Sezatoarea canadiana (217)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe



eu nu `acuz` fb de faptul ca nu se scrie aici, ci vizibilitatea...ochii din umbra si mereu cel mai `vizionat` grup din diaspora pe dc

Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


Ana, ba eu acuz FB de ce se intampla aici, si poate o sa fac asta pentru naivii ca mine care nu stiu ca grupurile se formeaza acum dupa "anturaje" ca poti fi aruncat ca un gunoi si ca ti se intoarce spatele dupa ce tu, ai dus in spate un subiect cum este Sezatoarea, si asta de catre niste persoane care abia au scris cateva mesaje sau au stiut sa trezeasca doar conflicte pe unde au trecut.
Sunt profund dezamagita de ce am aflat ca se intampla pe FB cu persoanele care nu mai scriu (dar probabil ca citesc) aici.
Rezolutia mea pe anul 2012 a fost sa imi anulez contul de FB si sa pastrez dc-ul, tocmai pentru a salva timp pentru ai mei de acasa. Dar scarba care m-a cuprins dupa ce am aflat cat de joasa speta poate fi specia umana ma face, ca acum, la miez de noapte sa scriu acest ultim mesaj pe dc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


O Diana, imi pare rau de ce citesc, eu am iesit din cam toate grupurile adiacente sezatorii, si sunt rupta de astea;( sper doar sa nu pierdem legatura, macar noi care ne stim si sa ne mai vedem.

Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Eu nu am si nici nu imi voi face cont pe FB. Sezatoarea pe DC are si ea propia viata: s-a nascut, a crescut, a ajuns la maturitate si acum se apropie de pensie . Asa cum scrie si Ana, sa speram ca vom putea mentine un contact oarecare si in afara internetului.
Eu implinesc 10 ani de DC in 2012 . Alaturi de multe dintre voi am trait clipe de neuitat, iar practic copiii de pe Sezatoare au crescut sub ochii nostri.
Dar la un moment in viata trebuie ai taria sa intorci pagina si sa treci la altceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Diana si Oana sunt de acord. Din pacate vremea forumurilor s-a dus. S-a trecut la altceva. Sunt si alte generatii de internauti care au aparut. E clar ca FB a adus unora ceea ce cautau. Dar eu din experienta mea trecuta , mi-am dat seama ca acolo se scrie si se duce informatia pe apa sambetei. Lumea arunca cuvintele fara sa gandeasca. Si in plus ca sa intelegi ceva din grupul respectiv trebuie sa fii conectat permanent la el. Ceea ce nu aduce decat nervi si oboseala pana la urma.

De cand am renuntat la grupuri, folosesc Fb pt ce trebuie folosit. Nu discutii inutile interminabile cu persoane necunoscute, ci contact sporadic cu prietenii. Si imi ocupa putin timp, Marc profita de mine si eu sunt ceva mai odihnita. Mai ales ca eu si il foloseam de pe Ipod, una doua, ma uitam ce mai s-a scris, intram in conversatii interminabile mancatoare de timp..... Si eu nu am timp, sunt obosita si stresata deja.

Iar despre vizibilitate, pai asta e forumul, te expui. Unii se simt confortabil, altii nu. si atunci nu scriu. Doar citesc. Nu trebuie blamati pentru asta, daca nu se duc mai apoi sa comenteze ce vad aici.
Unii au privit forumul ca un mijloc de comunicare, altii ca un cerc de prieteni virtual au pus prea mult suflet.... Si au acumulat tot felul de frustrari, ca si cum poti sa inlocuiesti adevaratii prieteni in carne si oase cu un forum.....Dar e adevarat ca s-au creat si prietenii frumoase, dar astea s-au mentinut prin contact direct.
S-au creat din pacate si antipatii.

Eu sper sa mai supravietuiasca Sezatoarea, pentru ca eu m-am simtit bine aici.

Mihaela


PS. eu intrasem sa va intreb cum e cu valentinele , baietii duc si la baieti?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Mihaela, da' si baietii duc la baieti, si Victor a primit de la prietenii lui.
Noi preferam chestii practice, de gen: creioane cu inimioare, gume de sters etc:)

Bine ca mi-ai adus aminte, trebuie sa cumparam chestiile astea din timp, in sapt. cu 14 februarie n-o sa mai gasim mare lucru.

O sapt. buna,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana2007

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe



eu nu `acuz` fb de faptul ca nu se scrie aici, ci vizibilitatea...ochii din umbra si mereu cel mai `vizionat` grup din diaspora pe dc

Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


Ana, ba eu acuz FB de ce se intampla aici, si poate o sa fac asta pentru naivii ca mine care nu stiu ca grupurile se formeaza acum dupa "anturaje" ca poti fi aruncat ca un gunoi si ca ti se intoarce spatele dupa ce tu, ai dus in spate un subiect cum este Sezatoarea, si asta de catre niste persoane care abia au scris cateva mesaje sau au stiut sa trezeasca doar conflicte pe unde au trecut.
Sunt profund dezamagita de ce am aflat ca se intampla pe FB cu persoanele care nu mai scriu (dar probabil ca citesc) aici.
Rezolutia mea pe anul 2012 a fost sa imi anulez contul de FB si sa pastrez dc-ul, tocmai pentru a salva timp pentru ai mei de acasa. Dar scarba care m-a cuprins dupa ce am aflat cat de joasa speta poate fi specia umana ma face, ca acum, la miez de noapte sa scriu acest ultim mesaj pe dc.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

CGE , nu stiam ca se pot duce si lucruri. Eu credeam ca doar mici felicitari inimioare. El a primit si mici oniecte, sau e initiativa ta?

Merci,
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Din pacate DA sezatoarea a murit! Sunt convinsa ca se mai citeste inca de multe persoane care nu si scriu dar probabil ca nici asta nu se va mai intimpla atita timp cit subiectul nu mai aduce nimic interesant.

Si eu fac anul asta 10 ani de DC,in toti anii astia am evitat cearta, am preferat sa inghit si sa ignor...Cred ca singura oara cind am replicat a fost la jicnirile Irei vis a vis de furtul ap de fotografiat. Dar am mai zis cred de citeva ori si nu am fost luata in serios, aici lumea a venit cind a avut nevoie, a intrebat, apoi noi am pierdut timp, energie sa raspundem si persoana a disparut. la fel si cu toate baby-shower-urile facute. Am participat de fiecare data, mi-a facut placere sa vad bucuria si surpriza pe fatza proaspetelor mamici. Din pacate , din nou, au disparut si din mamicile alea. ba as putea spune ca unele nici macar nu au multumit.

Eu mai intru ocazional, inima mea e tot aici, dar cind nu se scrie nimic ptr zile intregi ma simt aiurea sa incep eu sa povestesc de viata mea. E ca si cum vorbesc la pereti goi.

Mikiion, iti raspund aici, covorul de yoga e la meme chose ca cel de pilates, de fapt pilates este o forma de yoga dar care implica mai mult respiratie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Bon..cam ce-a scris Dana mai sus gindesc si eu (exceptind faptul ca eu nu prea inghit si nici nu ignor); nu ne intilnim mai bine sa dezbatem toate astea si altele la o cafea cu bailey si o salata (fetele cu dieta) linga?

ce spuneti de vineri seara, 10 sau 17 februarie, in preajma lui Valentin , resto din St-Laurent unde ne-am mai vazut noi si e cam la intersectie de drumuri?

cine spune DA la intilnire?

1) Ana Stroe
2)..........

Selon ce que je pense de moi, je suis limitée ou illimitée, libre ou esclave


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Eu nu pot pe 17.

Mergi la inceput