Nasterea la Medlife (24)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns craoa spune:

Buna fetelor,
Acum am descoperit threadul acesta.
Sunt insarcinata in 30 de saptamani si sunt absolut ingrozita de conditiile din spital si maternitate din Galati asa ca ma bate gandul sa nasc la Medlife Grivita.

Am fost luna trecuta si am facut 4D, morfologia fetala, la clinica Alco San in Bucuresti (o experienta urata, scumpa si de nerecomandat) si fiind extrem de dezamagita de neseriozitatea medicului-asistentei de acolo am decis sa vizitez Medlife, sa vad despre ce este vorba.
Am ramas placut impresionata si mi-a fost prezentata dna dr Mihaela Steriu cu care am facut inca un 4D, de data asta intr-un mod profesionist...

Am nevoie de sfaturile voastre: vreau sa nasc natural la Medlife cu dr Mihaela Steriu, insa observ ca 90% din nasterile de la Medlife sunt cezariene?! Ma intreb de ce? De altfel, cele care ati nascul la Medlife Grivita, ce sfaturi aveti? Ce piedici ati avut? Ce ati gasit in neregula acolo, daca a fost ceva? La prima vedere par profesionisti insa ... vreau sa stiu la ce sa ma astept..


Astept cu interes parerile si sfaturile voastre!

Multumesc!

Craoa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Nici un ginecolog din Medlife nu obliga pacienta sa faca cezariana. Sunt si multe nasteri normale. Cezariana se face daca mamica solicita expres sau daca medicul considera ca este necesar.
Dr. Mhaela Steriu e o alegere excelenta, e un medic foarte bun si un om deosebit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craoa spune:

Buna, multumesc pentru raspuns. Ma intreb de ce dnele de aici nu aleg sa nasca cezariana? E atat de inspaimantator sa nasti natural?
A nascut cineva natural cu dna Mihaela Steriu? Cum s-a comportat, cum a fost? Am intrat in 31 de saptamani si sunt inspaimantata

Am nevoie de sfaturi, la ce sa ma astept?

Tx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Nici un medic Medlife nu obliga la CEZARIANA.Este vorba pur si simplu de alegerea mamelor care nasc acolo si care conidera cezariana mai comoda. Sa stii ca sunt acolo oameni care incurajeaza nasterea natura a si alaptatul. mai nou sunt acreditati spital prieten al copilului si au facut in colaborare cu infomaterna un portal dedicat femeii www.infomaterna.ro
Eu am anscut la ei si am fost multumita..Bebe 3 daca e tot acolo. Sunt conditii bune si atitudinea lor face toti banii. Eu la Steriu am fost la eco de ori.pare o doctorita de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craoa spune:

merci mult pentru raspuns... tot caut pe cineva care a nascut natural cu dr mihaela steriu sa imi spuna parerea ei

eu am fost la 4d la ea si mi-a placut cum mi-a vorbit insa... sa nu fie cu surprize sau macar sa stiu la ce sa ma astept...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Eu am o cunostinta care a nascut natural cu d-na dr. Steriu si nu a avut nici o nemultumire. Mai sunt si alti ginecologi foarte buni: dr. Marian Iliescu, dr. Dragos Albu,, dr. Parfene...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Daca vorbesti clar cu dansa de la inceput nu au ce surprize sa fie..Decat doamne fereste daca sunt contraidicatii pentru nastere naturala.. Dr Steriu ca multi alti medici de la Medlife tin cont de dorintele pacientilor si incurajeaza nasterea naturala. Inspaimantator sa nasti natural nu este depinde de fiecare cum suporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

In pachetul de nastere naturala e inclusa si anestezia epidurala. Daca vrei o poti face. Eu mai am putin pana la termen si sper sa pot naste natural, cu sau fara epidurala, voi vedea la fata locului.


Nicoleta 34+ Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craoa spune:

Sa ai o nastere usoara. Eu sunt in 31 de saptamani si deja ma apuca frica.
Frica mi-o intretine si faptul ca am o infectie vaginala si anemie de fier :(
Te rog sa postezi despre experienta ta dupa ce nasti. Orice feedback ajuta.

Merci frumos si multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Nu iti afecteaza nasterea nici infectia ( care se poate trata) nici anemia pentru care e bine sa iei fier, eu am luat Tardyferon Fol. Ca sa se absoaba mai bine fierul e bine sa il iei cu fructe si la cateva ore distanta de consumul de lactate, ceai negru, cafea. Mai toate gravidele in luna mare au un pic de anemie pt ca acum isi face bebele rezervele de foer. In plus, datorita volumului mult mai mare de sange pe care il ai acum, apare o hemodilutie, adica e normal ca sangele sa fie mai putin " concentrat". Daca esti anemica insista mult sa nasti natural pt ca de regula se pierde mult mai putin sange decat la operatia de cezariana. Naste usoara!

Mergi la inceput