Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Roxana nu as vrea deloc sa fiu in locul tau la faza asta cu nebuna ta vecina
daca mai aveai nevoie te-ai asigurat de adrenalina pt cat mai traieste baba/mai stati voi pe acolo

eu am depus reclamatie la OPC pt faza cu tortul . Bine macar ca nua trebuit sa ma car pe la sediul lor ci am trimis-o pe mail
iar 100 lei,cat ziceai tu ank ca ar minumul de amenda oricum mi se pare putin pt ce au facut ei.Dar macar de l-ar primi si pe asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Va ziceam ca am facut acum 2 zile prima injectie in genunchi...e a inceput sa ma doara iar, inclusiv noaptea...azi cand am fost la control i-am zis dr ce si cum si a zis ca nu o mai face pe a 2-a cel putin azi si sa incercam ozonoterapie...Nu mi-a explicat multe, m-a luat si m-a dus la un cabinet particular din zona... si mi-a injectat ozon sub piele de vre-o 10 ori in genunchi, de vreo 3 ori in spatele lui si inca acteva gauri bune in zona lombara, deci m-a ciuruit. sedinta asta nu am platit-o ca sa vedem cum merge, daca merge mi-ar face luni fisa si as plati-o si pe asta. Jalea e ca e 60 dew lei sedinta si trebuie facute macar 10-12 si nu am cum din motive de buzunar, ca terapia asta rau nu ar avea cum sa-mi faca.
Acu' habar nu am ce sa fac...sa fac injectiile, sa fac maxim 4 sedinte din alea, sa ma dau disparuta
Dastefa amenda e intradevar mica si daca o primesc tot ce stiu sa faca fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am vrut sa intru de la servici dar cred ca a fost blocat serverul ca n-am putut.

Ank, eu am o colega care are probleme cu coloana si stiu ca de cate ori face sedinte de fizioterapie trebuie sa faca 10 sau minim 10....ca sa aiba rezultate....si chiar are, face sedinte din astea de 2 ori pe an.
Presupun ca si cu sedintele alea de care spui tu e la fel....mai bine mai amani si le faci cand poti pe toate.....nu stiu...e o parere doar....

Dastefa, faza cu amenda am patit-o si eu atunci cu agentia aia de turism...au primit amenda de 500 ron.....la comisioanele cu care lucrau ei.....dar traim in Romania si nu mai ma mira nimic....
Totusi.... am avut satisfactia in urma cu cateva saptamani sa aflu ca au dat faliment si ii alearga multi ca sa le dea banii inapoi....deci undeva exista si dreptate pe lumea asta, chit ca autoritatile noastre dorm.

Angi, am vazut pozele voastre de pe Cheile Nerei....cam pe unde anume sunt? N-am avut timp sa caut pe google, dar daca ai timp da-mi si mie ceva linkuri cu cazare, drum, locuri de vizitat....etc , la vara ajungem si noi acolo musai ca-i frumos rau.

Si am uitat sa mai scriu ceva : printre alte multe lucruri pe care i le-am spus nebunei aleia i-am spus si ca daca se mai ia de vreun copil de-al meu sterg cu ea pe jos....Azi cand am plecat la servici m-am intalnit cu ea pe scara, isi facea rondul....n-am bagat-o in seama, iar ea se uita ca idioata lung dupa mine....probabil ca nu ma zarea prea bine sau ma vedea in dublu exemplar

Stiti cine n-a mai scris de muuuuuulta vreme aici? AELITA. Oare ce-o mai face, mi-e dor de povestile ei cu muschetarii.

Ati inscris vreuna copilul din dotare la scoala in clasa 0? A venit azi la mine verisoara-mea sa ma intrebe daca l-am inscris pe Calin ca o cunostinta a inscris-o pe fii-sa, dar cea mica face 6 ani in iulie.
Nu stiu ce sa fac, sa-l inscriu.....sa nu-l inscriu....stiti ca ptr cei nascuti intre 1 sept si 31 decembrie nu-i obligatorie inscrierea in clasa 0 in anul scolar 2012-2013.

Inca una si ma duc: v-am povestit la sfarsitul anului scolar trecut faza cu Oana, istoria si 2 note de 10 intr-o saptamana.....dar atunci a fost cu motiv. Marti a luat 2 de 10 la aceiasi materie (matematica): unul ptr ca a participat la un concurs de matematica sambata trecuta si a fost singura din scoala - din clasele V-VIII- care a luat mentiune- restul n-a luat nimic- si al 2-lea ptr ca si-a adus aminte profesoara ca de fapt a tot iesit la tabla si la algebra si la geometrie si nu-i pusese nota.
In schimb a incasat un 7 la germana....
Aaaaa....si nu am mai scris de ceva vreme: a terminat singura cu prietenia cu R....si nu pot spune ca-mi pare rau....deloc, tot singura si-a dat seama ca-i muuuult mai bine asa.....asta de bine ce ma consolasem cu ideea ca acea prietenie va dura cel mult pana la toamna cand fiecare s-ar fi dus la liceu si din motiv de medie nu vor ajunge la acelasi. Deci.....nu pot scrie aici mai multe dar totul e ok...sper ca lucrurile sa ramana asa....un singur lucru mai lipseste sa fie totul super ok...dar ma multumesc cu atat .

Ana cred ca-i calca pe urme Oanei...fiind clasa a IV-a face istorie si nici ea vad ca nu prea o suporta....cred ca-i mostenire de familie... Ieri m-a sunat invatatoarea sa-mi spuna ca nu a invatat la istorie .....asa ca i-am prelungit pedeapsa pana la vacanta (era pedepsita ca luase un S-B la engleza.....alta piatra de moara ptr ea) si voi incepe sa invat istoria de clasa a IV-a....ca tot n-am invatat-o la timpul meu

Calin tot la fel de zbuciumat....il asteapta deja pe Mos Craciun...mereu intreaba cand vine...stie deja poezia de la serbare ( stiti cat ne-am chinuit anul trecut s-o invete....toata casa o stia mai putin el acum o stie din prima zi.... eheheeeei.... performanta nu altceva
Nu mai stiu cine spunea ca face multe optionale....eu n-am vrut sa-l dau la engleza ptr ca parerea mea -din ce am observat pana acum- e ca pana nu invata sa vorbeasca corect si sa stie putina gramatica a lb romane...n-are niciun sens o limba straina...sunt bani aruncati . Dar...toata grupa face...ar fi fost singurul care nu facea....asa ca... Alt optional sunt dansurile....idem ce am scris mai sus...doar ca pe langa faptul ca fac toti e ca la serbare au si dansuri... iar putina miscare nu strica oricum... Iar al 3-lea e ceva cu desen + origami ...asta-i singurul care mi s-a parut interesant....lui ii place sa decupeze/picteze/lipeasca/etc. Astea costa fiecare cate 10 ron/luna, in plus mai fac si pian.... dar intai ii testeaza...inca nu l-a testat...asta mai e inca 15 lei/luna , vad ca are ureche muzicala, simte ritmul si e pasionat de cantatul la ....oale si cratiti....mi-a ciobit mare parte din ele....poate asa le va lasa in pace si se va concentra doar pe pian

Gata, am scris iar romane...deja v-ati obisnuit sa scriu rar dar bine







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Hai ca mai apar si eu pe aici.
Roxana stiu f bine cum e cu vecinii nebuni, mereu dau peste ei, am o atractie speciala pentru. Si, intradevar, trebuie sa fi mai nebun ca el s-o scoti la capat. In Bucuresti era una identica cu a ta, si al meu prefera s-o ignore, insa ajunsese nebuna de urla la baie auzem prin wc cum ne dracuia si ne facea in toate felurile. Si s-a dus al meu, a lasat naiba toata diplomatia, si i-a zis urland mai tare ca ea "daca mai scoti un sunet cand sunt in casa sau trec pe langa tine iesi afara din casa cu picioarele inainte":)). Si, de atunci, nu a mai scos niciun cuvant, ii era f frica de al meu=)) si asa am scapat de ea.
Cu clasa 0 inca nu m-am hotarat ce fac, o sa ne mai gandim. Parca as mai lasa-o totusi la gradinita, sa se mai bucure si ea putin de copilarie.
Dastefa, nasoala faza cu tortul, bine ca nu s-a intoxicat vreun copilas. Eu nu mai cumpar de la cofetarii, prefer sa fac eu asa cum ma pricep sau sa rog pe educatoarea Anei, care face niste minunatii de torturi.
Ank, sanatate maxima iti urez si strange din dinti la atatea injectii. Stii ca si eu mai am probleme cu piciorul, la fel cum am avut in sarcina, dar evit mereu sa ajung la un rmn ceva sa aflu ce am, banuiesc ca tot de la coloana.
Pupici pentru toate regasitele, nu am citit prea mult din urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata!
Roxana injectiile alea sunt o terapie alternativa, injecteaza ozon sub piele cam peste tot si ar fi trebuit sa ma simt mai bine dupa prima sedinta, dar nu prea a fost asa si costa si 720 lei toate sedintele. Cel mai bine m-am simtit dupa pasttile, asa ca pana la urma am mai cerut o reteta si mai vad eu apoi...Oricum si reteta compensata ma duce la vreo 150 lei. Mu mai am dureri foarte mari, pot merge, ma doare din cand in cand, da acu' dupa injectiile alea am senzatia de arsura.
Istoria la voi este piatra de moara, pentru mine imi amintesc ca geografia a fost asa.
Cat despre clasa 0 eu am inscris-o pe Erica si las' ca are mai mult timp de joaca acasa. Eu cred ca daca mai sta inca un an va fi prea mare.
Maya torturile tare sunt super, daca are cine sa le faca...Eu tot la cofetarii apelez ca nu am de ales.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

buna dimineata
poftiti la cafea
azi e mohorat,eu deja ma gandesc la a 2a
ieri m-am ambalat intr-un mesaj mai lung legat de clasa 0
dar mi s-a oprit curentul
faza asta cu curentul m-a stresat vreo 3 zile-tot imi sarea siguranta generala.Am zis intai ca poate e o problema de la un circuit din casa,pana cand m-am luminat si i-am chemat pe cei de la e-on care au schimbat siguranta de afara.De fapt nu m-am luminat singura ci m-a lamurit electricianul pe care l-am chemat.Si care mi-a cerut 150 ron sa rezolve problema.Noroc ca el nu avea siguranta care ii trebuia si eu nu aveam bani in casa.O chem pe soacra sa stea cu Miru sa merg sa scot bani pt asta -si ea imi zice pai de ce nu chemi e-on-ul ca-i gratis
deci noroc de socrela ca era sa arunc 150 lei degeaba

legat de clasa0- pe scurt e ceata totala si la gradi si la scoli.Tinand cont ca generatia asta va fi una de sacrificiu(a cata oare?),adica un fel de cobai cred ca ma voi eschiva cumva
Anul trecut daca ma intrebati va spuneam sigur ca va merge in cl 1 la 7 ani fara 2 luni,dar acum incep sa bat in retragere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa multumim pentru cafea.
Naspa faza cu siguranta, da sa traiasca soacra
Despre clasa 0 nu stiu ce sa zic...eu o voi da pe Erica, ca mi se pare prea mare la aproape 8 ani pt cls1 si parca nu o vad terminand liceul la 20. Probabil imi tot repet asta ca sa nu am indoieli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani David, cu mult noroc, sanatate si fericire!
Dolores sa va traiasca puiul de om si sa aveti parte numai de bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani Mark! Sa ai parte numai de fericire si bucurii!
La multi ani Dani! Sa fi fericit si implinit!
Alexandra, Dbunny sa va traiasca baietii si sa va aduca numai incantare.
Un buchet mare de la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

La multi ani Danimulta sanatate si noroc.
Dbuny cum ati petrecut ziua lai Dani?ai mai avut timp de torturi de alea faine de care i-ai facut in anii trecuti?
o multime de -ici pt tine si puiutii tai

Mergi la inceput