Prichindei nazdravani 2008 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Salam sasesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

fetelor eu sunt cu Delia pe picioareinca nu am reusit sa o devat dar acum o tin pe picioare deoarece e zgomot de la santieruldin casa,seara Delia cam oice,mancare gatita,smantana un iaurt orice.
Eu stau la laptop si fac calcule care nu imi iessunt deja jumatate in butoiul numit"depresie"help me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Hai ca incepe sa ma streseze IKEA asta
Capisci Tatiana...am deslusit misterul piticeilor
Maiculita...ce bocaneala am la serv....s-au gandit astia ca suntem prea putini...si cica sa faca economii ne baga pe toti ce-am mai ramas intr-o sala gen hala...pe care acum o amenaj. la un etaj!...iar restul cladirii (de 6 nivele) cica il inchiriaza...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Cand sa ma prind in hora cu voi, brusc m-a la infanterie . N-a mai mers netu' .


Alina, capu' sus mami. Vezi ca vin la tine acu' . O sa treaca toate . Putere si rabdare iti doresc !

Tatiana, sa-l tina DD sanatos pe dintar, ca nevoi vor mai fi . Eu una sunt uimita ca atomicele adorm la ora 20:00 . La noi daca ar incepe un bairam ceva la ora, turturica n-ar avea nici cea mai mica ezitare sa nu fie prezenta . De craciun si revelion e prezenta inclusiv la focurile de artificii de la 12 noaptea .
Daria cea inimoasa. Daca reusiti sa faca treburile acasa...ii e mai usor si lu' tati sa o "livreze" la timp . Desene, dvd-uri, filmulete... Io una stau pe marginea cazii si o astept pe mandra sa-si termine problemele .
Yupiiii . Pai bine doamna acu' imi spui ? Iaca am pierdut un episod, tztztztz....

Doinita, daca te intereseaza respectivul iti dau PM cu mai multe detalii . Noi servim masa de seara in jurul orei 20:30, daca mai intarziem pe la shopping mancam la 21:00. Ii pregatesc ce-si doreste sa manance. In ultimul timp m-a disperat cu salata de rosii (1/2 de rosie, ardei gras rosu, ceapa, masline, branzica si paine taiata cubulete, putin ulei). Mai mananca: "sandeviciuri" cu sunca presata de pui si cascaval (o feliuta de rosie si o fasie de ardei gras rosu), paine prajita cu unt, cascaval (branzica)si ceai cu lamaie, ficatei cu cartofi natur, budinca de cartofi (cartofi fierti taiati rondele, cascaval ras, ou), salata orientala, ou umplut, carnaciori de pasare, cartofi "prajiti" la cuptor, budinca de legume (amestec mexican, branza proaspata, ou).
Haioasa piscotzica . Noi am ajuns la marimea 28 . La cisme si ghete 29. Si eu trebuie sa-i cumpar incaltari, hanorac de iarna, mi-ar fi placut unul cu mesada detasabila. Sanatosi sa fim ca le-om rezolva pe toate.
Offf...si nu te mai gandi la rau . O sa fie bine la gradi .
I-am explicat ca si noi am fost la cresa, gradi si scoala. Asta-i repet mereu ca sa nu creada ca face numai ea asta. La plecare de la cresa ii spun ce vom face dupa amiaza si ii confirm inca o data ca ,ma duc sa o iau acasa (sa nu creada ca daca intarzii o las acolo)In privinta sensibilitatii...n-avem de-astea prea des. Acum suntem in faza in care e super incantata ca pleaca si ea la servici (la cresa) ca si noi. Oricum ritualul de dimi e sa dea din craci ca nu vrea la cresa dar...ii trece ca n-are incotro. O sa-i fie bine o sa vezi!

Ia sa dau branci la mesagiu ca-l scriu de la 12:30 ...


Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Mariana....imi ia foc CD-ul.Sunt pregatita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Doinita nervi de otel sper sa si reusim sa trecem peste toate cu bine.Eu stiu cum e cu bcaitul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gherman_in
Mariana....sunt pe pozitii cu CD-ul introdus la locul lui.Ce urmeaza?Hai sa vad cate prostii mai fac si de data asta.Chestia e ca nu am instalat Wind.-ul corect,si-mi deschide ce vrea si cum vrea.Poate poate ii dau de cap cu ajutor.

tatiana


Tine-l acolo, nu-i da drumu' . My documents, faci un folder nou, il denumesti si-l copiezi pe desktop. Deschizi CD-ul, tzii apasat pe ctrl si cu soricelul selectezi foto pe care doresti, click dreapta copy, te duci pe folderul nou si dai paste. Da-mi mai multe detalii cu ce-ti deschide wind-ul.

Hai succesuri !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinita_g spune:

Mariana da, as vrea datele de contact ale dlui dr. O a doua parere a buna oricand! pt corcodusha responsabila de job-ul ei...29 zici la cizme...ei...traiti pe piciorush mare
Multam de schimbul de inf ref la masa de seara...in general cam asta ciuguleste si piscotzica, cu laptele oricum nu se omoara. V-am consultat ca dupa episodu cu voma...omu' sustine ca de la masa de seara i s-a tras...dar eu ma indoiesc, servise cateva paste...si-mi zice s-o las mai moale seara...ea si asa mananca subtirel...si nici nu stiu cat ciuguleste si pe la gradi
Alina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

fetelor niste sfaturi de economisit bani,de iesit din depresie.sper sa reusesc sa ma ridic din avest butoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Daca-ti sti fetelor cate fac in acelasi timp o sa ma credeti dusa . Caut prognoza meteo pe 15 zile pe 3 site-uri, completez intr-un tabeleshti si scriu si aici .
Doinita o sa ma interesez si de program ca nu-l mai am actualizat si-ti trs. PM.



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput