Suedia (5)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Buhuuuuuhuuuuuuuu .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Pauza?

Io dadui azi mega-ultra-giga examenul. 5 ore! de la 8 la 13 am stat in sala si am scris...vreo 60 de intrebari. Zici ca facem facultatea facultatilor nene, io examen mai lung de 3 ore nu avui in viata mea. M-am aerisit seara cu o prietena la o cina in oras si o plimbare prin centru, o poveste si gata...de maine trecem la alta materie! Nu va mai spun cat imi doresc sa termin facultatea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Putina pauza - eu l-am avut pe Kristian putin bolnav. Azi e bine, iar ma zapaceste de cap .
Miha, la ce ai avut examen ieri? Ce a iesit? sigur il iei bine, nu?
Eu acum iti urmaresc traseul ,,scolii'' )))Incerc sa-mi fac idee de cum si ce.
Tanti - cum e cu CSN-ul? Ti-au raspuns?
celelalte? Liniste pe toate planurile?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

G´dag! Pauza a fost si la mine, ca nu am noutati de nicaieri. Ma indeletnicesc cu oareshce eseuri in limba lui Strindberg si Moberg si simt ca imi crapa teasta. E innorat si ma doare capatzana rau. Vad ca nici cafeaua nu ajuta. As incerca intravenos...
Voi cum mai stati cu scolile? Am vazut ca Mihaela e cea mai silitoare
Foxilica, tu ti-ai trimis foaia matricola de liceu la VHS? Daca da, asteapta evaluarea, termina SAS-ul si apoi poti aplica la facultate.
Pe mine ma enerveaza ca au impartit site-ul studera.nu in 3 sectiuni, iar deocamdata unele informatii sunt contradictorii, in special pentru cei care au utlandisk utbilding. Tråkigt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Foxy, te pregatesti sa preiei stafeta?
Sanatate puiului mic.

Materia ce am avut-o se numeste Anatomi och fysiologi med grundläggande klinisk laboratoriemetodik. Ce am inceput azi e Klinisk immunologi med labmetodik. Prima a fost curs de 10 saptamani si are 15 hp(högskolepoäng) si de asta a fost asa lung examenul. Cea de acum e de 5 saptamani si are 7,5 hp. Examenul va fi mai scurt, dar materia e naucitoare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Tanti(ca vaz ca scriam samtidigt ) ce facura astia cu studera.nu? Ma duc sa dau o tura! Si cand m-am inscris eu erau 3 categorii, cei cu utlänska studier erau deja separat(a fost primul an atunci). Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Jaha! Vad ca schimbara site-ul de tot...e antagning.se acum. Si da, asa era deja in anul in care m-am inscris eu la faculta, am concurat cu cei care aveau utländska betyg...mi s-a parut mai fair :).

Aveti insa grija cu engleza...nu e recunoscuta pentru diplomele dinainte de 2002...eu am patit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Cu engleza se rezolva asa: nivå test (daca nu scrie nivelul pe hartia de la VHS), apoi fie luat cursul corespunzator nivelului la Komvux, fie platit 500 kr si dat direct testul pentru betyg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Foxy-le spune:

Tantilici - eseisi?? (de ce o da toata lumea pe olteneste??)
Astept deocamdata traducerea diplomelor - eu nu am facut asta in tara pt ca habar nu aveam ca voi avea nevoie de ele. Asa ca...astept. Cam cat dureaza la VHS? 3 luni?
Pai Tanti, e bine daca merge asa cu scoala - o sa ajung la faculta cand l-oi da pe K la gradinita. numa' bine.Matalica vrei sa mergi la facultate sau esti deja?
Miha - multumesc pt urarea pt bebe.
Numele meteriei suna ...naucitor, dar fain . Nu stiu daca iti calc pe urme, ramane de vazut. Mi-ar placea, dar daca gasesc vreun curs de vreun an, ceva de calificare, l-as face.. Nu stiu, vreau si sa luam casa(pana nu lucrez si eu, nu ajung banii de una mai buna). Vedem, vedem...
Eu cu engleza nu stau rau. Vägledare zice sa dau un test la inceput de dec sa vada cam ce stiu. Il dau, ca nu-i bai!
Merg si eu pe studera, sa vad si eu.
V-am pupat.

Mergi la inceput