Nasterea la Arcadia - Iasi(24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Votat si eu. Foarte faine pozele :)

Fetelor help. Stie cineva ce fel de pampers foloseau cei de la Arcadia?

Mersic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crysacry spune:

Multumesc Claudia...eu iti doresc sa scapi de colici ca vad ca tare il mai chinuie pe bebe David.Eu una se pare ca sunt mai norocoasa.Avem si noi ceva "minunati" de colici, dar cate un episod scurt pe zi.

Lena...am inteles ideea...macar sa nu ma astept la cine stie ce control, dar ne-am hotarat totusi sa facem drumul ca sa ii facem puiului si ecografie de sold.

Stiti cam cu cat timp ar trebui sa il programez si...la ce medic sa fac programarea(daca sunt mai multi ca habar nu am)?Voi la care ati fost?



Ianis...11 octombrie 2011!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Crysacry, eu am facut programare acu 2-3 zile inainte la Ruginosu... dar a fost o neintelegere si am ajuns la Tugurlan .
Eu am sunat si am spus ca vreau sa vin vineri. Tipul de la receptie a spus ca la 12.30 este Tugurlan sau la 19.30 Ruginosu si am optat pentru Ruginosu, cand am ajuns vineri la 19.30 la ARcadia a zis tipa ca eu am programare pe luni la 19.30 .
Au fost foarte draguti si au chemat neonatologul de garda si ne-a facut controlul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Multumim frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlynaB spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Votat si eu. Foarte faine pozele :)

Fetelor help. Stie cineva ce fel de pampers foloseau cei de la Arcadia?

Mersic


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Lena, cand am nascut eu foloseau de la Pampers.Acum nu stiu, poate au schimbat.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Da, stiu ca Pampers, dar ce tip...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Da, stiu ca Pampers, dar ce tip...


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Lena, foloseau pampers New Baby!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Multumesc Mada. Eu am luat Premium Care si nu imi place, pentru ca plasa aia se lipeste de fundulet. Inca o intrebare, daca Maia are deja 3200 gr pot sa iau marimea 2?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Multumesc Mada. Eu am luat Premium Care si nu imi place, pentru ca plasa aia se lipeste de fundulet. Inca o intrebare, daca Maia are deja 3200 gr pot sa iau marimea 2?


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Da, poti lua, marimea 2 e de la 3 kg la 6!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Buna seara! Va plangeati de gravide?

Va citesc de vreo 3 zile, sper ca am retinut ceva, sa nu fiti nevoite sa va repetati

Eu ar trebui sa nasc undeva pe 6 ianuarie, inca nu am ajuns la Arcadia sa vad un contract sau daca medicul meu percepe tarif suplimentar, insa m-am lamurit aici de multe aspecte "administrative" si va multumesc pentru ca ati scris atat de multe detalii.

As mai avea o singura intrebare: s-a trezit cineva in neplacuta situatie ca la externare sa trebuiasca sa plateasca mai mult decat era prevazut in contract? (am auzit zvonuri insa nu de la persoana direct ca sa cred orbeste).

Noapte buna!

mami de Hisham Matei 28 iulie 2007 si29+ cu Youssef Gabriel

Mergi la inceput