Gemanutele in asteptarea lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare
si eu raportez nopti nedormite, Sofia are colici de o saptamana nu vrea sa pape tzitzi, asta este, papam mai mult formula
in rest ma streseaza mesterii la casa, ieri marius a stat cu Sofia eu am fost la medic, si ne-au gresit scara
azi avem instalatorul, sa vedem cat de serios va fii
cam atat, fug sa fac ceva mancare ca ajunge Marius acasa si nu am nimic.

va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Olim, si eu am chef sa ma reapuc de proiectul casa. Asa ca am convenit cu barbat'miu ca in fiecare luna sa facem ceva, cat de putin, pt casa. Pana acum mi-am schimbat aspiratorul, dar nu se pune, caci asta era cadoul pt mine de 8 martie. Am ajuns la un consens : anul acesta centrala/covoarele/mobila in birou/masa de bucatarie. La anul schimbam complet parchetul si usile interioare.

Sambata am fost la aniversarea fetitelor si am avut ocazia sa adorm fetita mica si frumoasa de 3 luni, la mine in brate. Nu-ti spun ce amintiri vii, mai ales ca ea cauta cu gurita sanul. Offf, stiu, ma vaiet degeaba daca nu facem nimic in privinta asta.

Olim, trec si colicile! Nu te ajuti si cu ceva picaturi anticolici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
Olim, o sa treaca colicile, dar ar fi bine sa o ajuti putin cu ceva anti-colci.
Black, eiiiii, ai nevoie de sfatul unui medic? sa iti spuna ca si stresul afecteaza "bila"? oboseala, o fi si ea pe acolo? Uite ca te cret, ca nu poti sa iti mananci sanatatea...chiar asa cu garzi...fara numar. Mai fa un plan in care sa te pui si pe tine , macar putin in fata sa te poti odihni, macar putin.Stiu ca e nevoie de bani, dar...

Dan luni pleaca iar la operat escara...am emotii din nou...nu pot sa nu le am...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, uite ca de ieri umblu si cu pastilele la mine (cele de bila, de digestie si antinevralgicul), caci musai sa ung rotile la caruta, sa mai mearga! Alt plan... momentan nu am. Om vedea, deocamdata fac calcule peste calcule cum sa ne imprumutam dintr-o parte sa acoperim datoriile din alta parte.

Sper sa fie bine operatia lui Dan. Cat se preconizeaza ca va sta in spital?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Black 4 saptamani, cam asa...asa i s-a spus si la prima operatie, au stat 5 caci a durat o saptamana pana a venit sangele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Hai ca mai era o zi si trecea o saptamana de cand nu am mai postat aici.

In fine, suntem toti 3 raciti: Dragos cu muci (spre revenire), ta'su cu febra si rosu in gat, eu asa si-asa, intre, insa la munca nr 2 (garda ). Nu am timp nici sa zac.

Doina, ce face Dan? Cum a decurs operatia? Sper sa numai vina acasa cu diverse din spital (ultima oara parca era un Piocianic). Multa putere tie si sotului, mai ales ca el ete acolo, alaturi de copil. Vesti despre nepoata mai ai? Vin de Pasti la voi?

Ce dor imi este de perioadele in care eram mai vorbarete!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Avem CAPITOL NOU!!!!

Mergi la inceput