Mamici si Gravidute Italia (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adina nicole spune:

Anne45 sarcina e bine (cel putin eu asa sper), ma lupt si eu cu arsurile, si astept data de 24 cand merg la eco, sa ii vada cresterea. Am cam inceput sa ma misc ca o balenuta, dar deocamdata mai pot conduce, si sper sa mai pot cel putin o luna , pt ca trebuie sa o duc si sa o aduc pe Alexia de la gradi, sa fac cumparaturi, pt ca nu are cine
Msilvy tu cum esti? Am uitat sa te intreb, o sa nasti normal sau cezariana?
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Costy-in bocca al lupo :)
banuiesc ca dai examen cu quiz
Georgy-tu ? come va la scuola guida?bimbi?
Kemsy-cind imi vine cheful ma pun si iti scriu citeva retete si ti-i le dau
timp gasesc eu numai sa-mi vina inspiratia
Nafi- cunosc cunos !!!!!
ce fain! bucura-te de citeva ore pt tine
vezi noi astea care n-avem ajutor stim cum e :)
asa iti limpezesti creierii si tu
ma bucur ca s-a acomodat asa repede veveritu
e vaiiiii via con la libertą
n-ai de ce sa te simti vinovata

ce s-a mai distrat picea mea azidimineata ca ploua asa de tare ,am parcat cit am putut de aproape de cancello la gradi dar pina la intrare ai un pic de mers,am luat-o ghemuita sa fug s-o ude cit mai putin si sa vedeti ce distractie pe ea
asa mult se distreaza cind ploua si o stropeste,ride in hohote
era atit de vesela si se distra asa de tare si le luam ca pe joaca si astea si ne ridem amindoua de numa
Anne-pai daca simti nevoia de 2-3 ore numai cu sotul nu e ca tre' sa te simti vinovata
va be ca e atmosfera si nu sta bine mama lui dar lasa ca incet trece timpul si pe cind merge la gradi o sa vezi ce bine e



Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina nicole spune:

Yoanag da, mult a trecut putin a ramas. Sti ca ma gandeam si eu, daca nu mai stiu sa tin un bebe mic in brate? Alexia are 5 ani, deci chiar ca trecut ceva de cand era ea bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yoanag spune:

Andreea? Roxali?
Daviduca?




Vivi e lascia vivere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ioana, eu te-am sunat cu nr din tara. Daca ai tot nr ala poate reusesc intr-o zi sa te sun sa mai povestim.
Va las, sa termin mancarica

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msilvy spune:

buna fetelor,

AZI AM IMPLINIT 33 SAPTAMANI
mai avem putin asa ca trebuie sa stam cumintei .

yoanag:
de-abia astept sa-mi tin puiul in brate si sa uitam de toate asstea
(arsuri , dureri ,etc..)
tare mi-au placut chiftelutele tale chiar daca a trebuit sa ma multumesc doar cu cititul (nu cred ca mi-ar face bine )

adina nicole:
sunt bine , ce sa spun , dureri pe peste tot , insomnie , ma omoara refluxul asta , dar bebe e bine ( cred ) am avut eco pe 10 oct. , pe 27 am iar ca sa-l vad .

despre nastere eu am decis ca vreau cezariana ( de la 7 saptamani i-am spus lui gine meu ca vreau ceza ) . pe 23 nov. o sa programam data fixa care o sa fie in saptamana 26 nov-3 dec .(asa mi-a zis pe 10 oct)

Costy : bafta la examen dar stai linistita ca o sa fie mult mai simplu decat te astepti ; cel putin eu asa imi aduc aminte ; eram terorizata si a fost simplu ( e adevarat ce erau si alte vremuri pe atunci )

sanatate multa la toate (acum ca e timpul racelilor ) dati cu lamaie , miere , echinacee si usturoi . leacuri naturale .

sa auzim de bine , va pup pe toate .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abramburika spune:

ioana - sunt pe-aici si nu prea sunt.

Vin cu vesti: a ramas pe 11 nov. marea intalnire cu Elisa. Doamne-ajuta!!

In rest, de bine ... cat poate fi de bine. Ne straduim sa fim optimisti pe toate planurile.

******
Doamne-Doamne, ai grija de noi 35s

Lacrimile sunt limbajul tacut al durerii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Ciao!
Petro, abia te astept sa ne dai vestea cea mare

Azi Ale a fost bine, nu a mai vomat, speram sa fi fost ceva trecator.

Sa aveti o seara frumoasa

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

LA MULTI ANI, MATTIA!!! Sa cresti mare, frumos si sanatos si sa fii cuminte!!!

_
printisorului Alessandro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Buna fetelor

Astazi am facut si noi vaccinul pentru contagioase ...astepam acum efectele colaterale.
Am intrebat si despre vaccinul pentru TBC-aici nu se face . Alte informatii nu mi-au dat .Urmatorul vaccin il vom face in 2016(cele care le-am facut in 3 doze in primul an de viata ). A fost foarte cuminte Giuli , nu a plans deloc.

LA MULTI ANI PENTRU MATTIA -SA CRESTI MARE SI SA ITI ASCULTI PARINTII !!
Msilvy-mai ai un picut si ai sa-ti ti comoara in brate- este fetita sau baietel ?
Adina -fiocco rosa sau blu ?
Abramburika asteptam vestea ce-a mare -nu mai ai mult de asteptat.
Noi vom incepe un nou ciclu de fizioterapie si speram sa fie ultimul.
In aproximativ 2 saptamani vor fi si ghetutele gata , vom putea iesi afara , la plimbare in parc ...
Cam atat despre noi!
Va dorim o zi buna !


https://picasaweb.google.com/102421590206055963392/15Ottobre2011FotoGiuliTunsulica?authkey=Gv1sRgCMS3KHyIr72AE

Mergi la inceput