Despre curatenie, cu umor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Eu propun sa instituim anual premiul 'Mary Moppins' pentru cea mai inversunata luptatoare contra germenilor, microbilor, virusurilor, bacteriilor si spurcaciunilor cu care luam contact in general.

Trimiteti pe adresa mea 50 de euro, dolari sau lire sterline, impreuna cu un plic autoadresat si cu un scurt eseu in care sa povestiti cum va curatati casa, de cate ori pe zi, in ce ordine si cu ce instrumente si substante.
Marele premiu- un capac ignifug de WC.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


S-a facut! Era singurul pe care nu il puteam flamba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

Citat:
citat din mesajul lui ellinia

Citat:
citat din mesajul lui Androix


Eu o si flambez!



"Flambatul" imi aduce aminte de un subiect care a fost in anii trecuti pe forum si la care am ras cu lacrimi si cred ca si acum as rade la fel daca as sti pe unde e ... Subiectul in care povesteau cele maniace in ale curateniei cum inlatura microbii din camerele de hotel cand merg in vacanta, cum "flambeaza" vasele de toaleta.
Pacat ca nu stiu pe unde e subiectul ...
Scuze de off-topic.

Acum on-topic: sunt de acord ca banii reprezinta cel mai murdar lucru cu care aveam de-a face zilnic.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

BazarGeneral


aici se gaseste si sb cu pricina, e in top. Printre altele, de ras!!

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 37s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

WC-ul flambat http://www.youtube.com/watch?v=7ciXAmSwm6o&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

...Sau preferati un concurs mai intelectual, de poezie? Sparg eu gheata? Bine, fie...

Oda mopului
de Tanti Zavaidoc


Te cant, te slavesc si te laud
Esti pavaza bratului meu
In casa, ograda si staul
Cu jegul in lupta mereu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

vreun moderator care a scris pe-aici, poate sa adauge si sb asta la antologia umorului romanesc pe DC ? Ca eu nu mai pot face modificari. Si zau, ca e de ras si asta.

Mare ti-e gradina ta, Doamne!!

Nu-s jegoasa in in viata reala ...

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 37s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

tanti zavaidoc, esti tare!!

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 37s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Eu propun sa instituim anual premiul 'Mary Moppins' pentru cea mai inversunata luptatoare contra germenilor, microbilor, virusurilor, bacteriilor si spurcaciunilor cu care luam contact in general.

Trimiteti pe adresa mea 50 de euro, dolari sau lire sterline, impreuna cu un plic autoadresat si cu un scurt eseu in care sa povestiti cum va curatati casa, de cate ori pe zi, in ce ordine si cu ce instrumente si substante.
Marele premiu- un capac ignifug de WC.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


M-ai facut sa rad cu lacrimi, iti multumesc, chiar aveam nevoie de asa ceva astazi !!!

De unde le scoti, Tanti Z. ? Esti fenomenala si nu's de ce umorul tau imi aminteste de cel al Olgutei12...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

bey, hahaiala e interzisa intre orele 08:00 - 23:30 si 23:30:01 si 07:49:59

[eu calare pe mop]
edit, ca uitasem poezia:
Ca gradinarul iscusit
Ce se-ngrijeste cu rabdare
De orice pom, de orice floare,
Asa si tu, partid iubit
Ne cresti sub razele-ti de soare
Mop minunat
bacteria ai alungat
weceul l-ai dezinfectat.
Acum cu drag putem pasi
Cu papuceii din dotare
de la bucatarie pan' la baie.

(aciolo unde aruncam papuceii la gunoi, sa nu cumva sa se fi contaminat pe drum)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

bey, hahaiala e interzisa intre orele 08:00 - 23:30 si 23:30:01 si 07:49:59

[eu calare pe mop]

Dar ma jignesti! Eu nu behaiam, eram foarte serioasa si propuneam niste solutii de incurajare a igienei!
Putem face periodic astfel de concursuri, pentru ca periodic apar teme de genul asta pe forum.

De exemplu, pentru filozofi putem dezvolta intrebarea: "Jegul-incotro?" Noi abordari metafizice in epistemologia curateniei.

Sau, pentru ingineri: "Mic indreptar practic de curatare durabila a casei si imprejurimilor".

Pot sa mai dezvolt, in functie de profesie, interese si evolutie spirituala a participantilor.

La subforumul cu Paranormal putem sa deschidem tema: "Dematerializarea balastului spiritual. Azi in discutie: praful si acarienii (cosmologie si experiente personale)".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

hahaiala nu era un typo pentru behaiala , ci era o espresie esprimata de la inaltime de o ilustra lustra care lustruieste (la alt topic).

dupa cum vezi, tanti, particip la colectare. dar eu reciclez, ca asa m-a-nvatat mama, sa scormon in gunoaie ... bleah....

Mergi la inceput