. Da's fericita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

alra, nu-i de bine cu amorteala mainii. sau a degetelor. si mie imi amorteste cateodata, dar e de la coloana cervicala, unde am o problema. nu stiu pe romaneste, syndrom HWS se cheama. iar cateodata am dureri, dar dureri de-alea de-mi vine sa iau pe careva la bataie. alea sunt de la alta problema medicala.

Julia, sa stapnesti sanatoasa mopul! citeste cu atentie instructiunuile de folosire, sigur scrie ca trebuie pastrat la loc uscat si racoros.

mancarea aia ptr pesti se numeste karotin, cred ca am retinut bine. nu stiu ce toaca aia si din ce fac mancarea, dar banui ca-i ceva sa-i creasca repede. ca doar sunt in crescatorie.

edit, ca am uitat
mianna, la noi a inceput targul de craciun, tocmai bine ptr a-ti face cumparaturi. gasesti tot ce-ti doreste sufletul, sunt lucruri superbe ptr impodobit bradul si casa. e o incantare ptr ochi sa vezi acele mici imparatii de poveste instalate in centru orasului.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Rall, daca pastravul si flamingo se inrozesc de la alga aia, iar tu servesti asa ceva, ca e bun oxidant, nu are acelasi efect si asupra oamenilor? Pe bune-acum... Na, ca m-am facut roz.


Ba da, insa eu mananc doar 4gr pe zi, nu se cunoaste. Inca

Uite aici detalii interesante:


Mergi la inceput