Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

si eu :D

La multi ani, Matei!

nevoi sunt, eu ma bag si la organizare un pic
dar daca adunam jucarii vechi, sa fie in stare f buna de functionare, complete si cu toate componentele.

ar fi multe - si scoala de care spune Oana, si cea din CA Rosetti, si una din Galata, cred ca pe Cicoarei au inchis :( din lipsa de fonduri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

tot eu :)

stiti vreo bona "libera de contract"? copilul are 2 ani si un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

"Copiii mei" de la Scoala "Ion Holban" sunt in clasa a VI-a si unii chiar au o situatie mai grea acasa sau stau in centrul de plasament. Ma gandesc ca daca aveti hainute bune si mai marisoare pentru masura lor , ar fi GROZAV. De fapt in wk-endul 2-4 dec vrem sa organizam o expozitie cu lucrarile copiilor cu ocazia zilei persoanei cu dizabilitati,la Moldova Mall, dar va voi da mai multe amanunte atunci, plus invitatiile de rigoare.
O zi frumoasa!
Gabriela si baietii

Carmen va transmite toate cele bune si daca vreti sa vb cu ea va dau mess-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

La intalnire ma inscriu si eu.

Asta vara, la curatenia generala, am strans un sac de haine si jucarii si l-am dus la Crucea Rosie. Si acolo au liste cu familii nevoiase.

La multi ani de Sf. Matei si Matei al meu a dus bomboane la gradi, era tare fericit! M-a intrebat de tort, cadouri si petrecere si i-am explicat ca este o zi mai "mica", dar totusi i-am cumparat niste creioane colorate mai speciale si stampilute cu Mos Craciun si om de zapada .

La noi totul e bine, Stefi merge bine cu scoala, sunt tare mandra de ea, s-a adaptat foarte bine, nu scrie ea foarte frumos, dar cu restul notiunilor nu are probleme. Si, pana acum, racelile ne-au ocolit, sper sa reusim si in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

La multi anisori, Matei! Sa cresti sanatos.

Gabriela: pai cum sa nu fie bucuros micutul?
Din pacate nu putem veni la intalnire, abia de cateva ore avem liber la mai multe si o luam incetisor. Va urez distractie placuta.
Ma bucur ca mai intra pe aici Carmen L, macar sa citeasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

ce intalnire, ce intalnire?

eu as prefera fara copii, e mai greu de gasit timpul ala, dar e important :)

mai intru sa vad daca se propun zile, ore si locatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Oana (ghinetz): mie personal, din experienta mea de 4 ani, concursul Florica T. Campan mi se pare cel mai serios, ca si organizare, gradul de dificultate al subiectelor, numarul participantilor, festivitatea de premiere. Am inteles ca din acest an cei care iau premii la Campan se pot inscrie in clasa a V-a la Negruzzi (nu sunt insa foarte - foarte sigura, poate stie cineva mai bine).

Si pe mine m-ar interesa intalnirea, dar numai daca voi putea veni fara copii, ai mei nu sunt genul care sa-si lase parintii sa respire...
Din istoria DC-ului: eu si GabrielaG am avut prima intalnire, prin intermediul DC, acum... 8 ani; Matei avea doar 6 luni, iar acum este premiat la concursul de matematica. Bravo, Matei! Cum trece timpul...

Ioana.

P.S: A mai facut cineva scoala de soferi fara nici o placere, sau sunt singura atehnica la categoria 35 - 40 de ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Editez: acum 9 ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

si studentii care fac practica la noi vor sa organizeze un spectacol caritabil.
o sa va anunt cand se stabileste un program.

au mai facut unul de sarbatorile iasului si a iesit f misto.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

LA MULTI ANI OANA(GHINETZ)!!!! SA TRAIESTI, SA INFLORESTI, SA TERMINI CU SUCCES CE AI INCEPUT, IAR PESTE 20 DE ANI SA NE POVESTIM DESPRE NEPOTEI TOT PE DC!

Uau...Ioana, de atat timp ne cunoastem? Tin minte una din primele intalniri din Gradina Botanica, intr-o vara cu pitici mici, langa fantana ...chiar a fost superb...dar au fost atunci doua sau 3 si se amesteca...oricum avem poze si filmuletz.

Pai eu va propun ca loc de intalnire MONTE CATINI de la Iulius Mall, intr-o dimineata de sambata sau duminica, cafeaua e la jumate de pret pana la 11,(si e f buna) sau poate Carturesti la un ceai, sau ceainaria SAGE de la BCU (pe astea le stiu eu...mai veniti voi cu propuneri)....sau poate vreti o cuconiada , noaptea prin PUB25?

Duminica placuta,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput