Intalniri ale Comunitatii familiilor adoptive

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

A fost o intalnire minunata. ma bucur ca am putut participa ala aceasta intalnire, si mai mult ma bucur ca cei mici s-au putut cunoastea. Fetitele mele imi spun ca ele si-au facut prietene si ca asteapta sa le reintalneasca. Aveti niste copilasi deosebiti si voi sunteti la fel. Va multumesc si astept cu nerbadare urmatoarea intalnire. Este un moment unic, un moment in care noi putem sa spunem deschis ceea ce gandim, un moment in care nu ne este frica ca cineva ne judeca pentru ceea ce gandim. Pentru cei noi este un punct de plecare, un punct de unde pot primi informatii si nu in ultimul un loc unde moralul lor poate fi ridicat pentru ca se vede ca se poate.Mie personal imi place mult acest proiect si osa incerc sa ma implic cat de mult pot in limita si timpul disponibil.
Fetelor ati pus mult suflet, acest lucru se vede si meritati tot respectul si aprecierea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Sambata a fost o zi uluitoare pentru mine !
Am cunoscut niste oameni atat de frumosi la minte, inima si suflet incat m-am simtit pur si simplu coplesita. Volumul de emotii a fost atat de mare incat mi-e foarte greu sa descriu in cuvinte atmosfera...Va multumesc si va iubesc pentru tot ce mi-ati daruit sambata!



AdorCopiii - adoptia - taina unei iubiri divine

AlesBiz-touch by magic moments * kidsmania-just for kids

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Si eu iti multumesc tie si deasemenea tuturor de la "Ador Copiii" pentru ce ne-ati daruit noua, celor ce am fost fost invitatii Dvs.
M-am simtit, pret de 3 ore, ca in sfarsit traiesc intr-o normalitate si din punctul de vedere al adoptiei in Romania. Si ma refer intai la primul pas si anume acela de a vorbi deschis si din suflet despre adoptie, despre copilul tau adoptat, despre incurajarea adoptiei, despre problemele unele inca inerente si altele normale. Si asta s-a intamplat si pentru ca voi, cele ce v-ati daruit acestei cauze, o faceti cu inima si mai ales pentru ca incepand cu Dvs, ne-ati aratat cum sa ne deschidem sufletul si sa povestim pe rand, despre noi.
Toate energiile si emotiile pozitive ale tuturor celor ce au fost acolo, s-au ametescat...Si toate astea le datoram si copiilor nostri, ei ne dau aceasta putere,magie..

O zi minunata, presarata cu lacrimi de bucurie...

Felicitari inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cetin spune:

O initiativa minunata!! Felicitari pentru idee si pentru efortul de a aduce impreuna familiile adoptive.
Si eu sunt mamica adoptiva, dar sunt pleata din tara de 2 ani.
Pana nu demult adoptia era un subiect tabu; cred ca in urma campaniei PRO TV multi parinti adoptivi sau potential adoptivi, au prins curaj si doresc sa iasa din anonimat. Si mentalitatea publicului larg cred ca s-a schimbat, si aceasta campanie a sensibilizat pe multi care nu aveau habar despre adotie.
Si in Bucuresti ar trebui organizate asemenea intalniri.
Felicitari inca odata!!!

Mergi la inceput