Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

multumesc, dia
da, ma refeream la certificatele de nastere...
prin urmare certificatul meu il pot schimba, dar pe al sotului tre sa il duc la prefectura pt apostila, in cazul in care nu imi trimite imputernicire sa i-l preschimb si pe al lui.


Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

ufff, ce "vara" e pe-aici ... de-abia astept sa plecam pe alte meleaguri, sa vedem si noi soarele si sa ne incalzim putin.

O vacanta de vis la toate pralinele!
si va asteptam cu impresii si povesti frumoase despre concedii cand va intoarceti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misssexy spune:

heloooou,am intrat si eu sa va anunt ca AMR 2 SAPT pana la venirea lui bebe2 .Va pupacesc

Mami fericita de Alessia Timeea (26/01/2011) DNP 15/08/2012





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Un sfarsit de sarcina cat mai usor si mai placut!!!
Asteptam detalii despre viitoarea mini-pralinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Seara buna si bine v-am gasit!

Spuneati ceva despre un grup FB? Inteleg ca aici ritmul discutiilor este mai lent

Daca poate cineva sa-mi dea detalii despre grupul cu pricina, mi-ar face placere sa va cunosc si sa facem cunostiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Inais, bine ai venit pe-aici
Ritmul discutiilor e ceva mai lent dar dupa ce revin pralinele din concedii presupun ca isi va reveni.
Despre FB... las alte persoane sa dea detalii, dar in principiu e un grup pentru persoane care se cunosc deja cat de cat.

Dupa vacanta pralinele se intalnesc pe 15 septembrie (vezi pg. 15 jos pe pagina) ...eventual hai cu noi sa mai schimbam niste cuvinte si live nu doar virtual.
Pana atunci desigur ne poti spune mai multe despre tine, sau daca ai intrebari concrete etc., nu ezita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albertje spune:

Buna ziua ,

Locuieste cineva langa ,,granita,, cu Olanda ?M-ar interesa niste informatii generale despre cum e viata in Belgia .Multumesc .O duminica placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Buna, pralinutelor
in curand ma voi alatura si eu grupului vostru. intr-un final fericit am gasit apartamentul mult visat. acum sunt in febra impachetarilor. si e nevoie sa cumparam multe lucruri, apartamentul are doar mobila in bucatarie si aragazul. atat...dar bine ca e...vedem noi cum il transformam in ceva locuibil, primordial este frigiderul, restul mai poate astepta.
in 4 septembrie zburam la Dortmund, de acolo ne ia tati.
vom locui in Verviers, daca sunt fete in zona sau in apropiere...

spunet-mi, va rog, daca sunt chestii care ar trebui sa le duc de aici incolo, chestii care acolo nu se gasesc, cum ar fi condimente, medicamente etc.
mersi

va doresc o seara minunata si o saptamana plina de realizari!


"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Giulia, te asteptam prin zona (Viviers nu e chiar asa de aproape...dar pana la urma Belgia nu e o tara asa de mare).

De adus chestii din tara... eu am adus doar vegeta - da bine la supa si la pilaf. Intre timp am gasit si in supermarketuri la specialitati din alte tari. Dar depinde de cat de atasati sunteti de diverse produse specifice romanesti. Oricum se gasesc si magazine romanesti in Belgia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Din septembrie incepem si noi scoala
...inca n-am luat ghiozdan...habar n-am de care sa iau fiindca n-am idee cam cat de incarcat va fi
pe scurt am vazut ghiozdane bune (si scumpe), gandite in asa fel incat sa fie mai usor de carat gretati mai mari...dar nu stiu daca e cazul: au asa multe de carat cu ei in fiecare zi, deja din clasa I? pentru nca daca au de carat 2-3 caiete si gustarea nu renteaza deloc sa cumperi un ghozdan imens...

Cam cate lucruri (ce greutate) cara in mod normal un copil care incepe scoala primara? merita investit intr-un ghiozdan scump?

Mergi la inceput