Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Hei, Ramonika, bine ai revenit....chiar m-am uitat la data nasterii fetitei si am constatat ca e deja mare. Sa-ti traiasca!!!
Gradinita "Paradis" e sus in Copou, pe langa Penitewnciar si stiu ca aveau si grupa "Pampers", mai e si "Casuta zanelor" pe Vasile Lupu, vizavi de clinica SANOPTIC, deci mai aproape de Bucsinescu, gara fundatie sunt : Euroed si FEG, Pe Sararie mai aproape de TG. Cucu sunt gradinitele Ioana si ARc en Ciel...si cam atat imi amintesc la momentul acesta.
Pupici sl printesa si sa cresteti mari.

Stefy, LA MULTI ANI!!! Vrem sa vedem poze, musai..cu tort cu tot!

Seara placuta si nu uitati ca am costume de serbari.
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna,
dupa o absenta revin si eu.

Multumesc de urari si adresesz si eu felicitari TUTUROR pe care i-am ratat la momentul potrivit.

Buli, frumoasa initiativa. Ce inseamna "interni"? Incerc sa vad cum ma pot si eu mobiliza.

Ramonika, ce fetita mare! Deja te interesezi de crese...Waw! Desigur, eu recomand si Gradinita Buna Vestire, din spatele Liceului Alecsandri. Cu cat mai multe locuri de unde poti alege, cu atat mai usor iti pot fi indeplinite asteptarile.

O zi frumoasa va doresc. Daca cineva stie ceva de vreun fulg de zapada (autentic) sa ii spuneti ca il astept cu mareeee drag. Poate sa vina insotit de muuulti lui prieteni. (zau asa, vreau o iarna cu zapada! Pai nici macar de programul administrativ de Craciun nu ma pot apuca. Nici colinde sau cantece de Craciun nu imi vine sa ascult daca afara is 13 grade...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

interni = studenti care fac internship la noi

suntem la a 3-a runda. vin de la geografie, turism si comunicare in general.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

dragi mamici din Iasi,


Ami sunt 3 locuri la evenimentul din IASI de sambata 10 decembrie, Desprecopii-Dentesse pentru mamici cu copilasi intre 4-12 ani, aici detalii.
Este un eveniment deosebit!!

astept ultimele inscrieri la adresa info@desprecopii.com



Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Multumim DC pentru eveniment
Imi pare rau fiindca nu vom putea veni.

Ramonika: acum am vazut(la semnatura) ca fetita ta tocmai a implinit 2 anisori.
La multi anisori, Ruxandra!
Sa cresti sanatoasa.

Gradi care sa aiba acum grupa pampers(2 ani), din exp. pers, nu pot recomanda(nu cunosc).

Va rog sa-mi spuneti unde pot gasi blanita alba pt. o rochie de craciunita?
In Siraj am gasit imitatie "puf lebada"(asa mi-au spus ca se numeste) dar raman cu puful in mana. Blanita buna au dar alte culori.
La casa modei au dar e 80 lei/m(1 m latime). Am sansa sa gasesc mai ieftin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Darria, acum multi ani, eu am luat blanite de la Ravioli(nici nu stiu daca mai exista)...insa cand am facut pt prima data costum de Mos Craciun adult si-mi trebuia ceva blanita, am cumparat de la un second hand o hainuta din blana sintetica si i-am luat bucatile mai mari pt a pune mansete la pantaloni si bluze...hehehe...ce demult era...Cam asta am facut eu la mom. respectiv. In loc de blanita poti pune un material pufos, moale, nu neaparta blana, ...parerea mea.

Pupici,
Gabriela si baietii

PS. Ramonika, da...si gradin Buna Vestire..ma scuzi Oana, dar am uitat cu totul desi e la mine in curte...am auzit numai lucruri bune despre doamnele de acolo...asa ca deh...ma intelegeti, batranetile...neuronul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

mamici, aveti recomandari de gradinite/crese private care primesc copii de la 2 ani? m-ar interesa in zonele Gara, centru, Podu Ros, dar nu numai.


Noi am mers la cresa de stat in Cantemir, vis-a-vis de Liceul Cantemir si a fost foarte bine. daca vrei detalii pot sa iti dau.
Multumim de urari, multi anisori si printesei tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Buna dimineata!
Va las o fierbinte si un pahar de sampanie. Va multumim pentru urari.
Un dulce si ne mai vedem....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Gabriela: multumesc
Ravioli nu stiu unde este sau era(daca nu mai e). Material pufos(sa semene cu blanita) nu am gasit, am cautat si inlocuitor. Am vazut captuseala pt. haine, parca e burete si nu vreau asa.
Nu m-am gandit sa caut o hainuta la second hand si sa o desfac Vazusem in Siraj bolero pt. adulti dar era in jur de 100 lei.

Erau candva si second hand cu materiale sau bucati de materiale. Ma gandeam ca poate mai exista.

Materialul nu ar trebui sa fie asa de scump(80 lei/m, 1 m latime) fiindca in Siraj am vazut hainute pt. copii: rochie rosie si bolero (din blanita alba) la 55 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

multumesc pt. raspunsuri si urari (Daria). nu stiu ce sa te sfatuiesc cu blanita aia, nu mi-a trebuit niciodata asa ceva.
la cresa de stat nu prea imi surade sa o dau.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput