Praline belgiene (53)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Hristos a Inviat!
Pralinute dragi,bine v-am regasit...stiu,cam greu se mai intra aici dar cum spunea si Dia (si Ardeiash mai mereu) ar fi pacat sa nu mai scriem si aici ...io recunosc,sunt mai mereu pe FB dar intru si aici zilnic(nu scriu,ce-i drept)

Deci,in alta ordine de idei,ma gandeam(si Tania mi-a confirmat) ca ar cam fi timpul sa iesim undeva la un gratar cu toata suflarea pralineasca...ce ziceti? Am sunat azi la Bois des reves (unde organizam de obicei)si totul este ocupat pana in august ...deci nici o sansa acolo...voi cunoasteti cumva si o alta locatie??fetele din Antwerpen(si din imprejurimi),nu stiti nimic pe acolo pe langa voi??Ar fi frumos sa mergem si in alta zona,atata timp cat suntem impreuna,nu??? Hai sa ne mobilizam putin ca se poate...doar sa vrem! Ma mai interesez si eu de locatie intre timp.

Pup gasca !
PS: Dia, felicitari!!! numai bine noului membru al familiei!pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prixi spune:

Nina, eu zic "da", nu conteaza unde va fi! Stiu ca pusese Vicky la un moment dat un link cu toate adresele de bbq din Belgia, dar eu nu l-am salvat... Vicky, il mai ai?
Fetelor, ar fi super sa ne vedem! De abia astept sa vad ce ati hotarat!

Va pup si un we minunat!

Roxana, fericita de Christian (23.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Helou, cou-cou, nu am mai scris aici de 100 de ani.

Diana, e cazul sa schimbi semnatura . Inca o data, felicitari, sa fiti sanatosi cu totii, sper ca bebelina mananca bine si nu are colici. Asteptam vesti si poze.

Ninuk, eu sunt pro-gratar, dar nu cunosc alte locatii, ziceati voi ca ati mai fost la Dinant parca. O sa intreb pe la colegii mei belgieni si daca aflu va spun.

Ma gandeam ca pana gasim altceva nu ar fi rau sa rezervam si la Bois de Reves pt toamna in septembrie , sa fie stabilit deja. Bineinteles fara sa renuntam la cel de acum, cat mai repede.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Anto,nu-i rea deloc ideea cu rezervarea locatiei pt septembrie...am sa sun luni sa vad ce e liber.Aveti vre-o zi preferata(sambata sau duminica),mai la inceputul lunii sau spre sfarsit? Orisicum luni sun si vad cum e.

Pupici!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Dia, felicitari pentru noul membru al familiei.

Fetelor, cum va gasesc pe facebook?



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 si Ilinca- 09.01.2009
Nu vreau la doctor, nu stiu cum se spune "a" in franceza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Suna bine ideea de gratar ...

Din pacate nu prea stiu locatii; stiu destule domenii provinciale dragute, dar habar n-am daca au si posibilitati de BBQ sau nu.
daca e asa mare inghesuiala la Bois des reves, probabil n-ar strica rezervat de acum pt septembrie...

iar pt primavara... daca gasiti ceva super! daca nu, in cel mai rau caz putem merge intr-un domeniu provincial si ne limitam la picnic in loc de gratar...

sper doar ca vremea asta o sa se mai si schimbe... vreau primavara, cald, soare... si imi cam pierd rabdarea asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Ror multumesc.

Dia cum e in noua formula? Ai ajutor? Fetele cum se inteleg?

ninaM Eu sunt de 6 luni in Belgia si n-am cunoscut nicio pralinuta si tare mult mi-ar placea sa va cunosc daca e sa organizati o iesire si sa ne acceptati compania

Prixi Daca gasesti intre timp adresa cu locurile de bbq din Be te rog sa-mi dai si mie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

he hei.. nu stiu unde-s adresele de bbq, daca eu nu le-am pus bine nu le -a pus nime.. hai ca ma dau mare

daca va aduceti aminte ne-am distrat ff bine la namur si nu ne-a costat decat vreo 3 euro intrarea , parca
adresa era
Rond-point Michel Thonar 1, Citadelle, 5000 NAMUR (Belgique)

eu zic ca merita sa-ncercam sa mai facem aventura aia pe sfori. va aduceti aminte cat am putut rade? s-a cutremurat citadela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ardeiash, suna bine (plus ca la Namur inca n-am fost niciodata...tot planificam si tot amanam).
Vrem detalii...si eventual o propunere concreta: cand, cum... etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninaM spune:

Sal`tare!!
Fete, cum nu reusesc sa organizez nik acum (ma refer la bbq) ,totul fiind full,am rezervat la louvain la neuve (bois des reves) pt septembrie...deci pe 15 septembrie sa va puneti semn in calendar...avem petrecere!! merci Anto de idee...daca mai stateam, iar nu mai gaseam nik
Cat despre Namur....nu stiu ce sa zic...acolo e riscant pt ca nu e acoperit si cum vremea e asa cum e...nush ce sa zic! eu am anulat 2 rezervari pana acum din cauza vremii( am rezervat pt echipa de basket)

Vic,ultima data cand am fost la Namur in parc nu mai erau corzile alea unde ne-am facut noi de cap...era locul inchis ...da asta era mai anul trecut :)
Daca se mai indreapta vremea hai sa incercam si acolo,ce ziceti?sunt amatori?

gata,fug...pupici

Mergi la inceput