Nasterea la Arcadia - Iasi( 26 )

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna si de la noi

Ionela foarte frumoasa povestea, nici nu ma asteptam sa fie altfel , felicitari inca odata
Multumim de urari
In acesta dimi bebeul meu a facut ceva ciudat, si sa va zic poate ma ajutati: de obicei in fiecare zi intre 8-12 e intervalul orar cand faca kk, 1-2 sau 3 scaune.Azi plangea isi ducea piciorusele la burtica si parea ca se screme, am incercat sa-l calmez, i-am facut bicicleta, nu i-am facut masaj pe burtica ca tocmai ce papase.
In max jumatate de ora , dupa cateva "partulici" a facut kk muult si apoi s-a linistit.
Ce sa cred, ca constipat nu cred ca e, mi-e frica ca daca se chinuie sa faca kk, daca pe viitor o sa asocieze facutul de kk cu durere si o sa se tina, ce as putea sa fac fara sa-i bag supozitoare sau termometru cum zic unele mamici.
Va multumesc si astept cu nerabdare, acuma merg sa schim scutecu ca a facut iar kk mult mai usor .

Claudia David Andrei 12 sept 2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Clau, de la 38 e febra. Nu i-as da de capul meu nimic ( decat antitermice pana ajung la medic). Daca sare de 38,5 si e in crestere fuga la camera de garda... sf Maria, Arcadia... care vrei.. dar nu sta asa


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Ce sa cred, ca constipat nu cred ca e, mi-e frica ca daca se chinuie sa faca kk, daca pe viitor o sa asocieze facutul de kk cu durere si o sa se tina, ce as putea sa fac fara sa-i bag supozitoare sau termometru cum zic unele mamici.
Va multumesc si astept cu nerabdare, acuma merg sa schim scutecu ca a facut iar kk mult mai usor .

Claudia David Andrei 12 sept 2011

Nu fa nimic. Nu se va "tine" nu are control pana spre 18 luni


Mami fericita de Mihnea si de Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

DADA, legat de pere...eu le-am ales in devafoarea merelor pt inceperea diversificarii(care nu s-a intamplat inca). sunt mai putin acide ca merele..dar cel mai important,cel putin pt mine, e ca un nutritionist la tv a zis ca au gustul ASEMANATOR LAPTELUI MATERN si ca de cele mai mult din acest motiv bebelusii le prefera

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

dar atentie la pere , pt inceput mai ales, sa fie in cantitati mici sau combinate cu alt fruct sau cereale , biscui etc..pt ca pot provoca diaree avand un aport bogat de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Salutari si de la noi
Nu am mai intrat de mult, nu mai am timp de atata joaca cu Alex.....
Ionela, felicitari, foarte frumoasa povestea ta...... o familie superba.Feicitari inca o data!!!!!
Oana, ce repede v-au iesit dintisorii... Citeam ieri in cartea :mama si copilu: si spuneau ca pana la 1 an trebuie sa aibe 6 dintisori. Noua ne-au iesit atunci 2 si gata.
Legat de scosul afara, noua ne-a spus dr de la inceput sa il scoatem putin oricat de frig ar fi. Atat doar sa nu fie umezeala si sa nu bata vantul.
Asteptam cu nerabdare primii fulgi.... de acum e marisor puiull nostru si parca parca incepem sa ne intelegm altfel cu el. Invata in fiecare zi cate ceva nou.
va pupam dulce!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana.irina spune:

Alina mie personal mi-au iesit dintii la 3 luni jumate. Maria face 4 luni peste 9 zile si nu da semne ca i-ar iesi dintucii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielita81 spune:

Urrra sunt si eu la mamici!!!!!!!!! Multumesc fetele pt incurajari si sa dea doamne doamne sa ai dreptate ionela adica sa-mi ia fata 300g intr-o sapt..eu mai am rabdare si nu introduc LP dupa cum am scris fata e vesela si zambareata nu pare ca ar avea o problema ....mie sufletul imi spune sa am rabdare ...cand ma uit la ea totul e ok nu pare slaba chiar are falcute dar cand o pun pe cantar..de mancat gras tot mananc si chiar am inceput a manca si mai mult o sa ajung mare mare dar asta mai putin conteaza important sa ia fata in greutate... Va pe toate sunteti fff dragute ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

dar atentie la pere , pt inceput mai ales, sa fie in cantitati mici sau combinate cu alt fruct sau cereale , biscui etc..pt ca pot provoca diaree avand un aport bogat de apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana.irina

Alina mie personal mi-au iesit dintii la 3 luni jumate. Maria face 4 luni peste 9 zile si nu da semne ca i-ar iesi dintucii.

Mamica Mariei Antonia - nascuta la 22.07.2011

scuze am inteles eu gresit. Nici nu o sa iti dai seama cand or sa iasa. Lui Alex i-a iesit primul la 5 luni si 2 sapt

Mergi la inceput