Cleaningfornication (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Buflea, am ramas datoare: Sa arunce cineva cu o lumina ca mi-a disparut privirea inteligenta - de ce nu se spala pernele de puf ? Sau se spala dar nu calare pe ele in cada ?

Se spala pernele de puf, dar mai cu cap decat am facut-o eu> se scoate puful din perne, se spala eventual intr-un tifon ca sa nu alergi dupa ele prin cada, se pun la uscat pe ziare, intr-un rand subtire si se intorc des, ca sa nu mucegaiasca asa cum am patit eu. Acu' eu vorbesc de pene cu puf din secolul 20. Cred ca cele din secolul 21, alde Ikea, pot fi spalate la masina, cu puf cu tot, dar atunci...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

am dezlegat misterul patstravului cu carnea rosie-roz. pestii din crescatorie sunt hraniti cu "ceva" care le face carnea rosie. naspha treaba.


Daca acel ceva e alga Astaxantina, nu e nici o problema. Si pasarile Flamingo se nasc albe, mananca alga asta si devin roze

Eu mananc zilnic, e un antioxidant f bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos
Se spala pernele de puf, dar mai cu cap decat am facut-o eu> se scoate puful din perne, se spala eventual intr-un tifon ca sa nu alergi dupa ele prin cada, se pun la uscat pe ziare, intr-un rand subtire si se intorc des, ca sa nu mucegaiasca asa cum am patit eu. Acu' eu vorbesc de pene cu puf din secolul 20. Cred ca cele din secolul 21, alde Ikea, pot fi spalate la masina, cu puf cu tot, dar atunci...

Holly Molly ! ! ! Pai cine mai face asa ceva in secolul 21 ? Iti spun eu, alea de la Ikea le inlocuiesti ...

E ora 17:20 (la mine) - La voi e 12:20 - si eu sunt cu vopseaua in cap, ca aveam o pleata in doua culori spalacite ... Barbatul e la magazinul de skiuri cu primul copil - l-am trimis sub amenintarea foamei (daca nu te duci nu ma gatesc dinner) sa-i iinchirieze copilului snowboard. Copilul nr 2 e pe langa mine , ma deranjeaza fireste, ba a bagat mana in vopsea, ba vrea sa se joace cu manusile alea ...
EU sunt ca o zana - la bustul gol (ca daca pun ceva pe mine se murdareste de vopsea), cu un cucui de par mozolit in cap, pazesc ceasul ca sa se termine vopsitul, pazesc copilul sa nu se vopseasca si el si mai pazesc si niste cartofi la cuptor si un chec de masline.

Va comuinic maine ce arta picturala mi-a iesit pe par ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

La mine e 11.20 :)).

Buflea si eu tot acasa ma vopsesc, au astia niste preturi ala coafor...asa ca de cand am ajuns pe pamanturi nordice m-am specializat. Penultima data a vrut cea mare a mea, adolescenta, sa ma vopseasca. A durat vreo 2 ore . Eu in 15 minute m-am manjit...trebuia sa fac si eu asta azi, dar am amanat pana la urma pe saptamana viitoare.

La noi se ingroasa treaba, nu's ce socoteli facui eu de credeam ca mai am timp pana dau jos mopul din pod sau ajunge Moppy Moppins si la mine...dar e belea! Duminica viitoare e primul advent, aici e startul sarbatorilor de Craciun, toata lumea are geamuri spalate, lumini, stele si lumanari in geam, perdele cu tema si io...inca am perdelele de vara si nici un geam spalat.

Maine plec iar pe continent, dar viu luni inapoi...printre astea toate maine e ziua sotului, am trantit azi un tiramisu, maine avem tort, bucataresc ceva chinezarie rapida cu creveti ...marti e ziua adolescentei si fetele au liber de la scoala, am promis un mers in oras, o praji buna si un ceai la o cafenea, vrea si tort facut de manutzele mele...sambata petrecerea cu adolescentele, iar gatit, tort, stat si uitat pe pereti pana ele se distreaza...iar eu am examen in curand. Cand oare mai strecor si geamurile si toate astea printre????

Cred ca am nevoie de o schema, ca altfel o iau razna.

Buflea, spor la vopsitorie si bucatarie.

Restul somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

ultima data m-am vopsit in camera de hotel, la Cluj stateam doua zile acolo, ma intorceam miercuri seara, iar joi dimineata plecam la Budapesta. planul initial era sa ma vopsesc miercuri cand ajung acasa, dar vazand ca in prima zi mi-am terminat treaba mai repede mi-am achizitionat urgent o cutie de vopsea si-o pensula - ocazie cu care-am descoperit ca merge mai repede treaba cu pensula lata, acasa aveam de-aia mai ingusta - si-am purces la desfasurarea actiunii in camera de hotel. e drept ca era cat pe-aci sa nu intre pensula cea lata in paharul in care am preparat vopseaua, dar a fost taman la limita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Hai si io cu vopsitu'.
Ma fac la coafor. Pentru ca am paru' aspru si fir gros orice paleta de culoare (de la saten deschis la saten inchis) as pune iese negru ca pana corbului, mai putin la radacina.
La coafor folosesc 2 nuante - una mai inchisa pentru radacina si una deschisa pentru restul parului.


Lady, oau! Asa eram si eu cu cititu' si invatatu'.
Acuma a mai disparut abilitatea asta. Insa a ramas cititul. Citesc incredibil de repede - citesc randul de sus in timp ce il "fotografiez" pe cel de jos. Cateodata ma enerveaza chestia asta. Adica trebuie sa ma straduiesc sa citesc normal.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Miha ce planuri ai tu acolo si ce distractie pe capul tau.Aici deja am vazut o casa cu mos craciun si nici nu a trecut mos nicolae deja imi pun intrebari daca nu cumva trebuie sa merg la medic sa imi bage astea mopul in cap sau mintile.

Sunt hotarata azi sa imi fac plan pe foaie cu schita culori si tot ce trebuie ca saptamana viitoare sa fiu si eu cu casa la punct.
Poate daca scriu de mai multe ori aici se face singura treaba.

Ma duc la cafeluta nr 2 si va dau si voua.

Miha sa iti traiesca sotul si sa arunci cu tort in mine.

Iar de vopsit si eu acasa ca la ce preturi sunt aici nu ma pot duce.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167469&whichpage=1

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

gusta multumesc! arunc, cum nu? oare cu mopu' merge mai usor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

constat ca v-au prins bine sedintele de terapie cu mary poppyns, deja ati inceput sa visati la curatenie si moape. e de bine, orice vis devine realitate pana la urma. eu inca ma ocup cu asuprirea familiei, deci am voie sa si visez.

de vopsit ma duc la Herr Rene. nu scap ocazia sa ma pipaie din cand in cand un tip gay. o data pe an am voie, cred.

sa fiti cuminti astazi, fara activitati obositoare. odihna si liniste eficienta va doresc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Aici deja am vazut o casa cu mos craciun si nici nu a trecut mos nicolae


A trecut Mos Nicolae?

Mergi la inceput