Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

catank, deci eu pana la un an ii dau doar formula de lapte(daca as fi fost norocoasa i-as fi dat san)nici lapte integral, nici pasteurizat...

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)



Aaaa logic ca formula e ok,...eu mai alaptez inca, insa eu doream sa fac brinzica din laptele de vaca muls proaspat, fiert, adaugat calciu sau lamaie, si gata brinzica ptr I. Nu pot? unele da, altele ba

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






ba da..poti sa-l folosesti sa faci branzica sau sa-i dai iaurt...LAPTE CA ATARE NU SE DA LA BBEI MAI MICI DE UN AN....IN RESTUL PRODUSELOR CEEA CE PRODUCE ALERGIA/INTOLERANTZA ARE FORMULA MODIFICATA SI NU E ATAT DE AGRESIV...pisuc sau viss iti explica mai stiintific

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

am luat micul dejun, am adormit-o pe bebelina scumpa si am intrat sa vad ce faceti.
este o vreme urata la noi, un frigggg.....zici ca ninge imediat. si bate si vantul, nu stiu daca vom iesi azi pe vantul asta.
mai demult nu batea nici un vant la noi, nu stiu ce sa- schimbat clima asta....

madutza sper sa fie bine sotul tau. si tu sa fi bine, cred ca ai fost tare speriata.

catank poti face linistita brabnzica din lapte de vaca. acum sa nu exageram.... doar nu-i dau sa bea 2 litri de lapte de vaca, papa si ea 2 linguri, atat nu are nimic. fa-i linistita mai ales ca ai laptele proaspat iese o bunatate. si eu tot cu lapte proaspat fac
legat de povestea nasterii...ar fi muuuult mai multe de povestit acolo...amanunte si detalii minunate.....as scrie pagini intregi

ailed si tu poti face, daca sotul are intoleranta nu inseamna ca are si Andra. sunt sigura ca ea nu are nimic.

ally ce-i cu tine asa matinala? sa stii ca nici Anastasia nu a papat supita, s-a vorbit cu Edy cred
oricum, eu ieri nu i-am dat supita si nici azi nu-i dau. fac o pazua ca nu stiu ce are cu ea, nu o mai vrea.


toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia,Catank, muuulti scumpele!


Fetelor,astazi mai slabut cu activitatea mea aici ca am ceva mai multa treaba ,am bagat la spalat,am pus supita lui Duracell pe foc,si am in curs de desfasurare tortul ,curatenie si daca tot este sambata profit sa schimb lenjeria noastra si cea a lui Eddy.Am mai multe de facut dar imi scapa acum ca ma trage de par copilasul asta scump al meu de nu mai pooootttt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

azi avem multi sarbatoriti

La multi ani pentru Catalina de madutza, David de lalely, Stefan de azaz si Tudor de xeo
sa cresteti mari bebei dulci si sa fiti sanatosi, cumintei si papaciosi.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy,hai ca este o ora destul de tarzie nu chiar matinala,dar mi-a luat ceva pana sa intru ca am mai trebaluit pe aici si cum s-a trezit Duracell ne-am dragalit vre-o jumatate de ora ca sa facem mai tot timpul.Pana la urma ieir a papa supita Eddy,dar ceva mai tarziu...cu siguranta cand am incercat eu sa-i dau nu ii era suficienta foame.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally spor la treaba, acum merg si eu sa pun la spalat pentru Anastasia.
si pe mine asa ma trage de par....cand isi infige degetelele in parul meu nu mai scap



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally este bine ca a papat-o poate nu ii era foame atunci.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

azi avem multi sarbatoriti

La multi ani pentru Catalina de madutza, David de lalely, Stefan de azaz si Tudor de xeo
sa cresteti mari bebei dulci si sa fiti sanatosi, cumintei si papaciosi.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



La multi ani sarbatoritilor si de la noi!

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy eu fac branzica si i-as da si iaurt, daca ar vrea Dodo... doar lapte ca atare nu-i dau decat formula
si sacul de dormit e marimea 90 sa aiba loc de sport in el...ca a mea nu e duracell e doar varta

mami de fete frumoase:

MARIA DANIELA (07.04.2003) si DODO-ANDRA SIMONA (14.03.2011) si de ingeras (2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

LA MULTI ANI CATA!!!!!!!!!!!

mada doamne ce sperietura cred ca ati tras imi pare rau ca nu mai e weekend in 2, dar recuperati voi saptamana viitoare sunt sigura!

fetelor, va multumesc pentru raspunsurile despre jucarii, happy, mada, pisuc mi-ati dat niste idei tare bune, o sa merg la cumparaturi weekendul asta .

acum ma gandeam ca daca tot e fascinat de luminite, cum mai fac eu bradul de craciun anul asta? k la 9 luni o sa misune destul de bine si probabil o sa fie atras de beculete si globuri nah k si eu ma gandesc deja la craciun, de abia astept

fug sa ma apuc de supa lui luca, ne auzim mai tarziu!

Mergi la inceput