Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29

Pentru copii-hainute,lapte, cosmetice, etc.-29 | Autor: LauraNicole

Link direct la acest mesaj

NU AJUTAM PERSOANE DIRECT CU BANI!

REGULI

Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa va inchidem usa in nas!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele iar persoana care le-a scris va fi blocata.

2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu adminii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.

3).De acum incolo NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger intre cei care cer si cei care ofera sunt INTERZISE aici, exceptie mesajele catre LauraNicole sau DanielaC! De asemenea,a va scrie adresa de acasa, adresa de email, numarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters!

4).Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.

5).Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului cu ajutorul unui moderator deoarece modificarea primului mesaj a unui topic nu mai este posibil de catre membrii. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.

6).In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.

7).Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).[/b

8) TOATE donatiile (haine, incaltari, jucarii, etc.) sa fie SPALATE/CURATE si PURTABILE adica fara rupturi, fara pete deoarece nici dumneavoastra nu ati accepta sa folositi/primiti gunoaie in orice situatie v-ati afla...


Cei care au nevoie de ajutor:


1. Adrian-Alexandru (n.2005) - LauraNicole

2. Adriana (n.2003, Mizil) - LauraNicole

3. Robert Octavian (30.08.2008, Mizil) - LauraNicole

4. Rares (n.02.2009, Bacau) - LauraNicole

5. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman

6. Gemene (n.03.2009) Buzau, 3 baieti de 4, 12, 13 ani, 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani � ancadragoman

7. Patrik (n.07.2009), Mathias (n.03.2006), Miruna (n.09.2002)- ancadragoman

8. Glad (11.07.2005), Elena (22.12.2008) - ducky

9. Adrian (3 ani si 2luni) - mamiy

10. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili

11. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg, 90-93 cm, Giurgiu - andru mami

12. Bogdan Andrei (29.10.2002), Isabella-Elena(01.04.2009), Constanta - Dodo_pui

13. Anastasia Marina (14.08.2009) si Iarina Ioana,16 03 2011- Neli_ra

14. Antonia (30.09.2004), Sonia (11.06.2009) - Antonia_05

15. Cosmin Mihai (01.04.2009) - Selene bunny

16. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005) - Selene bunny

17. Darius Mihai (3.420 kg,52 cm (07.03.2010)) - Arwen92

18. Ioan nascut in iulie 2010,Cluj - LauraNicole

19. Raluca nascuta pe 2aprilie 1993- LauraNicol

20. Alexandru Mario iulie 2011, mama Raluca, 18 ani- LauraNicole

21. Cosmin Mihai, 01.04.2009, Braila-Selene_bunny

22. Bianca Mihaela, 23.05.2008, Andrei Nicusor 17.08.2009-naty_blondy

23. Nicoleta Veronica, 26 iulie2009-Nico23

24. Giulia Elena, Vlad Andrei, Botosani-Giuliaelena

25. Florin-Denis 4 aprilie 2009-Lacrimi

26. Modrescu Ionut, nascut 15.12.2010, Bucuresti-Gabby

27.Alexandra 11 ani, Andrei 7ani, mama gravida, Stefanesti,-Nikolett

28. Alex 8 ani-Andreea_AS

29.Eduard 31 ianuarie 2003, David 26 august 2010,Medgidia-greierash81

30. Rebeca,16 octombrie 2005, Ploiesti-LauraNicole

31. Alina, 16 ani cu bbFlorin Alin, septembrie 2011 - Marcia




LISTA NEAGRA,
persoane care si-au facut un obicei in a cersi virtual, persoane carora le lipseste bunul simt si au jignit gratuit, persoane care au inselat/vandut cele primite, care ne-au inselat in trecut si deasupra carora planeaza indoiala(detalii pot fi trimise la administratorii/moderatorii forumului) etc:



1) DumitruAnca/ cormoran/ DeliaD/ ionelradu /deaturi22 /dumitrachefloricacatalina : trafic de obiecte pentru copii, limbaj obscen

2) mamy_taty3) ddeiutz/ mami_pui/ deea08/ xplodcs_foneata/ bebe08/ andreutzza

4) mmihai - fara amanunte nu ajutam pe nimeni

5) adela_r - limbajul folosit

6) Malta/ altamaurica - minciuna si trafic

7) ciocolatzica/ araiom/ mioarabraila/ miomada/ madamiobrbr

8) RAMONA_PRV/ larisa_aurelia

9) Iacob Amalia/ Sima Amalia

10)mariutza_mea/ daria_maria/ gazutza29 /ramona /maria_daria /ramonsita cersetorie virtuala pe TOATE forumurile

11) cryss26buc/ cryssa/ rebecris/ cryss26 -cersetorie si negot de haine

12) ionik/moldoveanuinela/mionela/moldoveanu_traian - cersetorie si apoi negot cu hainele primite din donatii si minciuni

13) [b]Basandicaion
-injurii, cersetorie virtuala, prostie crasa


----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc mult pentru aprobarea acestui capitol.


Fetele, asta e mesajul primit azi de la mama puiului de iulie2011(ea e raluka, eu nicky nicole, scuza-ti gramatica si punctuatia dar, dupa cum v-am mai spus, nu are prea multa scoala):

raluka: Numai stau la mama baiatu are 3 luni jumate si 7kg e un print o frumusete
nicky nicole: unde te-ai mutat? De ce nu mai stai la Gabi?
raluka: neam certat. la soacramea stau si sunt suparata rau k numai am nici pemparsi nici tzoale pt alex
nicky nicole: offff
nicky nicole: ok, sa vad ce pot face
raluka: 07...... e nr meu daca poti sa ma ajuti si p mine cu cv dar fara mama k nu o mai intereseaza nici d mn nici d alex asa d rau sa racit d noi
nicky nicole: ok, Raluca. Sa-mi dai si o adresa si numele cuiva care poate ridica pachetele in numele tau de vreme ce tu nu ai domiciliul unde stai.
raluka: suntem foarte recunoscatori daca ai putea sa ma ajuti si pe mn, nu mai stiu ce sa fac pt baiat sa ii fie bn ca nu am nici cu ce sa ies afara pe frigu asta
raluka: oricum iti sunt recunoscatoare si eu si hagi pt cat ne-ai ajutat pana acum iti sunt toata viata ca altfel nu stiu ce ma faceam.. Noroc cu prietenele tale.
raluka: daca vrei sa ma crezi nu am nici lucruri pt mn decat un rand, cu ala plec in fiecare zi ajung seara il spal dimineata il iau p mn si plec, abia ma ajung cu salariul lui hagi d 7 mil pe luna
raluka: laura hai ca eu ies ca nu mai are cumnati-mea baterie .te pup mai vb ne e dor rau d voi


Daca prin intamplare o puteti ajuta cu ceva, mare lucru ati face pentru ca ea are 18 ani deci sanse sa se angajeze undeva acum nu are, tatal copilului are si el cam 19 ani si lucreaza pe unde apuca, 2 copii cu copil. Vai de capul lor.
Au patut, au carucior si au avut o multime de hainute mici pe care, cand nu l-au mai incaput pe pitic, le-au dat la altii sa-i ajute.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Ziki a scris:

Buna seara!
Am o donatie de facut unei viitoare mamici. As avea de donat urmatoarele:
Pentru gravidute:
* o fusta de blugi C&A, masura 40, cu elastic la burta,
* o fusta de lana neagra, scurta, elastica,
* o bluza cu bretele, gri, foarte larga
si
* o camasa de noapte nepurtata - Roccoco L
si Pentru Bebelin:
* un scaun de masina pentru nou-nascuti, poate fi si landou - in stare perfecta
* un scaunel de baie cu ventuze
* un termometru de baie
* doua jucarii de dentitie

Toate sunt foarte putin folosite, sunt bune pentru o viitoare mamica sau o proaspata mamica,
as dori sa fie cineva care sa aiba multa nevoie de ele, le dau cu tot dragul!
pentru ca nu pot fi prea mobila si nici nu prea intru pe forum asa des cum as vrea, prefer ca persoana sa fie din Bucuresti sau sa poata face in asa fel incat sa nu trimit prin posta asa un colet voluminos (landoul e maricel, si greu)...
Astept PM!
multumesc tuturor pt atentie!



Multumesc mult, Ziki. Daca e careva doritor, iti voi trimite adresa sau te voi contacta.


----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Laura da-mi te rog adresa fetei raluka cu baietelul mic.Ii dau niste lucrusoare ce-i vor fi bune la vara si chiar cautam un astfel de mesaj ca sa le dau cuiva care nu are.Mai am niste forfecute, o unghiera de bebe, o cremuta de popou inceputa dar in termen si mai gasesc eu , caciulite, vestute... o per. de sandalute ii vor fi bune dar mai incolo. este pe sezon cu puiul meu .Caut si adun tot ce se poate dar nu vor fi asa mici mici unele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Multumesc, Dany. Iti trimit adresa pe PM.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash81 spune:

Fetele am si eu de donat la randul meu:
1- un costumas de bebel pt botez din acela cu papion si vestuta e bleu cu alb in stare f buna bebele meu l a purtat doar 2 ore dupa care l am spalat si calcat

.....din pacate altceva nu mai am pentru ca le am dat mai departe si eu la randul meu dardaca mai gasesc anunt,asa ca daca stiti pe cineva care are nevoie de el v as ruga sa mi spuneti e pacat sa stea degeaba in sifonier:) daca mai gasesc ceva va anunt:)

iubesc si sunt iubita...prin urmare traiesc si sunt fericita.........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Salut, dragelor! O prietena, membru al acestui forum dar al carei id nu-l pot face public, inca, mi-a adus la cunostinta pe Facebook cazul unei micute de 2 ani si al mamei sale, o femeie cu un suflet imens si care nu prea au de nici unele din pacate. Daca le puteti ajuta, va multumesc eu in numele lor. Am toate datele despre ele.
Micuta se numeste Eva, mama se numeste Livia.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Salut, dragelor! O prietena, membru al acestui forum dar al carei id nu-l pot face public, inca, mi-a adus la cunostinta pe Facebook cazul unei micute de 2 ani si al mamei sale, o femeie cu un suflet imens si care nu prea au de nici unele din pacate. Daca le puteti ajuta, va multumesc eu in numele lor. Am toate datele despre ele.
Micuta se numeste Eva, mama se numeste Livia.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


vreau si eu adresa Laura!


Neli maine pun coletul la posta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Laura acum dewschid PM-urile.Fetita cam de ce are nevoie? Si mama de ceva hainute? Dimensiuni? am o pereche de cizmulite care cam merg acum sunt nr 25 cred sunt roz si cu siguranta or sa faca o fetita fericita.
Si mai gasesc eu pe la prietene poate nu de mall hainute dar de purtat prin casa / curte cu siguranta!. Ma da-ne detalii despre ...masuri etc...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mey Sanda mi-a spus ca nu o duc bine deloc asa ca ar cam avea nevoie de orice. Unde locuiesc ele nu prea se gaseste de munca, mai ales pentru o mama singura.
Dani, iti trimit adresa.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997 si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Laura cam ce marime poarta mama fetitei la hainute si incaltaminte? si Raluca mama lu bebe de iulie e slabuta de S, M uri sau mai mulT?
Cred ca ar ajuta mult niste detalii ca nu poti totusi sa trimiti 2 nr in plus sau minus la incaltaminte chiar si la hainute sa nu le vina, nu?

Mergi la inceput