La France (3)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ce este VMC?cu ventilatia per total e ok, sa vedem in bucatarie o hota buna.Dar am bucataria inchisa si nici prin cap nu imi trece sa o deschid, mai ales ca gatesc mult.Am avut xperienta de 2 ori si nu mai risc, ca nu merita.
peretii sunt din caramida groasa si au si izolant intre ei, deci nu e problema, doar cel ce da sprevecin, vreau sa il izolam.
ce fain de voi ca ati avut ajutoare, noi nu avem, cu parchetul ne descurcam ca am mai pus, la fel si gresia in baie, hol si bucatarie, faianta pun doar in baie vreo 2 randuri la vana, in rest lavabil.
In bucatarie nu vreau deloc faianta, pun panouri ori de sticla ori inox.Trebuie sa facem si noi o baie noua, si avem treaba cu canalizarea si tevile, sa vedem devizul insa
Usi ma gandeam sa cumparam din tara, ca sunt mult mai ieftine decat aici si mai calitative, cred ca si geamurile pana la urma.Usa de intrare sub 3000 de euro nu gasesc nimic de stejarori acasa e la jumate.

noi nu avem casto, doar brico depot, au preturi ok, dar mi se par tare slabute geamurile, am zis ca mai bine luam ceva bun si scump, ca nu le schimbi anual oricum.

fain ca ai facut afaceri bune, eu am luat doar 2 perechi de botine la 10euro, din piele, facute in portugalia.macar nu in china si azi ceva cumparaturi prin ikea
fug la capoate reusesc sa adorm putin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Olim, VMC este aerisirea de la bloc, dar e putin mai speciala, este cu aer impins de un ventilator.
Mcoca, ai dreptate cu asta cu aerisirea, am stat intr-un bloc din 1777 si era cam nasol din privinta asta, din fericire nu se facea igrasie. Acum e super "revolutionar" cu VMC
Eu la solduri nu prea am gasit prea multe lucruri, dar nici nu imi trebuia ceva special. Dar o sa mai ma uit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

salutare
am vazut la stiri ca s a creat o pagina pe facebook de solidaritate cu protestele din Romania ale romanilor din frantza numai ca eu nu o gasesc ma poate ajuta cineva ???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
unde ati disparut toate de nu mai spuneti nimic
nu mai scrie nimeni prin zona, nu mai spuneti nimic, spiritul francofon dispare
ati plecat toate pe FB

la noi nu sunt multe noutati, tot 2 in 1, marti semnam la notar, sper sa nu mearga Marius singur sa ajung si eu, am inceput un curs de franceza, aiurea de tot, dar musai sa il termin,mai fac si cursuri prenatale la piscinasuper faine si relaxante.
in rest inca pandulez intre spitale, am RDV pe 31 la CHU si apoi pe 1 la Spital categorie 2, si ma decid apoi.
Asta daca Sophia nu vine inainte!
cam atatde la noi, va doresc tuturor o saptamana excelenta, si sper sa nu vorbesc singura, poate si scrieti, ca stiu ca de citit se citesc mesajele si se comenteaza mult
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna, eu am fost plecata in Weekend pana in Belgia, abia am venit.
Eu nu stiu de pagina aia de FB.
Olim, eu nu as putea piscina , am o problema cu bacteriile...desi stiu ca sunt destul de curati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

seara buna; o fi asta pagina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

multumesc nu e asta dar am gasit o pe aia ce o cautam mi a trimis o o colega de forum pe PM
Ii multumesc inca odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna fetele Sper ca nu aveti rude blocate in zapada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

Fetelor....daca fac o procura la un notar de aici, trebuie sa o apostilez sau nu? ....ca nu mai stiu !!!!! Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Up

Luxe, n-am nici o idee

Mergi la inceput