Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Citat:
citat din mesajul lui davimih

fetelor imi cer scz ca va fac sa asteptati dar nu am primit nici acum o vreo veste de la Danielac sau LauraNicole...nu stiu ce se intampla...



Nu ti fa giji, Laura stiu ca avea probleme cu calc si Daniela e prinsa probabil cu fetita ei, intra mai rar fetele da cand o sa poata sigur vor raspunde.Stiu ca vin sarbatorile........si ti ai dori si puiului tau sa nu i lipseasca nimic....ca oricarei mamici....


FETELE DA TI UN SEMN!E NEVOIE DE VOI PE AICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fetele, are cineva de donat carucior ?
In orice stare, pt bb-le ce se va naste in ianuarie.

_
Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela

Si tu poti fi Mos Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Eu i-am trimis si laurei cazul lui davymih si eu am decis sa incercam sa o ajutam, laura sigur nu are nimic impotriva. mergem pe incredere si speram sa nu ne inselam.

eu ii voi trimite prima colet cu hainute zilele astea.

cine vrea adresa o cere la mine sau la laura daca apare, si va rog sa imi trimiteti pm sa o cereti ca nu intru asa des, multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Daniela, Laura trimiteti-mi, va rog, adresa lui Neli (si un numar de telefon deoarece nu pot trimite decat cu curier si ei cer neaparat) sa ii trimit cutiile de lapte praf.


Ti-am trimis prin PM adresa ceruta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Sa inteleg ca e "pe aprobate" cazul lui davimih?

Daca da, comunicati si aici, fetelor, va rog, dimensiunile bebelusului? Inaltime, greutate?

Multumesc.


David Mihai a facut azi 2 luni are 5500gr, cred ca aproape 60 de cm



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

Am si eu de dat hainute de interior 0-3 luni si 6-24 luni. Sunt de fetita, dar ma gandesc ca fiind de casa ar merge si la un baietel daca le vrea. Mai am si 1 biberon Dr. Browns cu gat subtire 240ml, 1 biberon Dr. Browns cu gat larg 120ml si 1 biberon Avent cu gat larg 120ml. Toate sunt BPA free. As mai fi si niste paturici din polar si un Johnson's baby lotiune dupa baie.



Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!





am citit anuntul tau in ceea ce privesc hainutele ma dau la o parte pt ca au zis alte fete ca ma ajuta cu hainute ( si de ce sa nu se bucure totusi o fetita de ele ) eu as fi vrut doar biberoanele, paturicile si daca vrei si lotiunea....deoarece si noi folosim un biberon fara BPA si sunt scumpe si pe ala il dau pe ala fierb din nou si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

davimih, cu biberoane te ajut si eu un pic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Mamagiuliei, unde e bebele? Ca un carut as avea eu, dar nush daca pot sa il trimit prin posta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Pos

davimih, cu biberoane te ajut si eu un pic.

Ioana, mami de zambarici

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!



multumim frumos chiar ne-ar fi de ajutor...ca nu mi-am permis sa cumpar mai multe, si i-am luat doar unul de sticla cu BPA free si pe ala il fierb de fiecare data si imi vine greu noaptea cand eu tre sa-l hranesc repede si apoi sa ma culc am pregatit biberonul gata fiert de seara si dupa ce mananca merg si-l fierb repede pt urmatoarea masa si e obositor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

fetelor i-am luat baiatului alte suzete, ca pe cea care o are s-a cam uzat, si nu vrea sa le primeasca. Si e pacat sa le arunc as fi vrut sa le donez si eu unei fete de la tara de la soacramea (impreuna si cu alte hainute care i-au ramas mici lui david) si ce ziceti? sa nu fac asta, mentionez ca le-a tinut doar cateva secunde in gurita si copilul e sanatos, daca le fierbe eu zic poate sa le foloseasca?

Mergi la inceput