Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

i-am facut si eu azi lui Darius paste steline cu sos si carnita de curcan. fetelor..am fiert la paste...aveti grija ca se umfla, din cele ramase i-am facut o budinca la cuprtor: un galbenus de ou, 2 cutiute de branza de vaci, paste si un mar ras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

zumzumerci

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Irinuka, poate a salvat vreo fata reteta...eu nu o am scrisa in calculator, doar pe foaie...daca nu o gaseste nimeni o mai scriu eu o data.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Azi i-am facut Catalinei ghiveci de legume cu carne (adaptare dupa revista Bucate pentru copii): Am taiat marunt o jumatate de piept de pui fericit. Am incins putin ulei de masline si am perpelit carnea 2-3 minute. Apoi am adaugat 2 cani de apa si am lasat la fiert pana s-a evaporat apa aproape de tot. Am adaugat 2 morcovi, o ceapa mica si un pastarnac, taiate marunt. Am lasat 5 minute. Apoi am adaugat o jumatate de cartof dulce (reteta originala contine cartof normal) si un dovlecel, ambele taiate marunt. Am lasat la fiert, cu capacul pus, cam 20 minute. Apoi am adaugat o rosie taiata cubulete si am mai fiert 5 minute. Retea originala mai continea si ardei, dar nu am avut in casa. Am presarat pe deasupra patrunjel proaspat.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Neata pentru FRAGRANT, ca pentru restul deja e dupa-amiaza!
Am imbarcat si eu baietii, unul la servici, unul la gradi, dupa 2 luni de vacanta. A plans bietul Patrick cica... of, ca mi se rupe inima de fiecare data, cand tot schimba gradinitele. Mai ales acum ca a cam uitat franceza...
LAVINIA si noi am fost ieri la cules de mere in Rive Sud. Noi am gasit destule, desi mai sus, a trebuit sa luam copii in brate pentru fiecare mar, ne-au rupt de spate. In Laval e una faina, Lafrance, aia are copacei cu crengi pana in pamant si acolo pot culege si piticii linistiti. Asta pentru mai tarziu la voi ca deocamdata probabil Sophia nu si-a exprimat dorinta sa culeaga

MADA - si eu mi-am luat un set de body de la Carter's cand am fost in America si nu aveau scris pe ele decat lunile. Deci se poate. Child of Mine, asa scrie si pe unele din hainutele mele.

ANKA- ca intrebai tu de Omega 3, eu i-am dat flaxseeds (graines de lin) si astea au Omega 3. Fac un pilaf din grau, flaxseeds, ceapa, rosie, mananca tare bine piticul meu. Totul e sa nu depasesti 3 lingurite de flaxseeds pe zi pentru ca sunt cam laxative.

Al meu e in continuare fan AD, mananca numai bucati, le urmareste el cu manuta pe tava, lingurita mi-o confisca si mi-o arunca pe jos. Dar cand ii e foame si ii place ceva accepta si lingurita deci nu ma pot plange. DIn pacate a venit vremea rece si ne-a atacat dermatita atopica, nu numai pe Patrick, dar si pe Kevin Asta este, ma asteptam ca avea mari sanse sa aiba si el. Deocamdata nu are bubite, numai pielea aspra pe dosul picioruselor si al manutelor.

Mi-am comandat premergator din AMerica (la noi sunt interzise) ca nu mai rezist cu el, eu nu am covoare prin casa si da cu capul de parchet. Il las eu pe un covoras intr-un loc dar il gasesc mereu cine stie unde. NU merge de-a busilea inca si se delpaseaza ca rama si da cu capul de parchet de-si face cucui. IN pat nu pot sa-l las ca in 5 secunde e la margine, in tarc si in patutul lui urla, in scaun, in bouncer urla, asa ca nu prea vad nici o solutie decat premergatorul. Trebuie sa recuperam si jumperul, dar nu stiu cat o sa-i placa, e un mic explorator, el trebuie sa mearga de colo colo, sa se plimbe.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si cate potii au iesit roxx din ce zici tu acolo?ca pare multtt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maimutzica10 spune:

cele care ati avut experienta cu bebe racit, ce ati dat in stadiile incipiente ale bolii? imi stranuta de dimineata la 10 min si curg mucii, se unesc si cu balele, suntem de mare exceptie!


Rox mami de maimutzica Marie Lorelei (18.01.2011)
think pink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Maimu da-i Oscilo. Dar oare se gaseste acolo? Eu m-am trezit prea tarziu sa ii dau. Am inceput sa ii dau si vit C picaturi. Cam astea sunt de inceput.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ZUMZU, au iesit doua portii. Eu cam asa ii gatesc, sa pape doua zile.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Aoleu, ZIKI, acum am vazut mailul ala de la tine cu basmele...sadic, mai ales ala cu mica sirena care s-a transformat intr-un platou de specialitati marine...

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput