Cu dragoste din Iasi(103)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Buna.

Revin dupa o pauza (o gripa afurisita) pe scurt, cat sa va anunt ca la Luceafarul piesa Povestea unei guvernante e mi-nu-na-ta!!! Luati si sotul din dotare daca mergeti.

In rest...sa vina primavara/cu alaiul ei de flori...! Ca eu gata, am cedat la frig/vant/iarna.

Gabi, ce ai rezolvat cu Timeea si inscrierea ei in clasa I? Cine mai era, Darria, nu? Cum a fost? Nu am prea urmarit haosul creat, ca-l am pe al meu, din creierii capului personal (de haos, zic), incat refuz sa ma mai enervez de prostiile altora. Plus ca pana la anul, cand ma arde pe mine, mai e.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Buna.

Revin dupa o pauza (o gripa afurisita) pe scurt, cat sa va anunt ca la Luceafarul piesa Povestea unei guvernante e mi-nu-na-ta!!! Luati si sotul din dotare daca mergeti.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)

Daa, sunt total de acord. Noi am vazut-o deja de 3 ori si tot nu ne-am saturat de ea.






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

Matei a fost cu clasa la piesa asta si invataoarea le-a zis la copii sa-si duca si parintii

bonjour si o saptamana faina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna dimineata

Gabriela: sa realizezi ce-ti doresti.
La grupa noastra nu se costumeaza de 8 martie dar au avut concurs pe 1 ce a presupus si costumatie. Iarasi a fost printesa. Nu stiu ce fac celelalte grupe.

Oana: refacere rapida si sanatate tuturor.
Anul urmator o sa fie lejer, doar anul acesta este zapaceala la inscriere. Vor fi spatii pt. mai multe clase preg. Pt. restul am raspuns pe pm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acvi spune:


Oana, esti o fericita ca ai scapat de stresul inscrierii la scoala. Asa cum scria si Darria anul viitor va fi mult mai lejer. Din pacate nu am rezolvat nimic...asteptam fara prea mari sperante etapa a II-a.Daca ar fi avut macar 6 ani jumate as fi optat direct pt clasa I , asa la 6 ani si o luna parca nu m-as risca.

Multumim de pontul cu teatrul, poate ajungem in w-end.

O zi frumoasa!!

Maine pregatiti-va de o super calduroasa zi..e baba mea.

Gabi.

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

Buna.

Revin dupa o pauza (o gripa afurisita) pe scurt, cat sa va anunt ca la Luceafarul piesa Povestea unei guvernante e mi-nu-na-ta!!! Luati si sotul din dotare daca mergeti.

In rest...sa vina primavara/cu alaiul ei de flori...! Ca eu gata, am cedat la frig/vant/iarna.

Gabi, ce ai rezolvat cu Timeea si inscrierea ei in clasa I? Cine mai era, Darria, nu? Cum a fost? Nu am prea urmarit haosul creat, ca-l am pe al meu, din creierii capului personal (de haos, zic), incat refuz sa ma mai enervez de prostiile altora. Plus ca pana la anul, cand ma arde pe mine, mai e.


Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)






"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

sunt curioasa, de ce e asa misto Povestea unei guvernante? as face un efort de m-as duce, insa imi trebuie mai multa motivatie



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

iti trebuie motivatie sa mergi la piesa asta sau motivatie sa mergi la teatru?
pt Ruxandra nu prea e potrivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pt. piesa asta, ca au laudat-o fetele pe aici.
pe Sandra a dus-o tati la piesele potrivite pt. varsta ei.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelaaa spune:

sal!
Am vazut ca marea majoritate a mamicilor au copii de scoala(FELICITARI!!! unde n-ajung si eu acolo:))), insa poate stiti voi unde as putea sa-mi duc in Iasi printesa de 3 ani sa faca dansuri, balet sau orice altceva ce implica miscare. Va multumesc anticipat.
Sa aveti o zi fabuloasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Acvi: bafta in etapa a II-a, sa ajuneti unde doriti.
Din curiozitate intreb: cate clase preg? tot o singura clasa?
spuneau cei de la inspectorat ca vor suplimenta. dar unde?

Manuela: domnul E. Paduraru lucreaza si cu prichindeii dar nu stiu exact varsta. Cauta club Unic pe net si gasesti info.
Fetita face la gradi cu dumnealui asa ca-l pot recomanda din exp. pers.

mai sunt cluburi la Ateneu, la Palatul copiilor dar nu cunosc pers.

Mergi la inceput