M-am hotarat.............adoptie(76)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danaionela spune:

Felictari ERATO. Cu siguranta vor fi cele mai fericite sarbatori. Anca mult sucees in gasirea noului puiut. Si eu as vrea sa mai adopt un baiat, dar sotul mee vrea sa mai asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis067 spune:

Felicitari Erato! Un dar mai frumos trimis de Mos Nicolae nici ca se putea!
Anca Wish, fetele de la DPC 6 mi-au spus ca pe legea noua atestatul se va obtine in 120 zile fata de 60 acum! mai bine incercati sa o faceti acum, daca v-ati hotarat sa o faceti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Felicitari ERATO- sa va traiasca copilul si sa va bucurati de el si el de voi.
Ce frumos ,ce dar frumos de sarbatori.
asteptam sa ne povestesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Bendis, eu sunt la sectorul 2. Vroiam sa ajut pe cineva care sta in 6.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bendis067 spune:

[quote]citat din mesajul lui Anca Wish

Bendis, eu sunt la sectorul 2. Vroiam sa ajut pe cineva care sta in 6.
Multumesc!




Anca,cu cea mai mare placere pot sa ii dau un sfat sau o indrumare...e mare lucru sa te indrume cineva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Salutare, tuturor....ce de vesti bune si de povesti frumoase!!
Erato, ma bucur nespus pentru tine si sotul tau si baietelul vostru!! Nu stiu daca exista cadou de Sarbatori mai frumos decat asta. Sa fiti fericiti si sa va mearga toate bine.
Eu nu am noutati...in orice caz, din August, cand am luat atestatul, nu am mai auzit nimic de la DPC. Nici noi nu am sunat, pentru ca ni s-a spus sa avem rabdare...poate asta-i o greseala dar recunosc si ca am fost luati pe sus de alte evenimente. Sper sa putem recupera timpul pierdut.
Succes mult tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Bendi, multumesc frumos. Cata lume mi-a sarit in ajutor. Sper ca persoana sa fie intr-adevar hotarata. Suntem o gasca tare misto


Ma intrebam...A vazut cineva reportajul de aseara, de pe TVR 1, de la amisiunea ”Cu ochii'n patru” ?

A fost despre drama unui copil adoptat, intr-o adoptie ”esuata”.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_73 spune:

felicitari erato !!!!!!!!!
ai vazut ce v-a adus MOS NICOLAE in casa?

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."
(Will Rogers)


simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaraAnisia spune:

Erato, felicitari, un dar cu-adevarat minunat, sa aveti o viata frumoasa impreuna si abia astept sa ne povestesti marea aventura.

Anca, felicitari tie pentru decizie - f frumos. eu am vazut reportajul de aseara. m-a imrpesionat f tare, si baiatul, si mai ales intalnirea dintre copil si sotul maternalei.

Mara, mami de fluturas Irina

Cu Dumnezeu in gand

"Unde este Dumnezeu, acolo este tot binele. Unde nu este Dumnezeu, acolo toate sunt rele."
Sfantul Dimitrie al Rostovului



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

MaraAnisia, multumesc!

Referitor la reportaj, aceeasi faza m-a impresionat si pe mine cel mai mult. Practic, a fost un raspuns al tuturor intrebarilor pe care orice privitor si le-ar fi pus privind comportamentul acelui copil.

Am cautat pe site-ul TVR reportajul pentru a-l posta aici, dar nu l-am gasit. Mare pacat!

Mergi la inceput