Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:

Simo, azi bem, nu? parca taiati panglica la casa noua... eu vreau un gin tonic! Sa o stapaniti sanatosi!

otet alb cred ca e ala normal,nu?


AMR:5 kg

Mamica de minune Antonia Luiza (18 feb.2011)
Multumesc Doamne, multumesc parinte Arsenie Boca, multumesc sfintelui Spiridon si Fecioarei Maria.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

zumzu gata, bagat la cap, nu ma mai bag!

rad de mor ce combinatii afcem noi aici!! Ce curioasa sunt cum ar fi peste 18 ani, sa se gaseasca puii nostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

moamaaaa ce repede s-a fiert carnea...am luat cotlete de vitel. eeee super frageda carnitza. ii opresc si lui andrei inainte sa condimentez .
monika si eu ma uit la dr.oz . super interesanta emisiunea, o gramada de sfaturi.
piscotel hahaha, si la noi cand e prea liniste e clar ca e ceva dubios
simo hai cu beuturile
madalina si eu m-am enervat cu mucii si i-am zis lu' stanciu : domnule dar chiar nu exista o solutie pt mucii astia? si mi-a zis sa ii dau pt muci sinupret 7 zile 7 pic de 2 ori pe zi si vibrocil 4 zile 1 pic de 2-3 ori pe zi. si deja e mult mai bine.

vazut poze de la flashmob...suuuuuuuuper tare .mi-ar fi placut sa merg si eu, dar cum sotul e in concediu, si el nu vrea sa auda de iesit cu mamici...alta data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

da da unde sunt bauturile alea?????????? io vreau un vin sanatos de tara nu din asta imbuteliat ca nu-mi place:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Servus fetele,

si mie imi plac tare mult bebelacii dansatori. Alex danseaza doar cu manuta dreapta, o misca de fiecare data cand aude muzica. Si rareori da si din cap. Cam asta e tot dansul lui.
A invatat sa faca tai-tai tot cu dreapta, deci e clar dreptaci.

Eu de ieri ma simt tare rau, am avut frisoane, vomitat, o stare de slabiciune, dureri de burta, cred ca e enterocolita sau ceva ca febra nu am deloc, nici muci sau tuse. Destul e, ca starea e foarte rea. Asa ca azi au plecat doar baietii afara, merg si la cumparaturi. Oare e bine sa mai mearga in magazine sau incepem sa-i ferim de locurile aglomerate? Ca ma tot gandeam ce sa fac daca sa-l las sau nu sa plece si pe Alex dar eu nu ma simt in stare sa stau singura cu el. Ieri a fugit sotul de la servici ca mi s-a facut rau.
Ce bine e de cele care au copilasi care se joaca singuri sau care au cu cine sa-i lase cateva ore. Noi nu avem norocul asta. Mama a venit marti si deja miercuri a plecat acasa....asa ajutor sa te lipsesti....

Sanatate muciosilor!


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Roxx, Ziki, v-ati inscris la concurs, putem sa votam undeva articolele de pe blog?
L-am citit doar pe cel al lui Roxx si e super! O sa-l caut si pe cel al lui Ziki.



Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buna seara si de la noi !

Poftiti la sampanie,vin dulce,vin alb..pentru Piscotel numai vin de tara adevarat,tare si aromat am de la socri si nu are cine sa il bea.

Noi am luat o cina festiva,tort..si in sfarsit si vinul dulce.
deocamdata am luat doua guri,ma gandesc daca mai beau dupa ce culc copii,pentru ca am impresia ca sunt beata deja

astazi s-a lucrat cu spor la casuta,s-a turnat fundatia..au luat forma camerele si curtea..doamne ce emotii,ce ganduri

ma duc sa fac baie la copii.

cum sunt muciosii ? Roxx,Mada,Lori ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

sar'naaaaaaaaaaaa Simo...auzi n-are cin' sa-l bea si io n-am de unde lua...bun asa...

mi-nchipui ce emotii pe capul vostru si mai ales sa-ti vezi visul cu ochii realizandu-se zi de zi...felicitari inca o data si sa dea DD sa fie totul asa cum va doriti

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Felicitari SIMO!!!!!!!

Baiatul meu e cu mucii in poala dar am fost plecati toata ziua. Mi s-a pus pata sa ii iau incaltari calumea de mers, desi nu merge inca. L-am convins cu greu pe al meu sa mergem in Militari la Fashion House si Militari Shopping Galery si am zis sa profit ca noi ajungem acolo odata la 2 ani. La Deichman au pantofi foarte draguti de bebe dar cum vroiam neaparat ca primii pantofi sa fie the best of the best ne-am dus la Fashion House sa cautam la magazinele de renume. La Otter, unde au Geox era nebunie, cu o coada imensa si pantofi aruncati in toate directiile si am fugit si atunci ne-sm dus la Ecco, care sunt si ei renumiti si am luat de acolo. Am luat marimea 20 care acum sunt cam mari, dar cand o incepe el sa mearga pe afara cred ca o sa ii fie buni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Mada..acolo am fost si eu azi.
ai vazut ce omor era ?? ce s-a intamplat frate ? era super aglomerat,cozi la case de te plictiseai. eu m-am dus sa le mai iau de incaltat,dar am plecat cu mana goala. nu ma tineau nervii sa caut,sa stau la case. plus ca toate erau vraiste,cutiile aruncate,numere nu aveai sanse sa gasesti. dezordonati si nesimtiti la tot pasul.




Mergi la inceput