Musca atunci cand il alaptez

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CamiSol spune:

Asta a fost unul din motivele pentru care l-am intarcat la 10 luni, nu mai aveam nervi , rabdare si nici starea necesara sa suport muscaturile. Oricum aveam de gand sa-l alaptez pana in jurul varstei de un an.
Daca fetele spun ca este doar o faza, iti doresc multa putere sa treceti peste ea si sa va bucurati de titi cat mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Eu n-am dat biberon - ca nu aveam la cine. Nu-i place laptele de vaca nici acum dc e gol-golut - asa ca la mine n-a afost alternativa. Dc nu-i dadeam, nu primea nimic - eventual mancare dar nu bibe. Plus ca n-a acceptat suzeta ever (dar am avut vreo 5 modele )
Adevarul e ca atunci can m-a muscat prima data am cam tipat ca nu m-am asteptat dar dupa aia nu am mai bruscat-o in nci un fel dar eram f ferma si vedea ca m-am suparat si ca ma doare rau - asa ca dupa aia chiar dc se juca, nu ma mai chinuia.
Bafta - dar eu una n-as mai da biberonul ca e drumul spre intarcare.



www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=20" target="_blank">Vara 2011 oa1 & www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Vara%202011%20amintiri%20de%20vacanta&page=21" target="_blank">oa2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Si Isabelle mai musca din cand in cand. Dar numai cand prinde sanul, apoi suge fara probleme. Cred ca e o chestie de reflex, apuca cu dintii pt ca poate. Eu strang din dinti o secunda si gata :), la cat sunt de "uzate" sfarcurile am devenit destul de insensibila dar e enervant totusi :)

Adriana mami de Isabelle Marie - 14 luni si Aidan Alexander - 6 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput