Prietene la bine si la greu - 145

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Licu, acum mi-am amintit. Pai de ce sa astepti cu indemnizatia? Eu am dus de la munca decizie de prelungire a suspendarii contractului de munca si copii dupa actele noi si intra indemnizatia in conmtinuare, aceeasi de pana acum, pentru ca Tudor e nascut inainte sa se termine CIC1, exact ca la tine


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.

LA MULTI ANI GEO!

LA MULTI ANI PAULA!

Dana , iti doresc multa forta sa treci peste problema de sanatate a lui David.

Licu, tare nasol cu frigul asta. Pai din ce povestesti tu e mai rau decat pe vremea raposatului. Dar daca 'mintile luminate' de la Mangalia cred ca asa e normal sa tina lumea in frig... Multa sanatate puilor.

Monica, felicitari pt inimioara... Vazut pm.


A inceput concursul VARA 2011 ,ne puteti vota:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=10" target="_blank">AICI daca va plac pozele fk1& fk2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multi ani Geo !!!
La multi ani Paula !!!
Sa cresteti mari ,sa fiti sanatosi si sa vi se implineasca dorintele toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Shtephy te gandesti la al-3lea bb?




Aoleo ,ce-oi fi scris eu azi noapte de te-am trimis cu gandul la asta ??? Trebuie sa recitesc ca nu mai stiu ce-am facut , dar nu am timp acum ,fug imediat spre gradi .

Poate ca m-as gandi la al treilea bebe daca ne-am permite financiar .Deci nu ,nu ma gandesc acum si pliiiizzzz nu cobi ca Laurici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Dana imi pare tare rau de puiul mic . Nu ma asteptam sa fie cazul de antibiotic ,la noi cand s-a intamplat sa aiba vreunul febra si sa -i miroasa gurita ,verdictul era rosu in gat si nu am dat antibiotic .
Nu poate sa vi-l schimbe oare daca nu-l accepta ?
Fii curajoasa te rog ca va trece in cateva zile

Licu nu mai inteleg nimic ...dar bine ca a scapat de branula si antibiotic ,poate ca nu era totusi cazul doar pt muci .
Tin pumnii sa aveti caldura in apartament.

Ionela deci fratiorul mare e indragostit rau de tzitzi . Super !Se invata el precis sa pape din farfurie si abia apoi sa treaca la tzitzi . Mai rau e sanii ca nu mai inteleg care-i de fapt cererea .

fug sa trezesc baiatul ,care s-a culcat la 2 ,nu a vrut mai devreme si plecam la gradi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Monis chiar ma gandeam cum ar fi fost sa ma intorc la serviciu, de aceea te intreba cum e, ma bucur ca nu mai am unde sa ma intorc.
Am rezolvat o parte pt cic2, adik da plateste CAS-ul medicalul, apoi depun actele pt indemnizatie, dar culmea desi firma nu mai exista si desi indemnizatia se va calcula din indemnizatia primita pana acum tot imi cer adeverinta minune de la angajator, eu le-am spus" Care angajator?" firma este declarata reziliata, falimentata, inchisa, contractul este intrerupt bla bla.....so, azi pt ca am mers la lichidator dupa decizia de intrerupere a contractului si decizia de faliment (am primit doar una din ele ) i-am pus sa-mi stampileze si adeverinta primita de la primarie, completata de mine e grele tare

Rgagapie vazut intrebarea ta, dar zau ca habar nu am, vad ca zice Monis ceva, sper totusi sa nu fie cazul la tine. Intreaba si tu la juridic

Maine Remus pleaca la teatru cu gradinita, Frumoasa si Bestia, le-am intrebat pe duamne ce fac cu el ca sigur nu va rezista 1,5h, si nu numai el, au zis ca la gradi le-a placut teatrul de papusi si ca au stat cumintei...haha ok le-am zis, sa nu cumva sa ma sunati

Raluca, viitoare mama de doi cucuieti, Remus Andrei(8 nov '09) si 35+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Gata ,am luat fetita de la gradi . Era super incantata ca i se misca un dintisor .De acum asteapta sa-i cada si sa vina Zana Maseluta .eu nu ma asteptam sa i se schimbe deja dintisorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Simina parerea mea este sa te duci la un dr. u mi se pare normal sa i se exfolieze unghiutele. Nu e normal nici pebtru un adult, dar apoi pt un copil de 2 ani.

Mie mi s-a intamplat atunci cand m-am lovit ceva mai tare la deget. Era clar ca unghia urma sa cada iar atunci cand a cazut am constatat ca sub ea era deja formata o noua unghie.

Cu vaccinul suntem bine.

_
Rares - clipe si zambete


Da , si pe noi ne-a vazut pedi si mi-a zis ca-i posibil sa se fi lovit cumva, ca sunt 3 unghiute schimbate la aceeasi manuta.Pentru un + de siguranta facem si o verificare de Ca



fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si buna ziua

Dana sanatate multa puiului.Sa-i treaca repede

Eu fac niste gem de gutui

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ahhhhh......pe mine nu ma lasa fimea deloc pe forum........si daca mai am si "norocul' sa fi scris si Many_bani se pune pe jelit "cocoioo...cocoioo"


fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput