Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (200)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Alysh, condoleante!

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Mai fetelor, ce atatea zile lungi si calduroase? Voi chiar nu va saturati si de vara ? Eu iau meteo-ul asa cum e el, adica au si zilele astea reci si umede rostul lor : sa ne mai linisteasca, sa ne mai domoleasca, eu profit de ele ca sa stau mai mult indoors, sa ma mai ocup de casa, de bucatareli (dada, si eu fac, dar iarna in genere). Cand e cald stam pe afara non stop si asta ma face uneori sa ma simt in propria casa ca intr-un hotel: vin, mananc, ma culc si plec. Io nu zic, e fain si in plus, nu am stare sa stau in casa cand e soare deci nu stau - insa mai mult de cateva weekednuri din astea simt deja ca o iau razna si tanjesc dupa o ploaie ceva.

Buuun, sa incep cu vestea buna: FELICITARI Ylari - o sa fie bine, ai sa vezi, acum esti super monitorizata si nu are cum sa mearga prost :) Ai grija de tine si de bebemic.

Si vestea proasta Alysh - condoleante si multe multe imbratishari Of, ce trist ... Aveti grija unii de ceilalti ... Chiar ma gandeam la Vlad, el oare ce intelege

Fetelor, si eu am asa unoeri niste scenarii de groaza in cap ... In Ultima vreme nu m-am simtit bine, am tot facut febra fara vreun alt simptom si na, femeia cu bibiloi in cap, am inceput sa imi tot imaginez chestii. Alteori imi zic ca bunicii au printre altele si rolul de a-i invata pe nepoti o lectie super dura: orice viata are un sfarsit... Daca toate decurg firesc, ei se duc primii si cred ca atunci nepotii iau primul contact cu moartea. In fine, ganduri destul de negre ...

Insa sa va zic acum si de noi :) sper sa mai schimb tonul :) Maine e ultima mea zi aici la serviciu, de luni ma mut la noul DG. Maiine dau un mic party de au revoir iar dimineata sunt deja invitata ma micul dejun de la noul servis, cica sa ne cunoastem intr-un cadru mai relaxant :) Sa vedem, am regrete multe, caci imi place f mult ce fac acum si sunt buna la job; apoi oamenii, m-am obisnuit cu ei, era o relatie prieteneasca pana si cu seful, aveam program super flexibil, s-au purtat mereu super cand am avut probleme cu Robertino. In fine, ata este ...

Cu scoala, al meu pitic e incantat, au studiat piratii saptamanile astea si au incheiat apoteotic, cu un spectacol pirateresc L-am gasit pe pitic pictat pe fatza, in extaz deoarece organizaseara o vanatoare de comori in curta scolii si el gasiste cufarul, in care era o sabie DE AUR !! Iar a doua zi s-au jucat toata scoala de-a sticlele cu mesaje. Acum noua tema este Circul - eu am dus ca material o perdea pe care sunt desenati clovni, animale etc probabil ca se va termina tot cu un spectacol ceva. Oricum saptamana viitoare ii duc la circ si Robert saracu in fiecare zi asteapta momentul. "Mami, nici azi nu ne-a dus la pectacol"

Dana - pai de ce nu faci deja chestii cu scortishoara Io fac oricand, nu numai la Craciun :p Mai facem anul asta un party de MsiM? Mai ales ca suntem mai multe

Adriana - minunata locatia !!! M-au relaxat total pozele - si sa stii ca pt un weekend in doi vremea nu a fost chiar rea te imbia la anumite activitati (io vara nu am stare frateeeee ) Ne poti da si nou coordonatele locului?

Belleanne - Frumoasa casutza :) si frumoase fete super ca aveti camera de jucarii, e practic :) La noi Robert nu prea vrea sa se joaca in camera lui, de fapt noi mereu l-am tinut cu noi, drept si prin urmare jucariile lui sunt prin salonul acela mare de care va zicea Esme - ne invadeaza. Anul asta sper sa organizez o actiune ceva gen "Help Santa" Sa mai dam din ele, insa vreau sa il implic pe el: o sa alegem jucarii vechi sa ii dam lui Santa sa duca la alti copii. Piticul e destul de posesiv, desi vad ca la scoala incearca sa ii obisnuiasca cu ideea de "share": ii duc la biblioteca, la fiecare tema studiata copiii sunt incurajati sa aduca material de acasa (jucarii, carti, obiecte care ilustreaza tema) sa profite cu toii de el in clasa etc. Pt pirati avem si noi o barca si initial Robert zisese ca o duce la scoala, dar ... cand sa iesim pe usa s-a razgandit si a facut o criza ca el nu vrea sa dea barca Si uite asa... Ma rog, nu insist prea tare, vreau sa vina si de la el, nu sa il fortez sa dea jucariile, si asta mereu i-am spus: este cum vrei tu, dar sa stii ca x si y . sa vedem cum o fi cu operatiunea de curatare a jucariilor prin decembrie :)

Buuun, ma duc sa mai muncesc Ultimele taskuri ...

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Simonix, bafta la noul job!

Dar, de curiozitate, de ce pleci de la actualul, daca era asa de bine?!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Condoleante Alina!!Imi pare rau ca a trebuit sa va despartit de un asa om minunat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Felicitari Cristina si Doamne ajuta sa fie bine pana la capat, sa te vedem cu un bebe frumos si sanatos in brate
In acelasi timp sunt cumva trista (da eu-s cam trista zileel astea, nu ma bagati in seama) ca nici macar asa o veste mare, minunata, cea mai frumoasa, nu ti-a sters supararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Lori, ce s-a intamplat? de ce esti trista? nici tu nu vrei sa vb cu noi?!

Lumi si zulufina Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/shared?p=733a9f9f274d6633afc942&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonix spune:

Luminelu' - pentru ca am luat un concurs la Comisie si mi-am gasit post ... dar din pacate in alt DG si in alt domeniu. O sa am alt statut, tind spre functionar Deocamdata o sa fiu agent contractual, ceea ce e mai bine decat ce sunt acum (consultant extern). Acum o sa fiu angajata directa a Comisiunii, desi pe contract determinat (2 ani initial, cu posibilitate de prelungire nu stiu cati ani). Insa e vorba sa ii faca si pe contractuali definitivi din 2013 si poate reusesc si eu

Avantaje ar fi ceva, bani, concedii, statut, dar regret nespus ca "parasesc" domeniul in care activez acum :( Este un fel de compromis (?), sacrificiu (?) pe care il fac pentru cele enumerate mai sus. Din pacate nu prea sunt in situatia de a refuza o asemenea oferta, la 25 de ani nu as fi dat jobul-hobby pentru nimic in lume. Acum, cu un copiloi si cu cheltuieli multe ... nu prea imi permit. Sper doar sa ma adaptez si sa ma remarc si acolo :) Nu va mai zic saptamana asta cate mi-am auzit...cate laude si osanale neneeee... astea ma fac si mai tare sa regret. Dar asta este, oricum am refuzat pana acum inca vreo doua oferte, pe motiv ca "mie imi place ce fac" - insa gata, mai tre sa ma gandesc si la restul de familion. vedem... vedem :)

Simona cu Robert

Cum a venit Robertzel in viata noastra

Poze cu noi toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

YLARI - felicitari! sa fie totul bine! Si mai treci pe la noi!

ALYSH- condoleante, imi pare foarte rau Aveti grija de voi!

SIMONIX- bafta la job! Si mie deja imi place la gradi cea mare ca fac tot felul de activitati de genul asta, asa au si ei, cate o tema pentru cateva saptamani. Acum sunt cu Halloweenul normal, aici e ca de Craciun sarbatoarea asta, copii care merg pe la case sa stranga bomboane. Anul trecut a fost OK, a papat mami bomboanele si ciocolatele (ca uite asa am dat iar in diabet de sarcina) anul asta insa nu-l mai pot pacali. O sa vedem cum o scoatem la capat. Deja il pregatim, sa le pastreze pentru zilele urmatoare, dar nu stiu zau daca o sa reusim. Ca asta e problema la el cu dulciurile, daca are o punga nu se lasa pana nu le termina pe toate. Apoi sta intins pe pat si se plange de burtica.
De Halloween o sa mearga la Gradina Botanica, sa vada o vrajitoare, un spectacol , expozitie de bostani, sunt tare nerabdatoare sa vad cum o sa decurga prima lui iesire cu grupul.

Operatiunea gradinita mare decurge binisor, azi n-a mai plans deloc. I-a zis tati ca el merge la servici sa castige bani de jucarii, asa ca i-a intrat si lui in cap ca el merge la gradi mare sa ii ia jucarii lui Kevin. Si in fiecare zi ne aduce niste jucarii imaginare de care Kevin se bucura foarte mult, bineinteles.
Singura problema e ca alaltaieri am fost sa-l iau din parc, iesise cu grupa lui. Ei si ieri s-a invatat si ma astepta din nou, eu n-am mai putut sa merg ca tocmai atunci adormise Kevinul. Si l-am lasat pe tati sa il ia. Si cica cat a stat dupa-amiaza in parc m-a tot asteptat ganditor si cand s-a dat adunarea sa ii bage iar inauntru a inceput sa planga , ca el ramane acolo sa ma astepte. Cica cu mare greutate l-au dus inapoi. L-a gasit tati inauntru, tot plans, cica se uita la el pe geam, erau toti copii in cerc si educatoarea le-a zis, Hai sa ne ridicam sa dansam si toti s-au ridicat. El insa a ramas jos, foarte sictirit, se uita asa cu greata la ei, ii boicota cum ar veni. Taica-su nu stia daca sa rada sau sa planga. In fine, m-a iertat, i-am explicat ca n-am sa-l pot lua de fiecare data, mai ales cand ploua, nu prea stiu cum sa merg si cu Kevinul dupa mine pe ploaie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Simonix, mult succes la noul job. Inseamna ca esti f buna, daca toata lumea te curteaza. Bravo!

Pörtschach am Wörthersee se cheama localitatea unde am fost -- la Hotel Schloss Seefels (hotelul e chiar langa localitatea asta), sunt insa multe locatii faine in zona

Iar legat de vreme si starea proasta - depinde bine-nteles de persoana, mie imi place mult soarele si caldura, insa chiar si-asa nu pot sta vara toata ziua pe afara, ma oboseste efectiv sa stau mereu plecata de acasa (insa eu alternez iesirele in natura cu casa)

Frigul nu-l suport, imi ingheata repede mainile si piciorele, nu-mi place mocirleala, plus intunericul asa devreme - ca in curand trecem la ora de iarna

Lorich, tu de ce esti trista?

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Va pup, si imi sunteti tare tare dragi


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

http://lt1m.lilypie.com/0dLup3.png


Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

www.fertilityfriend.com/home/2ba005/

Tratament din 01 iulie 2011: Femibion 1 / zi, acifol 1 / zi, Cetebe 1g / zi , din 11 august si Aspenter 1 la 2 zile si Fallowise

Mergi la inceput