fiv dr dragos albu 47

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

roxana33, angelica imi pare nespus de rau, stiu prin ce treceti si orice vi s-ar spune nu va alina prea repede suferinta. Nu uitati ca suntem alaturi de voi si sunt convinsa ca intr-o zi bunul Dumnezeu se va indura si va veti tine copilasii in brate.

Va inbratisez cu drag si va doresc sa va reveniti cat mai repede posibil ca sa reluati lupta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

angelica,imi pare nespus de mult..off,nici nu-mi gasesc cuvintele......sa aibe grija Dumnezeu de tine si de sufletelul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ori nu mai vad, ori nu merge, nu mai vad mesajele private; a disparut meniul ala cu contul tau, mesaje si chestii; voi le vedeti?

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

QiaoBing merci mult....azi ma simt bine,nu ma mai deranjeaza nimic....nu stiu ce a fost ieri?....i-am scris dnei Lucia.Pupici
Inca o data angelica regret nespus ce ti se intampla,e cumplit prin ce treci... m-ai bulversat cu testul tau.....ce se intampla?...vesti bune nu mai sunt?.....offf Doamne...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

anna_a la mine apare tot meniul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

am gasit undeva in stanga, parca era sus

imi pare rau angelica

mersi qiao, ai dreptate, numai ca asta nu-mi face pozitia mai confortabila si altele

dpdv as vrea sa nasc acum si sa scap

33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

anna ati reusit sa vb cu dr ? cum se mai prezinta situatia ?
daca pot sa te ajut cu "ajustatul" patului da-mi un semn, am experienta (din pacate). Apropo, acolo nu exista rezerve ? eu mutasem cam jumatate de casa in spital cat am stat cu mama - aeroterma (in dec, feb a fost f frig in fundeni), perne, asternuturi etc
angelica stiu ca poate suna aiurea, dar nu faci totusi si un beta ?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Angelica, te-ai dus pana la urma dimineata sa faci si un beta?
Anna, ramai pe pozitii!Imi imaginez ca nu e tocmai placut ce se intampla in spital. Nu prea am inteles eu din spate, citind, ai dori sa faci o schimbare de dr pt sarcina, sa iti recomande dr Albu pe cineva?
Fetelor, eu incerc sa scriu diseara sau zilele urmatoare cand ma mai linistesc la cap, ca acum nu sunt in apele mele, s-au intamplat cam multe zilele trecute....si tot in plop ma aflu si acum..va pup pe fiecare in parte


„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

21+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

angelica eu urasc sa incurajez oamenii, atunci cand nu exista sperante. Dar acum iti spun o chestie simpla: ai 12 zile de la inseminare. Asta inseamna ca 3 zile a durat ca spermatozoizii sa se cupleze cu foliculul, apoi sa se formeze embrionul, apoi ca acesta sa treaca prin trompa si sa ajunga in uter. Aici mai sta 2, maxim 3 zile pana incepe nidatia. In total, maxim 6 zile. Asta inseamna ca ai avea cam 6 zile de cand incepe sa se secrete hcg-ul. Pai testul de pipi se pozitiveaza de la un hcg minim de 20 unitati. Deci exista aceasta explicatie pentru o singura liniuta. Cealalta explicatie este ca nu, nu esti graviduta. Daca e asa, sunt alaturi de tine pentru pasul urmator: fiv-ul. Te imbratisez cu drag

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Multumesc din suflet ,pt tot ,am recoltat beta maine la 12 am rezultatul ,nu sa putut sa mi-l dea azi ,sper sa mai am o sansa ,ca am disperat azi ,am plins incontinu ,noroc cu sotul care ma scos din crize ..........incerc sa depasesc acest moment indiferent de rezultat!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput