fiv dr dragos albu 45

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

aristico,daca poti,du-te domnita draga, Vineri la biserica Sf.Gheorghe Nou-acolo e Icoana facatoare de minuni a SF.Parascheva-pe care o praznuim tot Vineri.
regret nespus ca anul asta nu pot sa ajung la Iasi la Moaste insa de la Iocana nu o sa lipsesc.


saptamana trecuta a trecut o maicuta pe la noi pe la serviciu-ne aduce mereu iconite,acatiste,bratari,mir si i-am spus ca-mi doresc si eu un Bebe si m-a pus sa-i scriu un acatist sa-l dea maicutelor din Manastirea ei sa mi-l citeasca 40 de zile.
azi a venit special pentru mine si mi-a daruit Acatistul Sfintilor Parinti.
m-a impresionat tare mult.


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



Samira,cam pe unde este biserica aceasta? Ca as vrea sa ajung si eu.Multumesc mult!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

18+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

e la Universitate,la spitalul Coltea.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



Uff, deja dadusei raspunsul, Samira, si eu ametita, nu vazusem! Multumesc mult!

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

18+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

cami mie mi-a zis ca pot sa fac baie in cada dupa 6 sapt; eu sincer am facut si innainte dat cu apa numai calduta, nu prea fierbinte. de pe la 6 luni nu mai fac ca nu mai pot sa stau in fund, e mai comod in picioara,dar las dusul sa curga mult pe mine

cu sexul la fel, dupa 6 spat a zis ca e ok, dar mare lucru n-am mai facut, mai ales dupa 5 luni asa

as mai fi mers si eu la Albu sa vad ce zice cu colul m eu scurtat si deschis, dar cica peste 2 sapt; sa vedem, dc apuc poate dau o fuga seara fara porgramare, dc mai apuc si nu ma interneaza la Polizu, desi eu o sa refuz cat pot


31+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralu_mv spune:

Citat:
mesaj tudoralexa13
Ralu mv iti multumesc pentru idee. O sa incerc sa vad daca primesc ceva chiar sunt curioasa.

referitor la analize si monitorizari cand vad valori ce E 800 lesin chiar daca este mic pentru ca eu am avut la ultima monitorizare cu 2 zile inainte de pregnyl E 308.
credeam ca sunt ovocite imature, goale, apa chioara....orice era in mintea mea si ma mai suna si D-na Vaduva si imi zicea ca este mic estradiolul "nu mergeti bine deloc, foarte prost". De multe ori ma gandeam ca o sa am punctie alba sau cum s-o zice.

m-am gandit de multe ori sa merg la alta clinica, la alt doctor dar ce sa fac daca am prins drag de doctorul nostru. totusi am incredere in el si sper ca va gasi potiunea minune si pentru mine.
glumesc, chiar nu imi pun soartea in mainile cuiva doar de amorul artei. simt ca pot comunica cu el, pana acum a fost singurul care si-a dat interesul pacat ca este f aglomerat iar asta ne dauneaza tuturor:fetelor noi, celor care incep scheme, celor in focuri, gravidelor, etc.
ma gandesc ca are putere de decizie tinand cont ca este sef de sectie ar trebui triate cumva cazurile.

ii mai dau o sansa dar o sa ma implic mult mai mult in tratament chit ca ma inchid cu el in cabinet si il torturez sa ma stimuleze mai puternic


Intr-adevar mic estradiolul tau, a reflectat insa bine (cred) nr de ovocite obtinute ...
Motivatia ta pentru dr. A o inteleg foarte bine, pana la el mi-au gresit toti doctorii enorm, asa ca si la mine nemultumirile fata de el palesc in comparatie cu medicii pe care i-am vazut pana acum ... si ... he he cati am vazut ... Asa ca si eu ii dau sanse pentru ca am incredere in el, sper insa sa nu se obisnuiasca cu o reteta care da rezultate din prima la cazuri mai putin complicate, si sa cerceteze si pentru cazurile grele, sa si dea silinta sa gaseasca caile cele mai bune de tratament.

salexa, inseamna ca si pe tine te a luat ca pe mine, tot in ziua cu ET, macar nu ma mai simt singura :)
Crede-ma ca si eu i-am zis ca vreau trei si ca nu as putea renunta prin embrioreductie la vreunul daca ar fi recomanda el, si s-au uitat atat de seriosi la mine si au insistat sa raman la 2, apoi au iesit din camera si ne-au lasat singuri, si eu mi-am dat seama in acel moment ca mi s-a dus tot zen ul de pana atunci, si am zis : fac ca voi, dar daca nu iese, chici pe cine dau vina ... eee si asta a fost, ca oricum nu s-a mai putut face nimic, regretele sunt in continuare, dar mai ales regretele la faptul ca mi-a spus acele lucruri groaznice care se pot intampla intr-un moment atat de sensibil, epntru prima data, stricandu-mi toata dispozitia ...in loc sa raman optimista epntru zilele urmatoare ...
Qiao, asta cu Enterococus in spermograma am avut-o si noi :))) tot in analiza la medlife... chiar asa, la toti au gasit enterococusul asta??! ...hmmm...ciudat...dar nu-ti face probleme ca trece foarte usor, nu e mare lucru de capul lui enetrococus asta :)
A, si daca vb de doze de menopur: eu am avut 150 pt 7 zile, 225 pt 3 zile si apoi o zi 325
mirela, cred ca e foarte greu cu cei doi nazdravani acum bolnaviori, dar eu, crede-ma ca daca m-ar ajuta Dumnezeu sa raman insarcinata cu 2, cel mai teama mi-ar fi pentru perioada sarcinii, si daca as trece cu bine, si as avrea copiii sanatosi, cred ca as plange seara de seara cu lacrimi in ochi de multumire, rugandu-ma sa fie incontinuare sanatosi toata viata, sa nu le fi influentat cumva in vreun fel sanatatea tratamentele facute, pentru ca stiu ca macar de acolo incolo, lucrurile stau pe un fagas cunoscut de toata lumea, acela prin care trece si o femeie care a turnat copii pe banda, si una care l-a facut fix cand si l-a dorit. De acolo incolo nu ar mai trebui sa fie diferente. Insa pentru noi cele care au si trombofilie, si alte bazaconii, e cale lunga pana acolo, asa ca visam si noi, si speram si credem ca vom rezista, asa cum o fac mame de secole - care nasteau copiii unul dupa altul.

--------------

MTHFR C677T homozigot, FXIII V34L heterozigot, o sarcina obt. natural in 2008, soe 7 sapt..,
anticorpi antisperm. x 2 , 2 ia, 1 fiv nereusite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anastasia_7 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_a

cami mie mi-a zis ca pot sa fac baie in cada dupa 6 sapt; eu sincer am facut si innainte dat cu apa numai calduta, nu prea fierbinte. de pe la 6 luni nu mai fac ca nu mai pot sa stau in fund, e mai comod in picioara,dar las dusul sa curga mult pe mine

cu sexul la fel, dupa 6 spat a zis ca e ok, dar mare lucru n-am mai facut, mai ales dupa 5 luni asa

as mai fi mers si eu la Albu sa vad ce zice cu colul m eu scurtat si deschis, dar cica peste 2 sapt; sa vedem, dc apuc poate dau o fuga seara fara porgramare, dc mai apuc si nu ma interneaza la Polizu, desi eu o sa refuz cat pot


31+ cu


Anna, de ce nu dai tu o fuga la Albu saptamana viitoare, ca va fi la clinica si te poate primi oricum, mai ales in cazul tau...doar iti masoara colul si auzi si parerea lui...ca, asa, sa mai stai 2 saptamani, e deja prea mult...

„Iubirea lui Dumnezeu fata de cel mai mare pacatos este mai mare decat iubirea celui mai mare sfant fata de Dumnezeu. Dumnezeu nu ne cere minuni. Pe acelea le face El.”
Parintele Arsenie Boca

18+ cu 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna fetitele dragi!:)Anna(daca am o fetita,asa vreau sa o cheme)nu te interna inca,du-te si la dr nostru care ne-a imbortosat(pe mine sper ca o va face inca o data)si cere-i o parere.
Nu-ti face griji,rezervele sunt ok,cu grup sanitar inauntru,iar dr Calinescu nu te va interna cu colorate in salon[:).Spitalul este in general curat,dar de preferat stai cumintica acasa,cu utrogestan la greu ,la pat 2 ore de la administrare.
Mirela,ok,cred ca toate suntem amatoare.
Cami,baie in cada,NO WAY,sex,idem...mai bine stai potol
toate fetele!
Arabella,35 ani,urmeaza FET

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALTESA spune:

hehehe va e aminte de sex?

stati asa sa va spun eu istoria sex la 12 sapt dupa care am stat cu sufletul la gura pana la 16 sapt cand am fost la eco,apoi la 16 sapt dupa care mi-a paralizat piciorul drept ca cica am presat nu stiu ce inel de la coloana ,si cam atat mai urmeaza pe la 38 de saptamani ca se zice ca ajuta la nastere e treaba aia cu oxitocina.


Baie fierbinte nu am facut ,doar un dus mai fierbinte in urma caruiea pe la 22 de saptamani m-am ales cu niste vergeturi pe sanul stang ca am lasat dusul sa curga cam mult .


Asa ca stati cuminti ca nu-s degeaba avertizarile astea.

Cami felicitari pentru sarcina.

27+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

vio, lumi sar'na, eu sunt bine, nerabdatoare sa ma duc maine la munca sa nu-mi mai stea mintea doar la rezultat.

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 2 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aristico,ai cate zile de la transfer???


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Samira miercurea trecuta a avut transferul Ari

Mergi la inceput