O sansa pentru Stefania-apel din suflet de copil

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

multa, multa sanatate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelacurbat spune:

Buna dragelor,

Ne-am intors din Italia cu vesti nesperat de bune, dupa saptamani de emotii traite la maxim. In urma analizelor si investigatiilor preliminare, dar si a rezultatului biopsiei efectuate, medicii au conchis: "Un caz atipic, dar cu un final fericit!" Se pare ca nu mai sunt tumori, pe nici unul dintre rinichi, ci doar necroze (cicatrici ale acestora). Astfel, pentru moment, nu mai este necesara alta interventie chirurgicala. Continuam chimioterapia, pentru ca nu este eliminata varianta conform careia ar mai putea exista celule canceroase, pe care trebuie sa le eliminam in totalitate. Pana in luna mai 2012 vom urma acelasi protocol, iar dupa vom ramane sub observatie, cu revenire pentru investigatii (ecografie, CT, analize) la trei luni. Deci, se pare ca faza cea mai grea a fost depasita.
Nu stim ce miracol a avut loc, unde in august nu ni se dadea nici o sansa, acum situatia este... nesperat de buna.
Stefania inca resimte efectele chimioterapiei, ne "luptam" pentru fiecare lingurita de mancare, mai are episoade febrile, dar important este ca avem 2 rinichi functionali.
Sfatuiesc toti parintii care se confrunta cu situatii similare sa lupte pentru copiii lor, daca exista o sansa cat de mica, undeva, intr-un colt de lume, sa ajunga acolo.
Noi multumim si pe aceasta cale (am facut-o si pe blog) tuturor celor care ne-au ajutat, financiar si moral, in aceasta perioada si va dorim tuturor multa sanatate, intregilor familii, iar Dumnezeu sa va aiba in paza si sa nu va vedeti vreodata copiii bolnavi, pentru ca nimic nu poate fi mai crunt.
Noi vom ramane in continuare alaturi de forumul DC, am rugamintea catre administratorii forumului, de a inchide acest subiect si de a redirectiona sumele din Bazar destinate Stefaniei catre alte cazuri, care au nevoie de ajutor.
Multumim tuturor si Dumnezeu sa va ajute!

Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Ne bucuram pt Stefania ne-am gandit si ne-am rugat pentru tine. Felicitari micutei invingatoare!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gatea1980 spune:

felicitari!un miracol de la bunul dunmnezeu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

ma bucur din tot sufletul sa aud asta...

sa treceti cu bine peste tot....Dzeu e mare si are grja...

cu drag
Mihaela

Mergi la inceput