Vocea Romaniei

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

mie imi place Dragos Chircu.
si Alexandra Craescu care parca aduce la miscari cu regretata Madalina Manole (mie asa mi se pare )
toti sunt fara experienta si falseaza uneori, insa cel mai important cred ca este faptul ca au voce.
nu ca alte pitzi care se dezbraca in videoclip si gata sunt dive
Canaf este showman, clar!
Cristi este cu voce buna si puternica dar parca este prea rigid, sobru, rar zambeste.
Oana Radu poate reusi ceva si ea insa este complexata enorm de greutatea ei. Asta o face nesigura pe vocea ei. E adevarat ca aspectul este initial cel care place insa sunt fff multe voci cu trup plinut- Monica Anghel, Ozana Barabancea, cam ata imi vin in minte la ora asta.

Nu m-ar mira sa castige Canaf concursul! De ce? Pentru ca face show si am vazut ca oamenilor le-a placut. L-au salvat si l-au asezat in capul listei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMaria_79 spune:

Eu am un sentiment ca va ajunge in finala Liviu. Mi se pare ca face cel mai bine fata provocarilor! Plus ca are prezenta scenica , e chiar dragut. Imi par rau insa ca a iesit Aldo, merita sa ramana in pofida Oanei, mi s-a parut net superioara prestatia lui. Iar in echipa Loredanei a fost alegerea corecta sa o pastreze pe Alexandra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui OanaMaria_79

Imi par rau insa ca a iesit Aldo, merita sa ramana in pofida Oanei, mi s-a parut net superioara prestatia lui.



De acord.

_
Un sistem imunitar puternic pentru copilul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

of... a iesit preferatul baietelului meu - Anthony
Si preferata mea Alexandra....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Va ramane unul/una, deci este de asteptat.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMaria_79 spune:

Este clar ca va ramane unul(una) singur(a) in finala dar...!!! aici e aici din echipa cui credeti ca va fi cel norocos??? Eu cred ca...
Moga-istii sunt cei mai buni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Si eu am aceeasi opinie.

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Da, si eu iubesc ziua de marti datorita acestei emisiuni. E foarte reconfortanta si e ca un premiu pentru oamenii care inca mai cred in talent, in munca, in seriozitate si in profesionalism. Totul imi place: ideea emisiunii, care e geniala si da sansa si concurentilor nu tocmai aspectuosi sa castige, dupa cum a fost cazul Oanei; prezentatorul, eternul "sexy Pavel Bartos", care ma face sa zambesc indiferent ce ganduri grele as avea; juriul, pentru ca fiecare om in parte e simpatic si dragut si vorbesc toti frumos, fara sa se jigneasca, fara sa iasa scantei, si rarele ironii sunt in limita normalului si a bunului simt. Oamenii astia sunt dovada faptului ca poti sa iti exprimi o opinie fara sa te certi cu cineva si fara sa lasi rani in sufletul altcuiva, coleg sau concurent.Imi plac glumitele lor, apropourile lor si felul in care vorbesc cu concurentii adversarilor. Smiley e omul bun care atunci cand zambeste iti alunga orice gand ca exista si malitiosi pe lumea asta. Loredana e o profesionista , ce sa mai zic. A reusit sa ma faca prin showul asta sa o plac si sa o admir. Daca a reusit ea sa cante in memoria Malinei Olinescu pana la capat, cu atata stapanire de sine, fara sa cedeze...Moga e atat de elegant si diplomat in ceea ce spune, si chiar stie ce spune, e "de acolo" ca sa spun asa. Horia...e unic si irepetabil. Un om atat de vesel, care topaie de fericire cand e bucuros si plange fara sa se jeneze cand e trist. Ca un copil minunat si sincer, care nu stie sa fie decat firesc; Concurentii...fiecare in parte are ceva special. Copii talentati, draguti, si mai ales seriosi si pasionati de munca, ceea ce mai rar gasesti in vremurile noastre. Nu am un preferat, pentru ca fiecare in parte a reusit macar o data sa imi placa foarte tare. Canaf ma enerva la culme la inceput, acum imi e simpatic el ca si om, nu ca si artist. Dragos Chircu, "Ingerasul", mi-a placut foarte tare cand a cantat melodia din "Fantoma", are o voce incredibil de flexibila si poate efectiv sa faca orice cu ea. Cristian Sanda are un glas puternic, iar Liviu Teodorescu e atat de carismatic orice ar canta! Catalin Dobre..atat de micut si cu o voce incredibil de puternica, ma tot gandesc cum poate canta asa...Stefan Stan...senzual in tot ce canta , chiar daca mai falseaza din cand in cand, are un farmec aparte. Irina Radu are o voce speciala, e foarte foarte rafinata, iar Iuliana...frumusica si atat de naturala in ceea ce face pe scena, e chiar un adin preferatele mele. Toti sunt minunati, dar indraznesc sa dau un pronostic pentru seara de maine: Iuliana,Liviu,Stefan si Dragos. Asta e ceea ce eu as alege, dar parca il vad pe Canaf Canaf Canaf in finala, castigand..si asta doar pentru ca e atat de deosebit fata de restul copiilor, e "odd man out" intr-un fel...Si of, martea viitoare cred ca nu va mai fi la fel de frumoasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Cat de frumos ai scris Happiness

La fel simt si eu legat de aceasta emisiune,imi plac mult Dragos Chircu si Cristian si Liviu si Stefan...Si astept emisiunea de maine seara;apropo si vinerea e emisiunea nu doar martea.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

happiness
exact asta simt si eu


Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput