fiv dr dragos albu 47

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

maruscha nici eu nu stiu de ce ma tin aici, de asta sunt atat de revoltata
adica marti ac 35s, un termen mai mult decat rezonabil; dar dr tot zice ca sa fie ca mai mari si atele

ca analize mi-au acut homoleucograma miercuri si a iesit bine si biochimia si urina vineri, ca de au uitat miercuri si probabil sunt bune si alea
ca tratament am gynipral, ceva pt contractii, numai ca e intravenos si perfuziile astea mai mult nu merg
cand i-am zis sa-mi dea drumul acasa vineri a zis ca acasa nu stau pe caramizi (au rudicat patul ca sa stau cu picioarele putin in sus) s i ca vezi doamne nu stau asa cuminte in pt. Gynipral este si tablete, deci sincer chiar stau degeaba si ma strezez la maxim
o sa increc sa vb maine iar cu el, dr sotul meu zice ca eu am un ton prea autoritar care deraneaza
in fine vedem maine



33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

ralu si eu cand am vezica la maxim arat de parca sunt insarcinata in 5 luni. m-am dus o data la eco la fosta mea dr gineco si abia m-am putut aseza pe pat, sa nu mai zic ca nu suportam sa ma apese cu sonda pe burta pt ca simteam ca fac pe mine.
cand am facut IA, in prima zi am avut vezica plina ochi si m-am straduit sa rezist eroic. eu nu am stat decat 30 de min pe masa dupa IA si pe urma m-am imbracat si am plecat acasa, unde am mai stat cuminte cat am mai rezistat (cu totul cred ca au fost 2 ore), de aproape ca ma blocasem. a 2-a zi am zi sa fiu mai ponderata si nu m-am mai dus atat de plina si ... cateterul ala s-a infipt pe unde nu trebuie si m-a ranit, am sangerat putin in ziua aia, a trebuit sa iau antiinflamator si antibiotic, plus un stres suplimentar legat de chestia asta. asa ca daca e sa mai fac vreodata vreo procedura de genul, ma duc cu vezica plinaaa

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna1980

fetelor,voi ati congelat embrionasi?eu vreo 8 numai de gr 1.....am zis ca daca nu reusesc acum,sa nu mai trec prin toate etapele....aleg calea mai scurta....o fi bine,o fi rau cu ei congelati,nu stiu...
Oricum,prin ce am trecut pana la ET e floare la ureche comparativ cu acetse 2 sapt de asteptare....am impresia ca trec zilele fffffffff greu,parca in ambitie....deja sunt in a treia zi si am impresia ca deja a trecut o sapt....offf,numar zilele ca soldatii....greu-greu

miruna eu inca nu am facut FIV, dar pot sa iti zic ca am o minunatie de nepotel de 3 luni obtinut dintr-un omulet de zapada - un embrion congelat care a fost mai viteaz decat toti ceilalti ! cumnata mea, dupa 3 FIV-uri nereusite, a avut o sarcina ideala, iar copilul e sanatos si se dezvolta ffff bine.
eu tousi sper sa reusesti din prima si rezerva sa fie pt fratiori/surioare
legat de dureri, ce zici tu de ovarul drept ... m-a dus cu gandul la Nasti, dar nu vreau ca cobesc, asa ca mai bine ai vorbi cu Albu si te-ai duce sa vezi ce se intampla pe acolo. poate ca totusi in perioada asta iti face abdominala.
---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Qiao, de asta imi era si mie frica, sa nu mai fie drept canalul si sa o ia pe langa ... nu stiu ce o sa fac ... .... sper sa gasesc varianta doar plina, si sper sa nu intarzie ei mult, ca atunci o sa adun, nu gluma, din cauza stresului ... si iar o sa dau apa la soricei de durere ...


--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hai ca va iau pe rand, pe masura ce citesc
roxana eu sunt intr-o trompa de 11 ani si la aproape 7 ani dupa extrauterina am ramas insarcina in urma unui contact fara lansare de gigei, iar anul trecut din nou, habar nu am cum , cu acelasi "cocos" care acum are teretozoospermie severa cu 9% forme nomale si cu care inca mai sper sa fac un bucalat, chiar daca peste mai putin de o luna eu o sa implinesc 42 de ani si am luat in calcul f serios si varianta adoptiei. sotul a luat dupa prima spermograma dezastruoasa (14% forme normale) tratamentul recomandat de Mihalca + naturiste, dar nu a reperat analiza decat la cateva luni de la tratament. acum a luat antibiotic pt enteroccoc si abia astept sa vad ca a scapat de el si ca isi revin si gigeii. ba chiar i-am propus sa vina si el la niste sedinte de acupunctura, orice imbunatatire e bine venita, mai ales pt moralul lui !!!

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica daca nu ai facut inca testul, hai ca mai sunt cateva ore si il faci de dimineata, sa fie pipi cat mai concentrat sa iasa liniutele cat mai clare. tin pumnii stransi !!!

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

alilumi sa nu anticipam numai lucruri rele ! starile tale sunt de la tornada hormonala, asa ca rabdare si .. ZEN ! imprumut niste pumni de la sot si pt tine, ai lui sunt mai mari si mai puternici


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

anna iti inteleg frustarea, eu am stat cu mama 3 luni prin spitale, aproape 24 din 24. cel mai rau a fost la fundeni unde paturile erau dezastru si mama avea o fractura de vertebra, deci niste dureri cumplite; nu aveau nici macar un scaun intreg, oricum nu era spatiu intre paturi pt un scaun, eu am stat pe o "chestie" improvizata de ajusesem ca dupa o saptamana sa nu mai pot sa ma intind la orizontala. m-am specializat in perfuzii, folosit plosca si alte activitati spitalicesti pe care in mod normal ar trebui sa le faca un personal autorizat (nu mai zic si platit pt asta). am adus chiar o scandura pe care am pus-o sub saltea ca sa mai atenuez din efectul de "barca" al patului. nimeni nu isi doreste sa stea in spital, nici bolnav, cu atat mai putin cineva sanatos, dar as fi facut ORICE numai sa ii fie bine. stiu ca acum te-ai enervat pe mine, dar nu te asteptai sa iti zic doar ce vrei sa auzi, nu ?!? nu sunt chiar
gaseste o asistenta mai "umana" care sa isi dea interesul sa gaseasca o vena buna unde sa iti puna perfuzia; din ce am mai citit pe aici, perfuziile alea nu sunt suportate usor de toata lumea, dar ajuta. nu te tin acolo chiar de flori de mar, exista un risc si probabil ca in procedurile lor asta e varianta. lasa-l pe sotul tau sa vorbeasca calm cu dr si gasiti solutia cea mai buna pt atat fetite cat si pt neuronul tau. e greu sa iti schimbi acum dr, dar daca crezi ca cu un altul ai comunica mai bine, incearca si asta. apropo, cu Albu ai vorbit ? el ce iti recomanda ?
inca putina rabdare, mai ai atat de putin !!!
te citesc acum si imi aduc aminte cum erai dupa punctie, dadeai cu medlifeul de toti peretii fii blanda !


---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA mai 2011 Medlife - nereusita

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

SUNT TERMINATA ,test negativ......................m-am saturat de viata asta ,nu ete corect..........uff sunt la serv si nu ma pot controla sa nu pling ,....uffffffffffffff imi pusesem atitea sperante!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Inseminare reusita in iunie 2011 dar pierduta la 8 saptamini.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

angelica,

nu cred ca exista consolare pentru nimeni in aceste momente... fara cuvinte...

Mergi la inceput