O sansa pentru Stefania-apel din suflet de copil

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

Vesti de la Mirela pe blog http://sansapentrustefania.wordpress.com/2011/11/30/vesti-despre-noi/

Catalina, banutii de la tine au intrat in contul paypal,multumim. Pentru cei din banci va trebui sa verifice si va transmit.Mirela este iarasi la spital cu stefanel pentru tratament si nu va avea acces la internet pntru putina vreme.Eu sunt doar mesagerul lor:) mai multe detalii cand vor veni acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelacurbat spune:

Buna, dragelor!
Nu v-am mai scris de mult pe DC, imi cer scuze dar am tot fost "pe drumuri", dupa vizita in Italia ne-am intors la Bacau, apoi din nou la Cluj. Acum ne-am mai linistit putin, suntem la Cluj, doar cu tratamentul curent.
Vestile, dupa cum cred ca ati vazut pe blog, sunt bunicele - vom face o interventie laparoscopica la inceputul lunii ianuarie, la clinica din Genova, se pare ca lucrurile s-au imbunatatit usor (potrivit ultimului CT), insa medicii vor sa vada exact cum stau lucrurile, asa ca vor face si o noua biopsie cu aceasta ocazie. In functie de rezultatele interventiei, vom continua cu chimioterapia sau va avea loc o a doua interventie.
Oricum, avem sperante, lucrurile se misca, micuta se simte bine, se joaca, e vioaie, merge, se joaca (cu papa stam cam prost, dar negociem la fiecare masa). Cu banutii, de asemenea, suntem optimisti, ne apropiem incet incet de suma necesara, am primit mai multe donatii, atat in conturile bancare, cat si prin paypal. Am incercat sa confirmam, acolo unde am avut datele (adresa de e-mail in principal) celor care ne-au transferat banuti. Ne-am gandit ca aceste confirmari trebuie sa fie individuale si nu publice (poate ca unele persoane nu vor sa fie publice aceste lucruri). De aceea, pentru persoanele care vor o confirmare, rugam sa ne transmita un mail sau o postare (pe DC, pe blog sau unde considera ca e mai bine) si promit ca raspundem.
Va multumim tuturor, multumim si pentru initiativa de a dona banuti pentru cazul nostru prin intermediul bazarului si va tinem la curent cu noi vesti (speram noi tot mai bune).
Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Sanatate multa Stefaniei!Doamne ajuta!

Am depus astazi 30 ron in cont, 10 ron pt produsele de la aka si 20 ron pt blugi de la dicirstea.MOG initiale.Rog confirmare la bazar sau aici.va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Sarbatori Fericite!!!!!!!

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Craciun Fericit !



_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

E cumpana dintre ani! Sa privim inapoi cu iertare, inainte cu speranta, in jos cu intelegere, si in sus cu recunostinta! Un An Nou plin de bucurii si impliniri! La multi ani! Diana si Alex

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelacurbat spune:

Pentru gabby2011 si laura69silk: au intrat banutii - multumim si scuze pentru intarziere.
Dupa "febra" sarbatorilor, pe care noi am resimtit-o atat la propriu, cat si la figurat, deoarece micuta a facut rubeola in decembrie si mai multe episoade febrile, acum suntem la Cluj, maine vom pleca spre Italia. Asa cum v-am spus si la inceputul lui decembrie, cel mai probabil in cursul saptamanii viitoare va avea loc o interventie laparoscopica si, in functie de rezultatele acesteia, medicii vor hotari ce va urma - o noua interventie sau vom continua chimioterapia. Oricum, vor face o noua biopsie pentru a sti exact daca mai sunt tumori canceroase la nivelul rinichilor sau (intr-un caz foarte fericit, la care speram cu totii) sunt mai putine sau sunt doar urme ale acestora.
Cel mai probabil voi lipsi o vreme, atat de pe blog cat si de pe DC, vom petrece destul de mult timp la clinica, iar accesul la net va fi destul de redus. Va vom mai transmite vesti prin Irina, prietena noastra de suflet, care ne-a ajutat inca de la inceputul campaniei si a fost alaturi de noi, pas cu pas.
Dumnezeu sa ne ajute sa ne intoarcem cu bine si sa va aducem vesti bune din Italia, pe care sa le impartasim cu voi toti!
Mirela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Multa sanatate sa veniti cu vesti cat mai bune. Doamne ajuta

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
Vine Mos Craciun
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

buna ziua,
am ceva vesti despre stefanel pentru forum, si din fericire sunt de bine. sunt toti trei in italia, stefania a facut diverse teste si o interventie, unul dintre rinichi,cel drept este bine,nu mai sunt tumori. i s-a prevelat proba pentru biopsie din cel stang, asteapta rezultatele. dupa interventie a facut chimio, este inca cu perfuzii, in spital.
va transmit tuturor salutari si multumiri din partea lor, si sa ne rugam pentru un rezultat bun al biopsiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Doamne ajuta!



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput