Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

La multi ani fericiti mami Lori si mami Mayane alaturi de alesul inimii!

La Resita ningeeee!

Am inchiriat si noi localul pentru mot, am stabilit meniu... super... ma bucur ca s-a rezovat ca-mi statea pe suflet!

Nici eu n-am nimic "memorabil" de zis, am citit, am murmurat in gand si cam atat!

Ei ba da...
RSZ 1: eu sunt PFA deci sunt propiul meu sef, asa ca nu pot avansa. Multumita? Pe de o parte da, din multe puncte de vedere... pe de alta simt ca ma plafonez si nici nu ma "topesc" dupa meseria mea.
Lucrez cu al meu sot care si el e exact la fel.
Mi-as schimba meseria si maine, dar am facut o nemernica de facultate la care am tras mult si m-a marcat in asa fel incat nu ma mai simt in stare nici un amarat de curs sa mai fac!

RSZ 2: calitati ale sotului... este cel mai bun prieten pe care te poti baza, este iubitor, este... tatal puiutului meu! Din pacate tind sa uit cat de mult il iubesc in ultimul timp!

Irina ~ mamica norocoasa de scumpel Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

www.dropshots.com/PatrickCristian01#date" target="_blank">Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rmbbc spune:

Deci insfarsit am reusit sa adorm "mamaruta"!
Azi a fost super maraita, n-a vrut sa doarma aproape deloc. Cand are de gand sa iasa odata dintele ala, nu stiu!... in fine... o sa treaca si asta.
MAYANE scuza-ma te rog ca scriu cu asa intarziere... am vazut postul tau dupa al meu, da nu am mai putut sa mai scriu nimic ca fiica-mea facea deja urat.
Deci FELICITARI MAYANE pentru aniversare!! (cea de un an e importanta, sau cel putin pentru noi a fost) sa traiti ani fericiti si frumosi pana la adanci batraneti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns de_ea spune:

buna seara
Am ajuns si noi acasa,fusei cu mandruta la iasi la pediatru.Noaptea trecuta mi-a plans pana la 3 si are o tuse seaca urata.
O suspexteaa de reflux si ii dau nexium cate jumatate de plic de 2 ori pe i.Carmen stiu ca tu i-ai dat lui Andrei,cat si cum ii dadeai.in afara de asta ii mai dadeai si altceva?

La cat mai multi ani fericiti impreuna Lori! si Mayane!



Andreea, mami fericita de printesa Medeea 14.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

Fetele, daca mai sunteti prin preajma spuneti-mi si mie ce sa fac, febra nu ii trece deloc, nici cu nurofen, nici cu paracetamol luate din 4 in 4 ore. Sa sun la salvare?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Am revenit si eu... ma simt asa cam incordata, ma dor umerii... nu's ce-i cu mine. sper sa nu ma ia vreo gripa.

Veni si a doua tanti la interviul de bona, am ales-o pe asta. E la vreo 50 de ani, cu experienta de vreo 5 ani. Un baietel si o fetita ultima oara. Incepem de luni, program de 5 ore ca sa ne acomodam. Pt mine e un mare stres sa stau cu cineva pe cap, dar asta e. Tre sa ma obisnuiesc. Tudor a calarit-o, s-a urcat in capul ei, deci e de bine. Luni o sa sun sa cer si recomandari. Ultima oara a fost bona directorului de la Cantacuzino. Ne-am inteles pe 1100 ROn, un car de bani, mai mult decat vroiam sa dau eu... dar... vedem cum merge si oricum noi cam din iunie, iulie am vrea sa-l dam la cresa/gradi

Cam asta e cu bona.

Ma duc sa vad daca ma primeste sotu langa el in cada

puuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

deea eu i-am dat 2 sapt jumatate de pliculet seara ... si dupa ceva timp i-am dat o luna 1 plic seara . si fara cruditati , totul copt sau fiert...in afara de banana si avocado. dar de ce o suspecteaza de reflux ? ce simptome are ?
irinuka ningeeeeee? ce misto ! si bravo voua ca ati scapat de un stres cu pregatirile pt mot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Fetele, daca mai sunteti prin preajma spuneti-mi si mie ce sa fac, febra nu ii trece deloc, nici cu nurofen, nici cu paracetamol luate din 4 in 4 ore. Sa sun la salvare?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




Deea, sorry, nu stiu. Bagal in apa calaie, sosete cu otet diluat cu apa, prosopel umed pe frunte. Supozitor cu nocalmin parca mai ziceau fetele, dar asta stiu ca e destul de discutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui deea_sav85

Fetele, daca mai sunteti prin preajma spuneti-mi si mie ce sa fac, febra nu ii trece deloc, nici cu nurofen, nici cu paracetamol luate din 4 in 4 ore. Sa sun la salvare?

Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)




cat are febra ? de cand are temp asta ?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea_sav85 spune:

39.3 de pe la vreo 17, cel mai putin a scazut la 38.8


Andreea mamica de Radu Andrei (07.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

gabriela bravo, sa o stapaniti sanatoasa ! si multa sanatate...eu abia acum incep sa ma fac bine...am luat oscilo si homeogene si muuuuuuuuuult ceai !


Mergi la inceput