M-am hotarat.............adoptie(76)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Anca, am citit undeva ca inregistrarea emisiunilor este postata pe site-ul tvr dupa ce emisiunea a fost difuzata pe tvr international, adica la o saptamana dupa tvr 1.
ps: si eu tot la sectorul 2 sunt

ma intreb oare ce mai face korapop si minunea ei?

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amy2007 spune:

Si eu am vazut o parte din reportajul de aseara, dar am ramas cu un gust amar si am schimbat canalul...Povestea mi s-a parut atat de trista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_g spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish
Am si eu o veste buna. Ne-am hotarat pentru al 2-lea copil. La anul ne apucam de dosarel.


Bafta Anca, sa reusiti cat mai repede. Ce vreti? Fata sau baiat?
In fine, orice ar fi, sanatos sa fie , ca restul vine de la sine.
Bafta multa, multa de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Irina, de data asta vrem un copil...atat. Data trecuta am vrut musai fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

ERATO, felicitari! Sa aveti numai zile minunate!

Anca, sa duci la bun sfarsit dorinta! Eu am cam renuntat la ea, desi uneori imi doresc destul de mult un copil, dar....
Cum se descurca fetita la scoala? Este nascuta in acelasi an cu puiul meu si am dedus de aici ca este in clasa I.
Sa aveti o zi minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Anca felicitari pentru decizia luata.Acum sunteti deja veterani, stiti toti pasii, dar emotiile probabil vor fi la fel.... ce frumos sa aiba si fetita ta o sora sau un fratior. Ei i-ati spus despre decizia voastra? Sau e prea repede inca?
Sanatate multa sa puteti creste doi copii.
Va pup,
Laura

Oamenii au inventat respectul ca sa ascunda locul gol,unde ar trebui sa fie iubirea. Lev Nicolai Tolstoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Multumesc din suflet pt urari
Timpul trece greu, dar mai e atat de putin, sunt in pregatiri: camera lui, cadouri, gradinita si cate si mai cate, am emotii, dar stiu ca totul va decurge bine. Le doresc din suflet tuturor aspirantelor sa simta toate aceste emotii cat mai curand si sa fie deschise la suflet.
Anca, felicitari pt decizie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Cons, ii place la scoala. Dupa ce am avut emotii dupa experienta ”gradinita” unde a plans timp de 3 ani aproape in fiecae zi, la scoala ii place mult si se vede asta in tot ceea ce face. Slava Domnului! Si voi sunteti tot in clasa I? La voi cum merge??

Laura, am discutat despre asta. Ea isi doreste o surioara mica, de care sa aiba grija, careia sa-i dea sa manance si s-o ingrijeasca. Mi-a zis ca daca o sa aiba un fratior o sa-i dau sa suga singura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ditza_ditza spune:

erato,felicitari si asteptare usoara!

Pt.Anca Wish,
aveti o dorinta frumoasa,sa dea Domnul sa fie bine totul.

Noi avem multi fratiori si surioare adoptati de alte familii si-n vara asta chiar ne-am intalnit cu doua surioare,fara sa vrem facem parte dintr-o mare familie
De curand am aflat ca biologica este iar insarcinata

toate bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Erato -incearca sa faci totul cu calm si sa va bucurati de aceste momente emotionante si unice.Imi imaginez ca ti se pare ca timpul sta pe loc ,ca nu trece ca de obicei si asteptati cu nerabdare ziua importanta, sa vedeti reactia pustiului acasa si sa va bucurati impreuna.
Cam in aceasta perioada am adus si noi pe Marco acasa ,saptamina trecuta a facut un an si i-am facut un tort cu aniversarea de 1 an.
Era asa de fericit si de emotionat ,i-am pus o luminare si i-am cintat "Auguri"cum vrea el.
Cind ma gindesc ca atunci cind a venit aici nu stia mai nimic si intr-un an a invatat atitea ,vorbeste perfect limba italiana ,chiar ma mira faptul ca copii asimileaza atitea lucruri intr-un timp atit de scurt ,cintecele ,deseneaza ,merge si la limba engleza si la sport.Ma laud si eu ca oricare mamica.
Azi nu vroia sa mearga la gradi cu autobuzul pt.ca un copil la batut si era f.suparat.De obicei e f.bucuros ,vrea sa mearga si duminica ...cine stie ce l-a apucat ...cu greu am reusit sa-l urc in autobuz.
Anca ,felicitari pt.decizie ,sa fie cu noroc si cit mai repede.

Poze

Mergi la inceput