Strumfi & prichindei iul-aug 2011 (12)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Ce liniste pe aici !!!

Noi am fost azi, dupa ce ce am venit de la biserica, la Slobozia la sora-mea.

Vineri a fost ziua ei si am fost sa o "cinstesc" cu un tort

Petru si-a mai revenit, dar productia de muci este la fel de abundenta cand plange...in rest este aproape ok.

Suntem pe drumul cel bun datoria aerosolilor si a unui preparat pt muci (ser+gentamicina+dexa(nustiucum)).

Va multumesc mult pt urari

Krissy plimbare placuta
Oana

Alina bine ai revenit !

Eu sunt moarta de somn.... Noapte buna

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neataza....fetele adunareaaaa....unde ati dispartut???dar ce sa intampla cu MAMUTZ???nu a mai intrat de ceva vreme...

Rares are limba alba,parca e arsa asa...sa il sterg cu glicerina boraxata???ca tot o scoate pe afara...

Ana ce m-as plimba si eu,dar nu am unde...ma bucur ca Petru e un pic mai bine!

haideti va astept cu noutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Intrebare:copiii vostri,cei alaptati,de cate ori fac caca pe zi???ca al meu face cam de 3-4 ori cateodata si de 5 ori...primele 2 dati face mai muticel,celelalte dati mai putin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxidoni spune:

Neatza si de la noi!

Ana, te-ai odihnit azi noapte?
Eu am dormit ieri dupaamiaza vreo 2 ore, dar azi noapte M a dormit cu noi in pat, si de pe la 3 s-a tot foit...ba sa manance putin, ba sa dea niste parturi...dimineata mi s-a facut rau de oboseala.
Ma gandesc ca poate a fost asa si din cauza ca nici aseara n-a mai vrut LP. Ceea ce ma bucura...nu zic nu

Va si sa aveti o zi si-o saptamana excelente!



Mami de minune de fetita Miruna-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Neata feteleeee !

Eu am dormit azi noape ca o valiza-n gara ... si Petru la fel.

S-a trezit la 6.30 sa manance, iar apoi iar somn pana la 9.30, schimbat, papat , iar acum iar doarme

Deci am apucar si eu un somn bun de la 12 pana la 6.30, iar apoi pana la 9.30. Nici macar nu i-am auzit pe copii pana sa plece la gradi



Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

Chiar asa !

Mamutz ce ai patit? Te-ai suparat pe noi?

Anamaria cu Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008) & Petru (29.06.2011)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

salutare mamici si prichindei

prichindelul meu va implini pe 26 oct , 2 luni.
suntem in general bine, dar de vreo trei zile i-a iesit in jurul guritei niste bubite marunte, marunte rosii. Il dau cu ceai de musetel, dar nu se grabesc prea tare sa dispara. Intro-o seara la baita l-am spalat pe acolo cu apa din cadita in tiimp ce-i faceam baie, lucru pe care nu-l faceam niciodata si poate apa aceea ....pielea fiind extrem de sensibila...nu stiu
Voi ce credeti si de e de facut?
va pup

mutatia heterozigota a MTHFR A1298C,
mami lui Eric, 26.08.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Buna fetelor!

Ana, ce bine ca Petru este mai bine! Stefan este inca mucios, dejasunt 2 sapt. Doctora nu ne-a spus sa mergem la spital pt aspirare profunda. De asta vreau sa o si schimb, pt ca este superficiala. Joi trebuie sa mergem la vaccin, dar parca as mai astepta sa se curete mucii astia.

Roxy, tu nu mai alaptezi deloc?

Lisssa, multa sanatate si voua!

Mady, Ana, sa stapanati sanatoase manducile.

Am tot stat si m-am gandit, ba in stanga, ba in dreapta.... pana la urma mi-am comandat si eu aseara, sper sa nu fi fost o decizie proasta. Sper ca asa sa mai respir si eu putin, sa mai pot face un alta prin casa, macar sa mananc cand mi-e foame. Stefan nu vrea deloc sa stea in sling, iar in carucior este jale mare. Tot timpul vrea in brate. Cand simte ca este pus la orizontala, incepe sa urle pana se ineaca, ramane si fara respiratie. Mai fetelor, cum l-am luat in brate, tace instant, zici ca nici nu ar fi jelit pana atunci. Tace, face ochii mari si se uita in camera. Asta nu se numeste manipulare? Ca eu nu stiu cum sa-i zic altfel. Asa ca daca nici in manduca nu sta, imi accept resemnata soarta

In alta ordine de idei, tot citesc la voi ce program fain de masa si de somn aveti, iar la noi nici urma de asa ceva. Cred ca am depasit un puseu de crestere care a tinut vreo 5 zile, in care Stefan a cerut san din ora in ora, atat ziua cat si noaptea. Nu exagerez! Acum s-a trezit de o ora si nu a mai mancat de doua. Nu indraznesc inca sa ma bucur.

Si mai avem o problema mare cu somnul. Adoarme foarte greu seara, abia pe la 1, 2 chiar si 3 noaptea, in conditiile in care ziua nu doarme mai mult de 2 ore in reprize, si asta in zilele bune. De adormit singur in patut nici nu se poate discuta. Numai la san, si simte imediat cand vreau sa il las jos. Asa ca de doua sapt dormim impreuna... Oare se mai regleaza treburile astea pe parcurs? Caci efectiv sunt disperata si rupta de oboseala, si daca tot continuam cu program haotic de supt + adormit tarziu in noapte... nu stiu ce facem. Si asa am slbit mult, sunt la aproape minus 2 kg fata de greutatea dinainte de sarcina.

In rest... vad ca majoritatea fetelor sunt prinse cu prichindeii. Corry, Alexia, Ireth, Lulusor, Mamutz si restul fetelor, ce mai faceti?




Mami de Pusculeanu mic si foarte plangacios (24 aug 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamutz spune:

Suntem pe aici si noi. Am cam facut treaba in exces si apoi mi-a fost excesiv de rau. Azi sunt ceva mai bine. Bobo e bine, dar ma terorizeaza cu intorsul pe burta, se intoarce incontinuu si NU II PLACE PE BURTA, deci se pune pe urlat si il intorc la loc si iar se intoarce.... De pe burta pe spate s-a intors odata pe la doua luni si de atunci nu a mai reusit.
Si isi baga suzi singur in gura, dupa mulllttteee incercari, dupa ce o duce in nas, in ochi, in obraji, nimereste si gurita si rade cu suzi in gura. Asta daca nu o apuca invers.
A venit instalatorul. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Sa va scriem despre noi ca sa ne stiti povestea
Eric, baietelul meu s-a nascut pe 26 august prin cezariana, a avut 3200 kg, sanatos tun.
De la inceput nu a reusit sa papa la san pt ca nu am sfarcuri, am luam sfarcuri false din silicon, dar nici asa nu era eficient, adormea imediat. am horatar sa luam aparat de stors de la firma medela, biberoane , protectie san, si asa am inceput distractia. Ma storc zilnic, el papa bine, acum la doua luni are 5400 kg.
Baita ii facem la doua zile cu masaj si tot ce trebuie.
Cand ne culcam il infas pt ca da din manute ca o pisicuta si-si da jos suzeta si nu poate adormi. Dupa ce se simte infatat, parca stie ca e ora pt culcare si sta cuminte si inchide ochii, eu ma asez langa el si-i spun ca facem nani si gata...toata lumea doarme
Se trezeste la 3 ore sau la 3 ore jumatate sa pape, eu dupa ce-i dau sa pape ma storc pt urmatoareea masa, el adoarme imediat nu trebuie leganat.
Ziua il pun in carut(landou) si-l plimb prin casa pana adoarme si apoi imi fac treaba. Uneori doarme mai mult, gen 3 ore , alteori mai putin, depinde.
Trebuie sa-i facem vaccinul peste doua zile si nu ne-am decis inca ce vaccin sa facem. Voi ce vaccin ati facut copilasilor?
Va pup si cu drag va pot raspunde daca veti sa ma intrebati ceva.


mutatia heterozigota a MTHFR A1298C,
mami lui Eric, 26.08.2011


Mergi la inceput