Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Asa...
Simo azi nu e nici o sarbatoare, iar de ziua mortilor eu stiu ca e sambata. Nu se spala atunci sa se spune ca dai apa murdara la morti. Eu am spalat de multe ori, mai ales in facultate cand chiar nu aveam cand sa spal. Nu spal atunci cand faca soacra mea pomenire la biserica. Ziua mortilor nu e sarbatoare mare, cred ca poti face sa faci treaba in casa, parerea mea. Ralu sa ma tragi de urechi daca spun prostii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Simo , stii ca nu raspunsul asta il vroiam, da?



dap..ma minteam si eu singura :))))))





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

LA MULTI ANI GABRIELA!!!!
sa fii sanatoasa si sa ti se indeplineasca toate dorintele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Mirela da. si cred ca trebuie sa tragem linie. dar cine mai vrea anuntati-va si treceti pe lista de asteptare, ca probabil din cine s-a anuntat vor mai renunta ca asa se intampla in general. Pana acum:

loutzy
mada
gabi
roxx
missmj
magnetism
mirela
zumzu


deci deja 8 mamici si 9 bebei
sper sa nu se sperie bebeii cand or vedea atata lume si bebei.
cam putine fete, o sa fie bataie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

Mirela da. si cred ca trebuie sa tragem linie. dar cine mai vrea anuntati-va si treceti pe lista de asteptare, ca probabil din cine s-a anuntat vor mai renunta ca asa se intampla in general. Pana acum:

loutzy
mada
gabi
roxx
missmj
magnetism
mirela
zumzu


deci deja 8 mamici si 9 bebei
sper sa nu se sperie bebeii cand or vedea atata lume si bebei.
cam putine fete, o sa fie bataie

Mamica de Darius Alexandru 2.01.2011
http://photosbynicoleta.blogspot.com


Mai trebuie sa stabilim o ora. Eu una o sa-i prepar papa de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

neata si de la noi!

ne pregatim de masa de fructe si apoi vrem sa tragem o tura de parc ptr ca vaz ca e frumos acum la pranz...mai pe seara e prea frig...

azi e sarbatoare cu rosu in calendarul catolic: Toti Sfintii...in cel ortodox nu e cu rosu asa ca nu stiu ce sa spun de spalat...

nici o veste de la carmen? sper ca au avut o noapte linistita cat de cat

se baga cineva la plimbare? in maxim o ora plec spre parc, asa ca astept raspunsuri...

va pup si sa avem o zi minunata!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Neata

Shubulina/Kitzy/Wudy....pupici ne-a fost dor de voi

Lori;e greu..imi pare rau pt voi..e greu si pt Robertsone si pentru tine mami..creste el mare si va fi mai usor

Mayane;am vrut sa -ti spun sa-ti trimitz flacaul la meditatii..il primesc cu mare drag..beszeljunk magyarul

Azi merg la aprins lumanari..la mormantul bunicilor..
e SARBATOARE SI AZI SI MAINE

restul am uitat
Multumesc pt gandurile bune



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La multi ani Gabriela!
sa traiesti 100 de ani in fericire ,sanatate si rasfat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shubulina spune:

"mi-a placut mult azi sa vad ca, atunci cand una din noi are o problema, intra si fete care de obicei posteaza mai rar, sa incurajeze.
bravos wudy, aditza, kitzy, shubu"

Lavinia,pai daca nu acum,atunci cand?

Noi suntem,bine,sanatosi,Bogdanel creste frumos,ne umple viata si casa de bucurie.Sunt probleme cu dintii,dar asta e una din perioadele din viata lor.Bucurosi le-om duce toate,el sa fie sanatos.
Mami lu Bogdanel e si ea bine,m-am operat la sani si am o luna acum,sunt cat de cat mai bine.
In rest...eu i-am luat premergator si-i place.Cu mancarea...mananca multicel si nu refuza nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Neata si de aici!
Azi a iesit soarele pe aici, parca ies si eu putin din butoi, asa cat sa trag un ochi afara si apoi intru la loc acolo daca e nevoie
Noi suntem in continuare pe antibiotic...nu-i place deloc la strumf, dar nu avem ce face...macar nu mai are febra iar urechiusa nu-i mai curge...
De plans tot o mai apuca plansul asa din senin, dar cred ca acum are si alte motive azi la cresa, cand i-am dat-o educatoarei, am vazut ca are o gaurica in gingie Acasa nu prea ma lasa sa o caut in gura, dar acolo, la despartire, urla asa tare si cu gurita deschisa, numai bine sa vad care e situatia

Adeline nu e prietena nici cu suzi si nici (inca?) cu degetele sau alte obiecte...decat tzitzi daca sunt disponibile...dar adoarme si fara daca e suficient de tarziu... Cel mai amuzant e atunci cand vede copii cu suzi in gura vrea sa le-o scoata Are si o papusa care are suzeta, si tot asa, daca bag suzeta la papusa aia, nu se lasa pana o scoate din gurita...apoi baga degetelele in gurita papusii...e foarte interesata si de gura&dintii nostri...dentista se face

Ceapa eu nu i-am dat, decat ce o fi prin borcanele. Rosii crude am dat pulpa, dar putin asa cat sa guste. Eu urasc rosiile fierte/uscate/gatite si nu am gasit niciun motiv sa-i dau ei ceva ce mie nu-mi place mai ales fara condimente, sa simti gustul ala de rosie...bleah...

In ultimul timp si Adeline se irita foarte usor, cam de o luna are scaune mai ciudatele, care par mai acide decat inainte. Primul kk de dimineata e ok, dupa care urmeaza inca vre-o 3-4-5 reprize, cantitativ foarte putin, dar cu o structura mai ciudata, side la aia se inroseste tare.. La cresa mi-a spus ca ar avea legatura si cu dintii (aia care nu-i are) acum ca se intrevede si la noi unul incep sa-i cred, dar acum o luna ma cam indoiam... Bag sudocream & bepanthen la greu -numai bine ca luasem cantitati mari inainte de nastere si pana acum nu am folosit nimic...
Premergator nu avem...si nici nu cred ca o sa-i iau...asta imi mai lipseste...Am inceput sa ma satur de gadget-uri de astea pe care le foloseste de 3 ori si apoi ocupa spatiu degeaba. Daca are de jucat o pun in jumperoo (unde, apropo, nu-i mai place asa mult ca la inceput). Mai avem o masinuta 3 in 1, care se transforma si in anti-mergator, dar aluneca de belea pe parchet...asa ca deocamdata o folosim ca centru de activitate. Are un suport in care se baga rotile si e balansoar...
Dar in ultima saptamana nu prea s-a jucat, am fost bolnavioare si fara chef...
Hamul l-am folosit exclusiv ca sistem de siguranta pentru scaunul de masa (care nu e dotat cu ceva similar). Acum nu prea mai merge ca se trage si se foieste mai tare daca o prind cu ceva, asa ca o las libera in scaun, dar stam acolo doar la masa...

Carmen, ce mai face Andrei?? pupicei la buburuzul curajos!!

Tunde, Magnetism, condoleante....

Gabrielaromt: LA MULTI ANI!!!!

Pupici si multa sanatate la toate buburuzele bolnavioare!




Mergi la inceput