Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(100)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

AditzaC, pentru rosu in gat noua ne-a dat Tantum Verde spray - cate un puf de 3 ori/zi.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mneata si de la mine!
N-am nimic interesant de zis, asa ca azi nu cred ca mai scriu ceva. Miruna e cu muci, tuse, fara febra, dar a plusat cu secretie la ochi, eu sunt racita cobza, plus criza de ulcer, abia ma tin pe picioare, musiu e la serviciu ca nu e usor sa isi ia liber. De cateva zile nu fac decat sa legan si sa legan si sa legan. Miruna, mai nou, si daca se simte rau si daca nu, nu mai adoarme decat in brate, leganat, dar asa, cam o jum de ora. Ca daca ma opresc din leganat, incepe sa urle, desi cu un minut inainte puteai sa juri ca doarme tun. La fel daca o pun jos. Deci nu stiu ce sa mai zic de toata psihologia copilului, etc, ca mie imi vine sa imi iau campii, simt ca o iau razna, nu mai rezist de spate, de burta... La fiecare trezire (si-s dese acum!!) asa trebuie sa o adorm la loc!
Pe langa toate asta, cineva drag mie sufera de o depresie crunta si nu stiu cum sa o ajut, ca nu e usor la ce fire are. Si nici nu mi-e aproape. Stiti vreo rugaciune care sa ma ajute sa o ajut? Ca nu functioneaza metoda consilierii cu ea.
Stiu, am interzis la butoi.
Va pup, o zi minunata sa aveti!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana2005 spune:

buna dimineata!

eu nu prea sunt la curent chiar cu tot ce se intampla, dar va marturisesc ca din cand in cand mai arunc cate un ochi la ce se intampla, insa intervin destul de rar..

noi, suntem acum foarte prinsi cu renovatul si mutatul, ne-am cumparat apartament si muncim de zor..vrem sa ne mutam cat mai repede..am fost super ocupati si in dilema de altfel,cu alegerea culorii peretilor, mobilei, gresiei, faiantei...si multe altele, dar intr-un final ne-am decis si speram ca totul sa arate bine..oricum va fi casa noastra..

Tudor e racit, a 3 oara toamna asta..ma si asteptam doar avem o surioara mai mare care aduce de la gradi de toate..Ariana are gastrita, facem tratament..deci, dupa cum vedeti la capitolul asta nu stam tocmai bine dar cum zic eu..Doamne fereste, de mai rau..

in rest, nu avem nici un dinte, suntem super activi, ne plac jucariile foarte tare si daca se poate tot timpul altele..

s-a trezit piticu..mai vroiam sa zic cate ceva dar poate mai tarziu..va pup..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

mimo mersi ...ii dau tantum verde si am mai auzit de albastru de metil , cred ca voi incerca


D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Neatza shi de la noi!!!

Simo sarumana de pontul cu targul de produse , merita vazut ca la Agronomie e mereu super plin nici nu ai unde sa parchezi!!!

Lori iar muci? Dopamne cum te descurci cu ei singura ca eu as innebuni shi 2 zile!!!! Shi mancare shi altele, Jesus vb lui Carmen!!!

Stam acasa shi noi azi , suntem lenesi nu ne-am trezit de dim ,ala mare se joaca pe tableta tot buteoneaza la ea, iar asta mica e Demolition man , tot ce prinde buseste ii spun Terminatorul,nu stiu ce sa ma mai fac cu ea shi are shi fortza!!!
Bineanteles ca minunea mea de a nu se bate a durat putin , cum se prind se iau la bataie , el pe ea shi ea il ciupeste il trage de par , il musca frate zici ca sunt la ZOO!!!!
Mizez in continuare pe faptul ca vor creste (Doamne mai e putin!!!!)shi se vor intelege altfel, Teo nu e deloc interesata de papusi, mai mult de masini, ciocane, alte nebunii de-astea.

Acuma din ciclul povestiri haioase Sambata seara intra shi ea in baie pune mana pe toaleta se ridica shi fix pe odorizantul de toaleta a pus mana a manjit peste tot cu el , s-a facut alba in mai putin de 1 minut , am bagat-o direct la dus, acuma intrebarea mea era sa nu fi bagat in gura, No, nci gand ca a gustat al meu shi scuze are h=gust de rahat, shi vorba lui daca nu a facut clabuci la gura nu-i nimic, de atunci stau cu baile inchise, pentru ca fix la toaleta sau scurgere se duce si isi baga degetelele pe acolo.

Fetelor care veniti la intalnire , aduceti va rog shi o manduca shi chestia aia de flecce, all over-ul pentrui bebelusi parca as vrea shi eu una dar sa vad cum e cu ea ca daca nu ma simt bine cu ea nu mai iau( poate Roxx vine cu ea ca stiu ca ea are ).Abia astept sa va cunosc!!!!
Simo sanatate maxima tie , curaj mai e putin shi trece vremea asta naspa!!!
Pentru idei de cadouri la copilasii mai mari intra pe D-Toys, au multe variante acolo shi pentru copii mai mari is multe chestii acolo , poate alegi ceva shi preturile sunt f. bune.un magazin online bun de unde am luat de multe ori ar mai fi Ookee.
Va pup ma duc la ale mele!!!

Bebelu da-mi shi mie pls reteat de tort de succes care ai facut-o ult data , as face pt maine de Mihail shi gavril un tort in casa pentru pitic!!!Merici mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

adita ai reusit sa-i vezi gatul?? Cum ai facut, ca pe mine ana nu ma lasa...deloc!!!Nici macar la dinti! Robert m-a lasat, l-am controlat in gat cu propria trusa medicala, cea de jucarie. Si e fffff rosu!!si zice saracu ca-l doare...
intre timp e plin de bube a la roseola....eu credeam ca facuse!!!

Anduta secretiile la ochi sunt tot de la nas, Doamne ajuta sa nu se duca si la urechi, e nebinie cu ei, ca-s mici, sunt toate canalele acolo!!Sanatate si...putere ...si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Mirela sanataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaate maxima la pui sa vii shi tu cu ei sanatosi la intalnire!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

nuuu, Lavinia nu am zis nimic de muci. Doar febre si niscaia bube, piece of cake

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditzaC spune:

lori nici pe mine nu ma lasa..nici macar sa ii deschid gura , dar l.am aspirat cu BB si bineinteles ca nu ii place si urlaaaaaaaa.....atunci am vazut .Poti incerca

D-zeu, Fecioara Maria , Sf Nectarie si Sf Spiridon m-au binecuvantat cu
aditza ..mami fericita de pui scump Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Buna dimineata si de la mine!

Sanatate puilor bolnaviori!. Ci virusii astia, mucisori, tuse...sper sa nu fie asa pana la vara
Noi pana acum am scapat de raceala dar cine stie pana cand

Noua ne-a iesit rezultatul la sumarul de urina, prost bineinteles
astept si urocultura si la medic
o sa-mi recoltez si eu saptamana asta, ma gandesc sa nu fie ceva de la mine si sa se transmita prin alaptat
Nu am avut pana acum nicio problema in sensul asta dar zic si eu si fac presupuneri pana ajuns la medic
oricum am toate corabiile innecate din cauza asta
nu intru in butoi, nu nu nu, eu nu fac de-astea, sunt optimista

Va pup

ma intorc la munca



Mergi la inceput