Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-si noi bagam caldura la centrala vreo 1 h, inainte si dupa baie.si ptr ca stam la casa,am bagat dresuri la copii peste noapte, ptr ca se sculau cu mainile si picioarele reci.deci, dresuri si maieu- e perioada cea mai naspa, asta de tranzitie,toamna-iarna, si iarna-primavara- racesc, in casa e mai racoare pe timpul noptii si dimineata..
-se pare ca, chiar e epidemie, cu mucii astia fenomenali..

http://s1124.photobucket.com/albums/l570/viss2/6-7%20luni/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada nici eu nu am putut dormi aseara... din cauza frappe-ului baut aseara care era facut cam tare si am mai baut si un cola
ai vostri copilasi "trasnesc" din dinti???

maine si duminica in TM vor fi 15 grade maxima!!!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Neata!

Miki, Pisuc

Azi sint mai OK ca a dormit L azi-noapte cat de cat.
Miki tocmai calma nu mai eram ieri si de acolo s-a pierdut totul...n-am mai avut nici o sansa sa o adorm si eram si eu foarte obosita si epuizata psihic, ar fi trebuit sa vina cineva sa ma inlocuiasca si eu sa-mi revin, dar cine? E greu cand nu ai ajutor, eu cu un bebe si simt ca nu mai pot uneori, mai ales ca L e atat de dificila cu somnul, dar tu cu doi Ai toata admiratia mea eu cred ca as fi clacat, mai ales si cu micul duracell ...

Pisuc ma bucur ca papa bine supita! Lari nu e deloc incantata, daca am avut succes cu fructele, legumele sint un chin, tine buzitele stranse, stranse si daca mai reusesc sa-i strecor lingurita in gurita se stramba si apoi scoate afara cea mai mare parte ... masa dureaza cam jumatate de ora, incerc sa o pacalesc si abia papa 40-50ml ca apoi nu mai vrea si pace, strange pumnii si incepe sa se tanguie... ieri m-am inspirat de la tine si i-am pus laptic muls, dar nici o schimbare!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata! Am intrat sa va salut scurt ca nu am net pe laptop si acum scriu de pe telefon. Nu stiu ce naiba are wirelessu de nu merge ca aseara cand m-am culcat mergea super ok iar acum de dimineata ia-l de unde nu-i. Cred ca au inghetat legaturile ca a fost ger azinoapte. Aseara vreo 2 ore am avut centrala on ca era frigut iar acum de dimi iar i-am dat drumul. Sper ca nu mi-a omorat gerul florile pe terasa ca nu am apucat sa le pun la adapost pentru iarna. M-as duce afara la plimbare in parc ca e cam maraita piscoata, isi tot suge buza de jos si se stramba, i-am dat niste homeopate si sper curand sa fie mai vesela. Deci cum spuneam m-as duce in parc dar e prea devreme, cine ma vede crede ca-r cu pluta, nu ca nu as fi Am pus-o acum la nani sa vedem daca o sa si vrea. Eu iar m-am trezit de nu stiu cate ori azinoapte, am si visat urat de tot, niste idiotenii, nu stiu ce naiba. Hai ca deja vorbesc prea mult, ma duc sa pun la spalat si sa strang putin prin bucatarie si lounge ca aseara mi-a fost lene. A adormi piscoata Va pup

_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

'neata!!! o cafea si o tigare are cineva si pt mine??....noi suntem in priza...coafor, curatenii,gatelii, aeropoarte, ultimul check la restaurant...plus tort si flori... am nevoie de o halba cu cafeu si niscai lulele
madutuleam gasit si eu fff multe site-uri cu fff multe info...eu am nevoie de pareri de la fete care au incercat sau incearca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata
strumph si eu am visat aiurea rau..ce-o fi fost in aer ? chiar daca am fcut drumuri toata noaptea la andra tot am reusit sa si visez..asta inseamna ca sunt odihnita, nu ?

andra mea desi ieri a fost prima zi cand s-a trezit fara muci si pe timpul zilei i-au mai curs f putin..aseara a facut iar o criza de tuse de 1 ora cand am pus-o la somn si cateva crize si noaptea..si ceva muci acum dimineata iar asa ca azi vizitez iar doctorita..m-am saturaaattt..

viss ti-am admirat puiutii..sunt asa de dragalasi, i-as smotoci si eu putin..felicitari mami

yvyana sa stii ca am avut si eu destule momente cand clacam, e adevarat ca pt putin timp ca nu aveam de ales, trebuia sa o iau de la capat..cand efectiv nu mai rezistam, lasam copilul in patut ( chiar daca urla de 1-2-..etc ore ) si ma duceam in alta camera..urlam, plangeam, daedam cu pumnii in peretii..ma rog, ce simteam nevoia in acel moment pana ma descarcam nervos..si ma intorceam la bebe cu zambetul pe buze si incarcata cu baterii noi decat sa te vada nervoasa langa el ia o pauza sa-ti revii ca altfel decurg lucrurile..si da, e greu fara ajutor..
prin ce parc te plimbi ? n-ai prietene de plimbat pe acolo ? eu aveam niste fete si chiar daca aveau si ele bebei, sa stii ca mi-l mai luau si ele cate 10 min iar pt mine conta enorm..hai curaj

azi dimi n-a mai plans asa rau vlad..sunt asa bucuroasa..
ieri canta prin casa do re mi fa sol la si do...si tot zicea yelou si se rusina..ieri a avut ora de englkeza, o fi yellow-ul care il stim noi ? hmm, nu prea-mi vine a crede..

ma duc sa-i dau papa andrei ca s-a trezit si ma apuc de treaba ca avem invitati in weekend..

offtopic, a gatit cineva prepelite vreodata ? m-a aranjat sotul cu vreo 6 buc si nu stiu ce sa fac cu ele ..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

neata si-o cafelua si de la mine

tocmai ce a plecat pediatra de la noi.doc asta este prietena f buna cu soacra-mea ssi cica e pediatra fff buna. in primul rand mi-a zis ca am facut fff bine ca NU i-am dat cele 12 pic de vigantol recomandate de doc de la suceava.cica pot aparea fff multe complicatii si ca cel mai des este refuzul amncarii si mai ales ca fontanela se inchide mult prea repede.gimihaela, poate ar fi bine sa mai ceri o parere.
calciu mi-a zis ca e ok sa-i dau pe tot timpul iermii si Vit C.
pe timpul tratamentului cu CA dam 4 pic de vigantol si in rest 2.

cu ce am gresit: ca nu am introdus supita de legume. a zis ca de azi sa incep cu morcov si la 2 zile sa tot introduc cate o leguma noua, deocamdata radacionoase si sa am multa rabdare. mi-a zis ca nu tb sa-mi fac griji cu cat mananca daca apoi nu ii mai este foame .

mi-a dat putina incredere in mine sincer.
a... a zis ca pana la 6 luni jumate ar vrea sa avem si carnita introdusa.

azi de dim a facut teea kk moale de 2 ori deja...de la dinti sigur.motitica.
de maine vine frigul si asta ma ingrozeste

viss- am vazut aseara poze cu puiutii tai...sunt fffffffff frumosi si tu esti o eroina
mada- sa treaca mucisorii
strumph- multumim de cap nou. mama ce frig e pe la voi dar stai ca incepe si aici in Romanica vreme rea
yasmi- felicitari pt semnarea contractului

mai voiam sa raspund dar ma grabesc ca vreau sa iesim afara, asa ca ne auzim diseara

puuuuo

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy sa aveti un botez reusit!!!

a inceput si fiu miu sa ecaladeze patutul, caruciorul, tot ce prinde.....tre sa il las un nivel si mai jos la patut....ca e in stare sa sara peste




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Miki O idee foarte buna cu mersul in alta camera si dat cu capul de pereti...
Mi-a fost teama sa o pun in patut si sa o las singura ca stiu cat ar fi urlat de rau, am zis ca mai bine stau langa ea sa nu creada ca o abandonez, dar mai rau am facut ca m-a apucat plansul si ea s-a speriat si mai tare si sa vezi urlete atunci ... degeaba m-am recules eu instant cand am vazut-o asa speriata ca a urlat vreo ora jumatate de nu mai stia de ea, plangea cu lacrimi ce se prelingeau pe amandoi obrajorii si se umezise body-ul si aveam si eu lacrimi in ochi ca realizasem ce rau facusem ramanand langa ea... Offf... Data viitoare plec si ma descarc apoi revin la ea.



.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ce liniste....eu ma plicti...bubu doarme...buburuza e la gradi..papa e gata...curatenie ar trebui sa fac...dar nu am chef ..este timp...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput