Reclama Eugenia

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

[quote]citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

[quote]citat din mesajul lui viviana

"(...)Ma intreb de ce a acceptat Dobrogea propunerea agentiei. Aproape sigur au mai fost inca 2-3 propuneri. De ce or fi ales-o tocmai pe asta, dupa ce campaniile anterioare au fost in alta directie?"


Tanti, , si eu mi-am pus intrebarea asta. In opinia mea exista doar doua raspunsuri posibile:

1. Dobrogea nu a prevazut faptul ca reactiile consumatorilor (parintilor) vor fi chiar atat de vehemente sau
2. Chiar prevazand reactiile au mizat, impreuna cu agentia pe reclama suplimentara creata de controversa

Nu iau in nici un caz in calcul varianta 3 care ar presupune o incredere oarba in agentie, fara discutarea tuturor optiunilor. Dobrogea are un marketing destept, pe care eu, personal il (de fapt, o) respect foarte mult. Din punctul meu de vedere e pacat ca s-a ajuns la asa ceva, mai ales ca Dobrogea are produse bune, in frunte cu Eugenia, care chiar nu avea nevoie de (asa) reclama, se vinde, pur si simplu, singura...



Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

http://violetaniculae.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Dobrogea a reactionat foarte bine pentru ca si reclama negativa tot reclama este Ei nu au fost afectati, vanzarile lor nu au fost afectate ba cred ca din contra. Ca despre calitatea produsului sau despre varsta minorei care sustrage biscuitele din gura baiatului important e ca se discuta despre ei, nu sunt invizibili pe piata. Si oricat nu mi-ar place mie reclama tot cumpar Eugenii ca alea imi plac iar cei care au mai auzit parinti protestand isi spus " ia sa iau si eu d-astea ca tot de vorbeste atata pe seama lor"
Deci cine de la Dobrogea a luat decizia sa filmeze reclama asta a luat decizie inteleapta pentru ei.




+29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Voi n-ati gustat niciodata Cremita??? E mai misto decat Eugenia de o mie de ori. Unde mai pui ca tine de foame nu de urat



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

Voi n-ati gustat niciodata Cremita??? E mai misto decat Eugenia de o mie de ori. Unde mai pui ca tine de foame nu de urat



www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!





Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=6&mode=3&User=cris_09" target="_blank">un votic pentru Sebic va rugam:cr1 si cr2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leny2011 spune:

Am observat ca unele dintre "doamne" sunt preocupate de faptul ca o parte dintre parinti sunt "creduli", de educatia pe care pe care acestia le-o ofera copiilor...etc.Cred ca cele ingrijorate de soarta altora,nu fac altceva decat sa-si piarda timpul inutil...Ar trebui sa se gandeasca la faptul ca s-ar putea sa aiba si ele niste minusuri...Sa presupunem ca nu fac parte din categoria parintilor creduli...DAR, poate sunt "sotii credule"....
Morala:celor care le-am dat "emotii originale", sa sa gandesca ca, poate ar fi cazul sa "savureze" din cand in cand cate o eugenie...poate asa vor reusi sa le ofere sotilor "senzatii originale" si sa-i tina aproape...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui leny2011

Am observat ca unele dintre "doamne" sunt preocupate de faptul ca o parte dintre parinti sunt "creduli", de educatia pe care pe care acestia le-o ofera copiilor...etc.Cred ca cele ingrijorate de soarta altora,nu fac altceva decat sa-si piarda timpul inutil...Ar trebui sa se gandeasca la faptul ca s-ar putea sa aiba si ele niste minusuri...Sa presupunem ca nu fac parte din categoria parintilor creduli...DAR, poate sunt "sotii credule"....
Morala:celor care le-am dat "emotii originale", sa sa gandesca ca, poate ar fi cazul sa "savureze" din cand in cand cate o eugenie...poate asa vor reusi sa le ofere sotilor "senzatii originale" si sa-i tina aproape...............







Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui leny2011

Am observat ca unele dintre "doamne" sunt preocupate de faptul ca o parte dintre parinti sunt "creduli", de educatia pe care pe care acestia le-o ofera copiilor...etc.Cred ca cele ingrijorate de soarta altora,nu fac altceva decat sa-si piarda timpul inutil...Ar trebui sa se gandeasca la faptul ca s-ar putea sa aiba si ele niste minusuri...Sa presupunem ca nu fac parte din categoria parintilor creduli...DAR, poate sunt "sotii credule"....
Morala:celor care le-am dat "emotii originale", sa sa gandesca ca, poate ar fi cazul sa "savureze" din cand in cand cate o eugenie...poate asa vor reusi sa le ofere sotilor "senzatii originale" si sa-i tina aproape...............







Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me






De data asta rad si eu.
Alta perla de la malu' marii
Ia uite, frate, si io-mi bat capul sa gasesc explicatii stiintifice cand teoria era la botu'...calului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Asta era de fapt scopul reclamei, sa le invete pe doamnele mirosind a tocanitza si necuafate cum sa dea senzatii tari sotilor, sa ii tina aproape. Binenteles ca pt asta cel mai bun material didactic este o copila de 10-11 ani, logic!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

poate daca le aduce la soti eugenia impreuna cu persoana din reclama, sa aiba ceva succes, altfel eugenia singura nu cred ca face fata .Tot tocanita este mai tare .Ma duc sa-mi suflec manecile sa amestec in tocanita...pana vine sotul ...cu eugenia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

...si eu ma duc sa-mi notez in carnetelul meu de blonda explicatiile stiintifico-fantastico-carpato-danubiano-pontice ale fetelor care ne-au dat clasa (a 3-a).

Mergi la inceput