Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Raspunsuri - Pagina 30

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am zis ca deschidem capitol nou dar m-a pus aghiuta sa ma parlesc la degete si tastez cu destiu mic de la dreapta asa ca mai asteptam. Blonda puse mana pe o cratita abia scoasa din cuptor, fara sa foloseasca o carpa, ceva. Blonda,deh!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Buna seara!

Aveti pe lista vreo graviduta? Am ceva hainute de nou-nascutsi as vrea sa le donez.

La fel as vrea sa o ajut pe Greierash, dar nu stiu cat are baietelul ei cel mic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

olishka iti multumesc frumos , Daviducul meu are 1 an si 7 lunite aproape :)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davimih spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash81

Buna fetele:) Nu am mai scris demult:)Noi suntem bine:) ne mai descurcam de cand avem patutul de la Selene:)am vrut sa va zic ca, o sa fac si eu curatenia de primavara daca stiti pe cineva cu baietel pana intr un an si 2-3 luni am sa adun si eu ceva incaltaminte si hainute mai bune o gecuta de primavara ceva pantalonasi, bluzite si o paturica nu sunt multe dar sunt in stare buna si vreau sa ajut si eu la randul meu ,pentru ca mai pot fi purtate. Si daca puteti v as ruga tare mult daca m ati putea ajuta cu ceva hainute pentru bebe de exterior i ar trebui ceva pantalonasi,bluzite si incaltaminte doar o pereche de primavara doar daca se poate ,am cam ramas doar cu ghetute si o pereche de adidasi vre o 3 perechi de pantalonasi si cateva bluzite restul trebuie sa le dau mai departe ne au ramas micute si nici nu le am purtat mult :) si va mai rog ceva o metoda mai buna de a l invata sa faca la olita nu stiti? cu cel mare nu am avut probleme a stat pe olita si l am invatat foarte repede dar cel mic e teroare;))nu vrea sa stea deloc,nu de alta dar ma cam chinui cu scutecele de unica folosinta .Va multumesc frumos:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........



buna in legatura cu olita, m-a invatat si pe mine cumnata mea( ea l-a facut pe baiatul ei sa faca la olita incepand cu 8 luni) imediat dupa ce se trezeste si inainte sa-l pui la culcare pune-l pe olita si stai langa el si il incurajezi ziczndu-i:"pishhh" intelegi tu ce vreau sa-ti spun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui greierash81

olishka iti multumesc frumos , Daviducul meu are 1 an si 7 lunite aproape :)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........


Ce marime poarta la incaltaminte si la hainute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

olishka mami la pantofiori stiu ca nu i se potrivesc numerele doar sa i masor cu centimetru talpita si la hainute la fel scz ca nu stiu marimile promit ca voi face masuratori cand se trezeste si revin cu un mesaj

PS.Laura sper ca ti a trecut ''friptura'' ;))

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Am zis ca deschidem capitol nou dar m-a pus aghiuta sa ma parlesc la degete si tastez cu destiu mic de la dreapta asa ca mai asteptam. Blonda puse mana pe o cratita abia scoasa din cuptor, fara sa foloseasca o carpa, ceva. Blonda,deh!

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


Laura am deschis eu un topic nou, cu numarul 30,
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171242&nm=Pentru-copii-hainute-lapte-cosmetice-etc30


sper sa ne ajute un moderator sa il inchida pe acesta.



Te rog mult nu ma uita cu lista de adrese actualizata, pentru ca s-au mai adaugat cazuri noi...


Mergi la inceput