La France (3)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Salutareee!

Noi tocmai picaram inapoi acasa din vacanta! Asa ca nici gind sa ma strofoc pentru merinde de Craciun, mergem la cumnata-mea si vedem noi ce-a pregatit, probabil huitres, foie gras, dinde, marrons.

In vacanta a fost bine - 4 zile de zapada, 1 de ploaie-zapada si 1 de soare stralucitor. Rezultat: 1.50 m de zapada!!! Soacra-mea a cazut intr-o groapa...a intrat pina la piept si au fost necesare 2 persoane s-o scoata de acolo! Copiii au schiat cu un entuziasm cutremurator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor!

Am intrat sa va doresc un CRACIUN FERICIT! alaturi de cei dragi voua!

Iar Mos Craciun sa treaca pe la voi cu sacul cat mai plin de cadouri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Craciun fericit!!
Si petrecere frumoasa alaturi de cei dragi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor

ce faceti, pe unde umblati ca nu mai dati nici un semn de viata?
azi am vazut-o pe Sofia, are deja 2350 gr aproape 43 de cm, asta a afirmat ecograful, asa ca plus sau minus 10 la suta, e mare, se pare ca inca nu e sigura de pozitia ei,dar speram sa ramana pe pozitii, deoarece doctorita spunea ca pe sfarsitul lui ianuarie ar putea sa imi provoace nasterea.
In rest suntem ok, Craciunul a fost linistit, cu cateva contractii din partea donsoarei, fara sarmale, ca ai mei nu au vrut.Mosula fost darnic, Alex aprimit o bucatarie mare de la Molto, noroc cu reducerilede ultima ora, carti, dvd si o tabla de scris.Si cu noi a fost geners Mos Craciun anul acesta, am primit OK-ul de la Credit Longement, asa ca am trecut de la faza de macait la cea de cautat devize si cautat artizani.
Sper ca pana la Pasti sa ne putem muta in casuta noastra, cum la fel de bine, sper ca pana in 31 ianuarie sa fim proprietari, sper sa reuseasca notarul!

Fetelor, vin cu niste intrebari la voi cele care aveti case, ati accesat preturile 0?Chiar merita aceste preturi in conditiile in care trebuie sa cumperi materialul de la ei si lucrarea sa o faca tot ei.La casa noastra,izolatia ne costa undeva la 12000 de euro, din care 8500 este doar manopera.Mie mi se pare enorm de mult, tinand cont ca nu e chiar asa greu sa faci izolatia unei case.Sau de exemplu chaudiere, este 5.000 de euro, si cu montare cu tot ajunge la vreo 12.000. Mi se par enorm de mari preturile de manopera, chiar nejustificate uneori.Acum nu ma mir de ce lucreaza asa multi romani in constructii in Franta!

Orice sfat este binevenit, mai ales ca vrem sa facem o renovare completa a casei.

va pe toate si vaastept cu idei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luxe spune:

La Multi Ani fetelor....un an nou plin de bucurii si realizari !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

La multi ani tuturor!
un 2012 excelent tuturor!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

un sincer LA MULTI ANI!am fost cica la artificii la turn si surpriza ,nici una nu am vazut.cine stie de ce?am vazut doar aglomeratie si cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani!!!! si un an 2012 plin de impliniri
Allisi pai toata lumea stie ca nu se face nimic in Paris, primarul tot anunta sa nu mai se duca lumea la turn si arc, ca nu se face nimic, dar toata lumea insista
Trebuia sa intrebi inainte te scuteam de un drum inutil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

salutarile mele!da Gabi ai dreptate trebuia sa ma informez ,dar din pacate nu prea aveam de la cine.apoi nu inteleg daca tot sa anuntat ca nu se face nimic, de ce atata lume?in fine.cine stie de cand sunt reducerile alea mari cum se fac si pe la noi in luna august.numai bine

Mergi la inceput