BrumN-D97- Bv denisa! Hai Bea, Oana, Paula!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Felicitari Deea! bine ai venit Raul!!

Felicitari Moniqq! bine ai venit Alex!



Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Firicel, imi pare rau ca ai avut probleme...multa sanatate!


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

eu sunt putin cam demoralizata...nu mai reusesc sa tin glicemia in frau oricat ma chinui eu sa tin dieta...hormonii au luat-o razna rau. Si m-a atentionat medicul sa am grija astea 2 saptamani cat au mai ramas


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

firicel - of, tot raul spre bine. noroc cu icterul(cine ar fi crezut ca putem zice asa)

bianca - cum te simti? nimica-nimica?

am primit cadou o rochita tare dulce de la al meu sotz care mi-o da si imi zice: dar sa stii ca e 8, o sa iti vina dupa ce nashti. ei asham tras-o pe mine si vine super
hehe am rochie pt petrecerea de sambata. daca imi iau si niste cizme cu niste tocuri impresionante..he he..ce tare o sa fiu. luk cand m-a vazut imbracata a zis: vai mamiii zici ca esti pisica
pe mine a inceput sa ma distreze burta acum pe final

mai devreme am intrat un pic in panica ca mi-a picat fisa: maine e vineri, s-a dus saptamana asta. nu mai am decat saptamana viitoare la dispozitie...brrr ..ma apuca frica acuma. am din ce in ce mai multe contractii si din ce in ce mai serioase...zau ma indoiesc ca mai rezist mult dupa ce scoate firul

mama de mic +s36+ AMR 3sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

dana - a crescut mult peste limita?

mama de mic +s36+ AMR 3sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Trece timpul repede repede, asa-i Aris?
Tocmai am venit si eu de la eco. La 34 de saptamani si 2 zile piul meu se incadreaza perfect in grafice, e chiar la mijloc: varsta ecografica la fel ca cea dupa UM, greutate 2335g +/-300g. Are circulara simpla de cordon, dar nu e strans tare...capul e pozitionat normal pentru nastere (nu ca ar avea importanta pentru cezariana) si veste buna si de la placenta, ca desi e joasa, nu mai apasa pe col, deci nu cred sa mai intervina alte sangerari ca in saptamana 29. Si mi-a dat ok doctorita pentru mers in 26 la Oradea (am un chef la Felix). Ne vedem pe la sfarsitul lunii si apoi la operatie.

diana34+ Calin Gabriel si mami de Ianis Stefan 14 mai 2007 AMR in formula 2 in 1

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com

Buburuzul
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

eu sunt putin cam demoralizata...nu mai reusesc sa tin glicemia in frau oricat ma chinui eu sa tin dieta...hormonii au luat-o razna rau. Si m-a atentionat medicul sa am grija astea 2 saptamani cat au mai ramas


Dana, mami fericita de David (2.11.2009) si 37+ cu



linisteste-te, am trecut si eu prin asta si se repeta periodic, nu depinde nici de tine, nici musai de dieta... sunt hormonii astia care abunda

ps. eu fac si 8 unitati de insulina pe zi... si tot am perioade de 2-3 zile cand o ia razna...o mai reglam cu miscare (mersul pe jos.. dar mai nou nici asta nu mai are cine stie ce efect, ca nici rezistenta suficienta nu mai am, pana acum 10 zile puteam sa merg o ora fara sa plang prea mult..acum la fiecare 10 minute trebuie sa ma opresc ...sa caut loc de sezut..etc... ce e grea emisiuniea aceasta)

Nina, 34s+,
AMR minim 25 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

super Diana felicitari pentru vestile bune

mama de mic +s36+ AMR 3sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

firicel, hai cu poze, vreau sa-l vad pe Tomas
Anita, convoaca-ti sotul la inducere naturala
maine dimineata merg si eu la control... o sa raportez si eu tona de contractii si bb extrem de miscacios, de ma doare... si ma miram de Matei ce activ era, ca se intorcea, ce lovituri dadea, dar nu ma durea nicioadata, acum simt de parca imi iese piciorul prin burta si daca Muf e atat de energic, agitat si mereu in fuga, mi=e frica sa ma gandesc cum o fi fra-su

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Aris, poza, poza!!
Dana, nu te demoraliza.. cred ca-i tare greu, dar mai e asa putin... o sa fie bine!
Diana, felicitari ptr vesti
..si eu sunt cam blue.. tare bine mi-ar prinde o iesire, o petrecere, ceva... dar nu se arata nimic... doar vesti proaste, financiar vorbind...

Iubirea mea Mufarin, bandit mic
... si iubirea a doua e pe drum


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput