Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ziki tu ziceai ca ai un senzor de gaze la centrala?
cand se activeaza?

eu era sa o comit rau de tot, a avut grija Doamne Doamne de noi. Am pus la fiert niste carne si m-am dus in sufragerie cu Darius-usa inchisa; cand sa il duc pe Darius la culcare in bucatarie miros ingrozitor de gaze, ochiul mare deschis la maxim, fara foc ieseau gaze intr-o veselie.
sa-mi fie invatatura de minte, teoretic aragazul e din ala care daca nu e foc nu mai tb sa iasa gaze. tremur si acum toata, am deschis toate gemaurile in casa, acum suntem ok. ma tot gandesc daca nu ii ea somn lui Darius, sau se intampla dupa ce il culcam sau sau...ce idoata pot sa fiu, si mi-a zis mama de atatea ori sa nu las oala nesupravegheata dar ce sa fac daca tb sa fierb 10 ore la ea
si nu se inchisese de mult focu ca apa inca era fiarta,deci daca mai stateam... si nu inteleg de ce senzorul ala nenorocit de gaz nu s-a autosesizat

am mai comis-o o data in liceu, atunci era sa dau foc, mi-a luat foc ceara (de atunci ma fac la cosmetica) am afumat pereti, mobila, tot tot. noroc cu sormea atunci, era flacara pana sus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

bunaaaaaaaaa fetelor ! mi-a fost dor de voi

Sunt super fericita ca andu e bine si suntem acasa !!!

Nu are rost sa incep sa va povestesc cum a fost, a fost groaznic, de nedescris , mai ales cand mi l-au luat si cand mi l-au adus si l-am vazut asa de lesinat si nu respira nici bine...hai gata...nu mai zic nimic...doar ma rog la Dumnezeu sa nu mai trecem prin nicio operatie , si nici voi sa nu traiti ce am trait eu !

Multumesc tuturor celor care mi-au dat sms si voua tuturor ca ati fost pentru mine pe forum, toate gandurile bune au ajuns la noi ai iata ca suntem bine. Mesajele voastre au insemnat ENROM pentru mine !

simo am zis ca o sa fiu tare...si am fost , pana mi l-au luat din brate ! si eu te-am sunat pentru ca stiam ca o sa ma linistesc daca vorbesc cu tine . te-am simtit ca plangeai, desi incercai sa ascunzi . si drept dovada m-am linistit , imediat cum mi-ai adus aminte ca ii transmit starea , m-am mobilizat si am inceput sa gandesc pozitiv si sa sterg din mintea mea toate gandurile negre. iti multumesc din suflet, esti o fata minunata !

Andrei este bine, dupa 2 reprize de somn zici ca nici nu fusese operat . am facut zeci de ture pe holurile spitalului...vroia sa mearga !! si intr-una tatatata, dadadada, bebebebe ! il mai doare cateodata cand merge de'a busilea si se lasa prea mult in manutza...ii cunosc pansul de durere. dr a zis ca o se se refaca repede, luni mergem sa ii schimbam pansamentul si o sa imi dea si o crema...ca cica o sa ii ramana o cicatrice urata daca nu dam cu crema. si o sa ne vedem mult timp de acum inainte . oricum un doctor minunat ! si important e sa fie el sanatos , da-o incolo de cicatrice isi face el un tatuaj cand o creste !
acum suntem pe antibiotic 5 zile , n-avem ce face .

oricum sunt impacata cu gandul ca l-am operat ... si astazi cand au venit doctorii la vizite...dr meu ii spunea sefului de sectie ca andrei e baietelul cu "monstruozitatea aia de hemangiom care atarna" si nu putea sa treaca decat prin operatie . deci, era un caz aparte...
Am citit si din urma...m-a busit un plans cand am vazut ca a scris lorich pe forum Tatal Nostru ! si cum va transmitea simo mesajele mele ... si cum toate ma incurajati !
Mami, tati si Andrei va multumesc din suflet, sunteti minunate !

revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Vai zumzu...bine ca trecut cu bine...Si pe viitor asculta de mama ta si nu lasa oala nesupravegheata!!!
Incearca cu o oala de aia sub presiune, fierbe mai repede de 10 ore..dar tot TREBUIE sa stai prin zona!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

ANDUTZA ai nervii tari, observ! ai stat lapusneanca si la raspunsurile cu luatul in brate si la cele cu fumatul al lui Simo, si al meu. felicitari!
eu sunt in butoi, asa ca te rog sa nu mai intri peste mine.
tot cu cresele si cu serviciul. dar tac.

GABRIELA - LA MULTI ANI!!!!! sa fii fericita si sanatoasa!!![/red]

ZUMZU - ala al meu se activeaza din te miri ce. Mai ales la aburii de alcool. nu va ganditi la prostii, cand gatesc cu alcool (eu si cartofii la cuptor ii fac cu bere, si ma prinde ala ca-s alcoolica!)
daca simte spirt, acetona, alcoale sau gaz, automat incepe sa piuie de scoala tot blocul si sare siguranta din fata usii, de la conducta de gaz.
doamne, si voi! bine ca ai fost pe faza!!

CARMEN, are cineva vesti de la ea?? eu sunt inca pe baricade sa fie totul bine!!

ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

aaa.
BINE V-ATI INTORS ACASA!!!!

SIMO e mamica de suflet a tuturor, asa este!

CARMEN, bine ca sunteti bine, si Andrei e cel mai tare baietel, a si uitat ce s-a intamplat!!


ziki, de doi pestisori flavia si felix
4 in cuibusor
DAU DIN CASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen
nu ma mai joc..tocmai ma machiasem ca o duamna ce sunt, sa plec de acasa..ma duc sa refac

ma bucur din suflet ca sunteti bine,sa fim feriti toti de asa ceva,indiferent cat de mica e problema.
repet : sunteti cei mai tari!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Zumzu, Doamne , bine ca sunteti bine!

Ziki, mama, pai chiar asa suparacioasa sa fiu?? Hai, ma... ca ma supar acuma Ntz, ntz, ntz. Ba nu ma supar, tot lapusneanca stau, na! [emoticon cu un picior superb, epilat- macar virtual in prag]

edit: M-ai pus pe ganduri...eu par suparacioasa? Ca, in realitate, nu sunt, dimpotriva, imi plac parerile diverse, imi place sa vorbesc (in caz ca nu s-a observat) si imi trebuie foooarte mult sa ma supar. Acuma, deh, pe toti ne mai ia "de la pasarea verde" cateodata, vorba bunicii lui musiu, si ne mai suparam si aiurea. Dar sa par eu asa sensibila?

edit2: Iesi, bre, din butoiul ala, ca prea il tii ocupat de multa vreme! Si ca sa te "incurajez": si dupa ce vei lua o hotarare in ceea ce priveste serviciul, cresele, etc, tot nu vei avea liniste! Si daca ai castiga la loto si ai putea sa stai acasa...tot ti-ai face ganduri. Si stii de ce? Pentru ca faci parte din acea specie dubioasa din care fac parte si eu dar din care e exclusa Anka: a nehotaratilor care vad viata in nuante. Asa ca... hai, Sarbatorile vin, Sarbatorile vin!

Andutza- de pepenas Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

hai ca am citit si eu mai bine din urma...

tunde,deea,magnetism condoleante !
ralu bafta la analize
andri ma bucur ca sunteti bine si va bucurati de noua casuta !!
zumzu offf, hai ca invatam si noi ceva din patania ta. ca si eu ma bazam pe plita mea cu orpritor automat
ppisic,lorich ce povestiti voi acolo cu plansul copchiilor lasati la cresa/gradi. offf Doamne mititeii de ei. auzilorich dar nu se ia si el cu joaca si uita? de obicei asa fac piticii .
shubulina ma bucur ca ai mai scris ! sa stapanesti sanatoase noile achizitii si te mai asteptam. te si pe bogicaaaa
ziki hai iesi nitel din butoi sa te !

bai eu habar nu aveam ca e sarbatoare ! si am bagat la spalat toate alea din spital. offfffffff lasa ca ma iarta DD ca nu am stiut !

De obicei andrei vrea in brate cand nu se simte bine , cand il doare burtica, sau il dor dintii. si il iau cu mare drag . il plimb prin casa il pun la geam. daca se simte bine sta la el in patut sau in canmera de joaca.
ceapa ii pun in mancare cateodata ! in ciorba ii pun d'aia verde si ii place
premergator nu avem si nu ii cumparam ca sigur nu va sta in el .
ham nici eu nu vreau sa ii iau...cum zice si simo, asa zicea si lorich ..zici ca sunt niste catelusi in lesa. dar, ma bate la cap mamaie si tataie sa le iau unul sa il tina in casa pt cand ma duc eu la sala sau cu alte treburi..adevarul ca ii termina , ii gasesc cocosati. le iau unul lor, ce sa fac

ma duc sa pregatesc de papa ca acum se trezeste andrei...si nu a mai mancat bine de aseara de cand mi-a adus tataie de la congelator niste supa de pui .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

carmen ma bucur ca sunteti ok
sanatate multa

zumzu

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Neata!

ma gandeam sa raspund la o groaza de chestii dar Carmen mi-a taiat macaroana, am bocit de ma doare capul ca eu asa bocesc, dupa ce trece tot, ca o rabufnire... Tare ma bucur ca s-a terminat cu bine si nu mai vreau sa fac asemenea galerie never- ever! m-ati auzit, da??

tunde, magnetism - condoleante! alte tragedii...viata asta...

shubu, aditza, kizy

angie, uite ptr asta e forumul sa uiti de toate relele aici.

Ati vazut accidentul cu 14 morti din Ungaria?? Doamne, nici nu ma pot uita! saracii oameni, poate au muncit din greu ani buni sa-si plateasca datorii in tara, sa-si creasca copiii si uite ce sa se intample. Fereasca sfantul pe toata lumea!

noi suntem bine, azi s-a trezit la 7 jumate cu o trezire la 1.

mai revin!

AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput