Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna ziua, la capitol nou.
Am ratat ziua de Sf. Mihail si Gavril. Si chiar era ceva lume de felicitat. Daca se primesc intarziati...LA MULTI ANI!!! si de la mine.

Vai, imi pare rau ca am ratat faza cu Biblioteca! Mi-e cam greu sa ma organizez cu doi copii, ca sunt inca la varsta cand au "distractii" diferite. Ba vrea unul la film cu colegii, ba celalalt la teatru, la Luceafarul. Si nu mai stiu cum sa ma impart. Si ajung sa renunt. De asta imi pare cel mai rau.

Gabi, cum a fost la Euclid? Am vazut si eu subiectele la mate, la clasa a II-a. Deloc frumoase. Ok, grele, ca doar e concurs, dar nici macar frumoase.

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Oana, a fost M la euclid.
a luat 80 de pct.
mie subiectul 4 mi s-a parut de-a dreptul pur si simplu, iar subiectul 3 ambiguu.
asa ca ma declar ultramultumita de punctaj.


aaa, Gabi, te-am zarit la un moment dat in inghesuiala de la intrare, dar eram f preocupata de cum sa-l bag pe M in scoala fara sa-l traumatizez prea tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Hello, si multumim de urari.
La Euclid fost bine, a luat 90 puncte, putea mai multe,zic eu, dar n-are exercitiu, etc...poate la urmatorul va fi mai bine..daca va voi.
Oricum organizarea a fost aiurea, cel putin la intrare dimineata...

Matei a fost suparat ca doamnele din sala au vorbit urat si le-au spus "copchii"...el s-a simtit ofensat

N-am ajuns la crizanteme...poate wk-endul acesta, desi e f frig...

Pupici si wk-end placut!
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelaaa spune:

sal! am vazut ca cineva din bucuresti a intrat aici pe forum si a anuntat ca organizeaza o actiune"ajutoarele mosului". se organizeaza vreo actiune de acest gen si prin iasi? am facut ordine printre jucarii si am decis ca sunt prea multe, iar de craciun vor fi si mai si. ma gandeam ca, daca stiti familii cu copii cu situatie financiara deosebita sau pe cineva care se ocupa cu organizarea de astfel de evenimente, am face o mica bucurie unor copilasi.multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Manuela, noi de-a lungul anilor am mai facut actiuni de genul acesta, dar in ultimii 2-3 ani, Oana Ghinetz s-a ocupat si chiar a si mers cu lucrusoare la copii din unele sate. Probabil va intra pe forum si ne va da de stire.
Ce mai faceti fetelor? Ce mai fac puiutii?

Spor in toate!
Gabriela si baietii


AAAA...si dau o cafea aroimata si fierbinte plus o bucatica de ciocolata cu menta. Va astept la cafeluta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Buna dimineata!

Cei care vor sa doneze jucarii si hainute: studentii de la Universitatea "Cuza" amplaseaza in fiecare an cutii imense in care se strang donatii pentru copiii de la tara. Actiunea este foarte serioasa, prin Liga Studentilor; vor spune exact in ce localitati merg anul acesta. Cum aflu detalii mai multe, voi scrie aici, la subiect (in curand).

La clasa a IV-a la Euclid subiectele au fost destul de usoare, T. s-a descurcat excelent, dar pana la "Florica T. Campan" mai avem mult de muncit, acela este un fel de etalon al admiterii in clasa a V-a (care ma streseaza pe mine acum).

Si mie imi pare rau ca nu am stiut de actiunea de la BCU, sigur as fi mers.

Eu nu mai am timp de nimic, citeam chiar acum, la o alta sectiune a forumului, subiectul acela foarte controversat despre cum cuplurile aflate in impas isi petrec serile in cluburi, unde danseaza dezlantuit pe ring, cu diversi parteneri. Vorbim de oameni de 34 - 36 de ani, daca am inteles bine, si parinti, in acelasi timp.
E clar ca eu una traiesc in alta lume, nici cand eram studenta nu cred ca am facut asta, oricum, am imbatranit rau de tot, valeleu!

Oare ce mai face Carmen (cu Alex), i se simte lipsa pe forum.

Numai bine,
Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna ziua

La multi ani, Vladimir Andrei! Sa cresti sanatos.
Aime sper ca sunteti bine.


Da, Ioana. Se simte lipsa lui Carmen. Si nu doar a ei, mai sunt multe mamici de Is. Poate ca se razgandesc si revin aici.
Uite ca nici nu stiu despre ce sub. vorbesti asa ca nu pot spune "pe vremea mea maica .........." am ajuns o fosila

Manuela: nu am raspuns fiindca nu cunosc direct(adresa) dar scriu, poate e de ajutor. Pe la noi la bloc trec saptamanal mamici cu sau fara copilasi. La o gradi strangea doamna ed. pt. un copilas ce avea acasa fratiori. La actuala gradi au organizat anul trecut ac. actiune. Poti merge la orice biserica si sa intrebi. Hainute si jucarii sa fie.

Gabriela: multumim pt. cafea. Tocmai am servit una dubla.

Bafta la concursuri celor mici, gradinari si scoalarei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna dimineata!

Ioana, deja clasa a IV-a!!! Waw!!! (de ce spui ca Florica T. Campan e etalon? Ca e organizat de o scoala generala. Se intra la vreun liceu cu rezultatul de la acest concurs? Sau e asa, pregatirea pentru restul examenelor? Na, spor la pregatit si cand va veni vremea tinem pumnii.)

Chiar, oare ce mai face CarmenL?

Am auzit si eu ca cei de la Euclid nu s-au organizat bine. Pacat.

Daca vreti sa ne organizam pentru Craciun...dati un semn. Stiu o educatoare la o grupa de gradinita cu copii cu surdo-cecitate. Sunt vreo 5-6 copii, unii din centre de plasament, altii in asistenta maternala, sau cum ii zice, si cativa din familii. Dar e greu, greu tare. Poate ii putem ajuta cumva. Adica, tr sa ne decidem, ca unde sa ducem "darurile" gasim, din pacate, prea multe locuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

La multi ani Vladimir Andrei si multa sanatate si noroc!

De asemeni LA MULTI ANI pentru cei cu numele de MATEI. Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!

Nu stiam, daca Matei al meu nu era hotarat sa gaseasca si el un sfant pentru numele lui...si se pare ca l-a gasit. M-a atentionat sa-i cumpar bomboane sa duca azi la scoala ...ca deh, e ziua lui.

Pupici,

Gabriela si baietii

Aaaa si dau si azi cafeluza cu ciocolata cu menta...e delicioasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Fetelor...ce ziceti de o cuconiada sau intalnire sau cum vreti voi sa-i spunem?

Se anunta cineva?
Hai..o ora doua la o cafea, capucino, Mall, etc...eventual ne adunam la Carturesti la ceainarie...si copiii la un atelier de acolo sau nu stiu daca aveti alte idei...lista e deschisa. Avem asa ca participanti:

1. EU
2. Carmen L

si asteptam completari...

Mergi la inceput