Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Daiopri, nu te-am uitat! Am intrebat dar m-am tinut mereu sa iti trimit un mesaj sa te rog de un nr de telefon sa te sun,e mai usor pentru mine. Nu pot intra la munci pe forum, iar pe telefon e belea, ca touch-ul se duce destu in toate partile!
asa ca fie-ti mila de mine si arunca cu un nr de telefon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Citat:
citat din mesajul lui escu

Intrebare de sezon - Oana si celelalte amatoare de ski

Unde se skiaza cel mai bine in jurul Montrealului?
A fost cineva in Vermont? Care partie e mai buna?

Eu prin bine, inteleg partie lunga, sa nu stau toata ziua in coada la lift.

completare - eu vin din toronto, asa ca daca ar fi mai in sudul Montrealului ar fi mai bine


Sutton. Pirtii destul de multe si rezonabil lungi, pentru ce se gaaeste in qc. Mai ales cele dificile. Nu-mi amintesc acum daca sint 4 sau 5 scaune, dar ai info pe net daca te tenteaza.
Pe lista mea, insa, Owl's Head e pe primul loc, pirtia care inconjoara masivul e lina si placuta, peisajul e incredibil, mereu am impresia ca o sa ma opresc in lac... :)
Una peste alta, Eastern townships, baza pe la Sutton - Orford si de acolo intr-o ora esti la JP sau jumatate de ora cam la toate celelalte, Bromont, Orford, Owl's Head etc.

simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata,

Escu, merci de scris inteligibil reteta de pizza.
Am vrut sa editez raspunsul, dar nu se mai poate.

Noi am facut aluatul numai cu drojdie uscata.

Da, e destul de maleabil aluatul, nu foarte elastic, dar reusim sa intindem un blat destul de rotund.

O zi buna si sa vina we cat mai repede!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Multumesc pentru raspunsuri, cred ca nu prea mai pot sa dau inapoi acum. Dupa o saptamana de training, am terminat-o cu pipi in pampers ziua Peste zi nici un accident de doua zile iar cand am vrut sa-i schimb pampersul miercuri dimineata fara sa o intreb de pipi mi-a zis ea ca trebuie sa se duca.
Mai ramane "le grand" cum zicea bunica-mea, inca nu isi da seama din timp ca sa ceara, dar acum macar zice, in ultimul moment da zice ...
Eu nu vad nici o diferenta intre iarna si vara, ca pana la urma, pe afara e tare greu sa o train. Ori te plimbi cu olita dupa tine ori mergi pe la toalete publice, ca n-am prea vazut pe aici copii la fundul gol pe spatii verzi :) Plus ca trebuie sa te cari cu geanta de schimburi dupa tine, servetele umede, etc pe oriunde te duci.
Singurul avantaj, ca as putea sa o las doar in chiloti si sa am mai putin de spalat. Oricum acum ii dau doar chilot si leggings pana o dau pe brazda.

Am terminat ieri cursurile !!! Azi am ultimul raport de predat (ca nu se putea sa avem o zi libera, ne-am fi plictisit) si de maine incep pregatirea pentru examenele finale. Pray for me !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Pup fetele si cele care si-au serbat zilele de sfinti si celelelte care mai vin pe aici.

Dana sunt bine, merci ca te gindesti la mine.Catelul ne bucura viata, nu-mi pare rau o clipa ca l-am luat.
Despre sud....noi am fost in Jamaica, Punta Cana, Mexic si Cuba.Sunt resorturi unde copii nu platesc dar este mentionat pe site cind faci bookingul. Iti recomand Bahia Principe in Punta Cana,Iberostar Tucan/Quetzal in Riviera Maya si Iberostar Tainos in Varadero.

Diana felicitari si tinem pumnii in continuare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

maru, LMA pt baiat. Sa stii ca i-am pregatit bagajul lui cel mare sa il trimit la tine la boot camp. Auzi la tine, nu vrea petrecere, face mancare... Ce copii au altii
Ana, noi nu stim unde asta e problema Ma gandesc ma gandesc
Danap, da in Jamaica cum a fost? Am fost in MR si PC. Nu stiu de ce Cuba nu ne atrage.
Ne gandeam la Disney Orl, dar al mic e sperios rau, si parca vad ca nu il conving sa se dea in nimicNu vrea nici macar in trenulete pasnice
Unde oare sa o apuc?
Diana bravo si succes in continuare. As avea si eu ceva de invatat da ma ia cu groaza. Nu stiu voi cum faceti scoala. Eu am obosit doar in lupta cu scoala motanului

Numaii bine tuturor

PS: Intalneala placuta ca de obicei
tot eu: cge si escu multam de reteta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _carmen spune:

Am cam lipsit de pe forum in ultimul timp, ca de, a trebuit sa ne pregatim pentru intreviu L-am luat cu brio, bineinteles! Acum ne pregatim pentru dosarul 2, suntem un pic in ceata ca tocmai s-am mai schimbat niste reguli, si trebuie sa ne lamurim.
Vad ca va pregatiti de Sarbatori! La noi e un post de radio, Magic FM, care baga numai colinde, imi place tare mult!
Apropo de ski, doamna ofiter ne-a intrebat la interviu daca schiem, i-am zis ca nu, incercam sa gasim cuvantul pentru patine cu rotile, pana la urma am descoperit ca in franceza canadiana e rollerblade, ca in engleza :)
Reactia ei cand a aflat ca sunt nascuta in Transilvania: e chiar asa de periculoasa Transilvania?
Va urez o perioada cat mai linistita, sa va pregatiti de Sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

felicitari, Carmen!
si spor la facut acte! Pe cand preconizati sa veniti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

multumesc pentru raspunsurile legate de ski. Mai caut si ma documentez. Sutton pare un loc interesant, iti da destule optiuni(thx Simona).
Oana, tu zici de 2.5 ore pana la ski. Si eu merg tot pentru o zi la Blue Mountain si fac peste 2.5 ore, noroc ca am posibilitatea sa merg cu autobuzul si nu trebuie sa conduc, dar conduc pana si de la autobuz, si dupa o zi intreaga de ski nu-i tocmai funny, dar merge. Apropo, din Montral nu aveti nici o cursa spre Vermont? Poate cluburile de ski din Montreal sa ofere o cursa ca asta, sau universitatiile. Eu aici cu autobuzele astea merg (de la U of T, sau de la club)

pizza nu am ajuns sa fac, pentru ca nu am avut amatori. Faceam pentru familie (eu sunt raw vegan) si au zis ca prefera spanakopita congelata de la costco, asa ca am scapat. Cand o fac va transmit feedbackul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Servus fetelor dragi

"La multi Ani" cu sanatate si mult noroc sa va dea bunul Dumnezeu tuturor sarbatoritilor

Felicitari si multa bafta in continuare la scoala Diana

Felicitari pentru interviu Carmen si succes la urmatorul pas!

Va doresc distractie placuta la petrecerea de Craciun

Tzuck cu drag si mai trec eu pe-aici pana la vacanta (sper )



Mergi la inceput