Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ce comica ai fost...
daa, clar de baut nici eu nu-i dau. am crezut ca zici ca nici branzica sau iaurt
buna treaba cu sacul de dormit, neaparat trebuie sa-i iau si eu ca tot dezvelita o gasesc.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish si eu tot la asta ma gandeam si chiar vorbeam cu sotul...ca o sa traga de bradut cand o sa-l vada asa impodobit si cu atatea beculete

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

eu am terminat bucataria, am spalat si pe jos, intre timp s-a trezit si Anastasia ca tare mult a mai dormit...o ora... si acum vorbeste dincolo cu jucariile. i-am dat drumul si la desene sa auda maimutoii aia acolo

merg sa spal si vasele sa mi se inmoaie unghiile pentru manichiura. ce bine ca la picioare am scapat de pedi ca iarna nu le bibilesc asa tare ca vara. doar le tai scurt, le sterg de oja si le curat doar atat.

ce bine este la caldurica, bate un vant afara.....

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary85 ce scumpa este bulinuta ta, asa bine-i sta cu bulinutele acelea este o dulcica.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Gata si eu blatul de tort,prima masina de rufe intinse si bagat altele+ pireul lui Duracell...aaaa si schimbat lenjeria noastra si a juniorului.El a adormit mititelul...fugggg sa fac siropul si mai trec !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelloo

La multi ani Cata de mami mada, David de lalely, Stefan de azaz si Tudor de xeo

offf mada ce sperietura ati tras!

strumf ce ai gatit bun aseara??cum te mai simti??

catank, poti linistita folosi lapte proaspat de vaca fiert pt branzica. eu sincer si laptele cu orez il fac cu lapte de vaca. sau i am mai dat sa guste cand mancam eu lapte cu biscuiti,etc. eu respect in linii mari doar alimentele cu restrictii importante: fara miere, albus,grasimi nesanatoase,sare, zahar (astea ca nu le pun eu ca daca citesc pe borcanase ),nuci.

delia, felicitari pt noul dintisor!!! cati aveti...hai ca nu ne prindeti..lui lucas i se pregateste al 8 lea sa iasa poop mare pt dodo sa se faca bine.

happy, cu tot cu simetria aricilor a iesit pipi pe sus

ally, sa aveti un wk frumos. mama harnicuta!

simo, ce ghinion!!! mai auzisem la stiri ca s a intamplat asa ceva in buc... stii ca si mie mi-a propus la fel Mira pt living...doar ca eu am considerat ca noua nu ni se potriveste...probabil livingul tau este multtttt mai mare si de asta arata asa bine! tot pe mov/maro (wenge)/cafeniu/crem vreau sa merg si eu. tot mira ti-a propus si mobila??

roxy nu m a pus nimeni sa fac mancare la ora aia....deci nu era nasol de mine....am facut pt ca imi era foame si pofta...

stefy, vrem mai multe poze de la botez!!!!

ioana, tu parca ai spus ca ai fost nasica, nu??? si pozzzeellleeee unde sunt????

irinuca....sa aveti un miniconcediu minunat la munte!!

cris, poze noi cu luca nu ne arati??

miki, multa sanatate!! cum se simte vlad??

andreea grasunicul mic!!

cris, roxy, noi am facut bradul in fiecare an de cand avem copilasi, brad pus jos , nu pe masa sa nu ajunga. mergea la el punea mana pe cate un glob, il invartea,il admira si ma chema intr una "mami pomu'...mosu' ute" uneori i am dat chiar jos un glob/ornament sa se joace cu el. deci ....eu de abia astept craciunul cu 2 puiuti pe langa brad!!!

cat de sensibili sunt ai vostri copilasi cand dorm???lucas al meu daca trece salvarea/politia sau vreo masina cu zgomot puternic-puternic se trezeste speriat,plangand. apoi dupa ce a trecut, se linisteste si adoarme inapoi.



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

salutari dragelor
multumim de gandurile bune, suntem mai bine dar aseara am ajuns pana ;la urma la spital la infectioase la bals..am scapat insa de internare, ia facut oki dulci doctoritei vlad si ne-a lasat acasa cu conditia sa luam tratamentul si sa revenim in caz de varsaturi.. glumesc, dar vlad desi zacuse toata ziua si am plecat cu niste vecini pana la urma ca tati ramasese blocat nu stiu pe unde pe drum cand am ajuns la spital ii scazuse febra, transpirase tot in masina si era mai vioi, topaia si mi-a cerut covrigi..desi nu mancase nimci toata ziua si nici nu reusisem sa-i scad febra pana atunci..
azi noapte a dormit cat de cat, febra tot face dar mai mica sub antitermice bineinteles, am inceput de aseara un antibiotic f puternic dar pana la urma nu vreau decat sa-l vad sanatos..cu regimul merge greu, nu prea vrea nimic..lapte nu-i dau de nici un fel..dar noroc ca avem voie stiksuri si covrigi..si banana..
partea mai nasoala e ca azi ii curgea nasul andrei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

SALUTARE FETELE

am trecut sa vad ce faceti
azi ca de obicei smotruiala pt mine
am spalat rufe
am mancare pe foc
fetele sunt mancate
eu lka fel
acu tre sa o adorm si pe antonia
si apoi daca am chef sa mai calc cate ceva

cat despre imbolnaviri
avem si noi puytina febra
amandoua
si ceva respirator
fetele care aveti 2-3 bebelusi
ce dati cand e ceva respirator?
tusesc dar f rar
in schimb se aude ca respira putin mai greoi
nu tare ca m-as fi dus la medic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

somleac vroiam sa -ti spun ca tare te admir pt activitatile pe care reusesti sa le faci aerobic, iesire in oras, servici..si cate si mai cate..sa-mi vinzi si mie reteta ca eu sunt o epava, nu mai resusesc sa fac nimic pt mine..dar nimic..si nu-s pretentioasa , m-as multumi cu 10 min pt mine savurand o cafea sau un pahar cu vin

bbyasmi a avut succes operatiunea papat singurel ? ca parca n-am citit..ai imortalizat momentul ?

simona ti-am admirat si eu livingul noi mai avem atatea de facut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, nu mai conteaza acum ca e pe antibiotic sau nu, important este sa se faca bine vlad. daca altfel nu a mers doar nu o sa ti copilul asa doar sa nu ii dai antib. si eu am fixul cu antib., iasmi nu a mai primit antib de vreo 2 ani daca nu mai bine , iar cu lucas daca era sa ma iau dupa dr primea de 2-3 ori deja doar pt ca a avut mucuti
lucas papa bine si "frumos" adica murdaricos si singurel..dar nu mancare gen piure ci fructe/biscuiti/paine/legume fierte. aseara de ex aveam o vara zemoasaaaa i-am curatat coaja si el a papat-o pe toata

cami, depinde ce fel de tusa are. incearca si cu ceai de tei cu lamaie. "harcaiala" aceea mai dureaza ceva timp dupa ce trece o raceala.



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput