Clubul ursuletilor & ursuletelor de novdec2010(36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

eu sa stiti ca am promis ca fug singura si chiar o sa o fac....nimeni nu ma crede. am vb cu prietena mea si mergem la munte un week-end doar noi 2. sotul tot iese ba teambuilding, ba pescuit, ba cursuri eu numai copii si casa. si sunt ff curioasa cum se vor descurca...ptr ca sunt multe chestii care numai eu le fac si nimeni nu stie asa ca sa vedeti voi ce stres o sa fie pe ei

Mami Andreea Horea Paul (15.11.2010)+ Sasha Andrei (30.12.2008) + Iustin Nicolae (03.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata mamici si pitici!

La multe lunite sarbatoritilor de azi:
Vlad Alexandru bebe de Olgutzika
Natalia Ina bebe de ralooka!
Sa cresteti mari, sanatosi si frumosi!


Sashenka, Brave, bine ca puteti pleca! Eu nu pot nici la baie sa merg de multe ori, ca asa tignal are printesa de mi se ia... ca sa plec o zi de-acasa ... ha! cred ca ma reneaga deja! Nu ca ar fi ea prea iubicioasa...

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

hello

na ca viu si eu sa ma bocesc de bebe bolnav.
Sara a facut-o lata rau.
sambata a facut febra, muci ...dar piesa de rezistenta a fost vomatul in jet, de a pictat tot covorul, canapeaua si pe mine bineinteles.
ajuns la urgente...tratat beib.
acasa facem trat. cu paracetamol supo si isoprinosin la 6 ore. si oscillococcinum.
deja e regula ...la 2 sapt Sara face viroza cu rosu in gat, cu febra si alte alea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Sanatate multa Sarei JoAnn! Sa se faca bine repede!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vai, joann, sanatate multa sarei! si tie nervi tari. da-le ceva de imunizare, ca mai am un pic si o iau eu razna de cate face sara ta. sper sa nu ia si cealalta de la ea.va pupam.
mirela, cum sta treaba?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Ola mamici cu pitici!

alti ursulei bolnaviori... sanatate multa! multa! multa!

si ca sa nu ne mai plangem de noi... atentie e un post trist :(

http://www.youtube.com/watch?v=-9pNeT55U_c&feature=related

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

adipapazi pt imunitate le dau isoprinosin. 10 zile pe luna. atat cat tine perioada rece.

si na ca a luat si Marta

macar tura asta febra e mai slabuta si scade la antitermice gen paracetamol si ibuprofen. daca nu... am artileria mai grea novocalmin si fenobarbital.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

intrebai dr. de colostrum si a zis mai bine sa cumpar mancare de banii aia.
in schimb a fost de acord cu oscillo. numai sa nu il dai cat dau si isoprinosinul.
sper sa foloseasca la ceva.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Buna dimineata tuturor !

La multe lunite ursuletului sarbatorit azi - Eric bebe de onybony!
Sa cresti mare, sanatos si frumos!


La multi ani Moshulik! La multi ani Sunset! Sa fiti sanatoase, sa va vedeti puii mari si sa aveti parte numai de bucurii!

Mami de printesa Cristiana (29.12.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

adina...treaba e cacacioasa in continuare
clar e un virus ca se caca amandoi si pute de lesini
noaptea e ca draq, ca tre sa i schimb, ca nu i pot lasa, ne astupam de la miros, si daca nupot aprinde becul mre, tre sa i schimb la lanterna, as putea si asa fara lumini aprinse, dar uneori am ochii lipiti si mi e ca manjesc totul...plus ca Robi da din picioare se smuceste....Razvi e cumintel....
dus ieri kk la analizat ca Razvi face cu sange
azi dus copil la doctor, a slabit saracutul, are 8200 g, era palid si tras la fatza.....
ne a dat ercefuryl, juma de capsula la 12 ore pt vreo 7 zile, sa continuam cu debridat, smecta, adrihyll, regim....balarii din astea
m am saturat eu de orez, dar ei saracii
ce sa le mai fac sa mance in afara de supa de orez+morcov+vita, orez+mere coapte+gutuie aburita sau banane, dar Robi nu iubeste banana deloc, in combinatie o inghita, simpla sub forma de bucatele bagate in gurita, o scuipa.....

muci mai are, dar ne descurcam cu ei,pun apa de mare prin metoda belgiana - inclinat copil pe o parte, bagat apa de mare/ser fiziologic pana iese pe nara cealalta si repetet procedeul invers -, apoi sterg mucii si ce mai alte zamuri si pun colargol, se mai aud in gat, ca i mai vine sa tuseasca, dar maimult de atat nu ma lasa sa i fac
si astea le fac printre chiuielile lui,se zbate,da din maini, uneori e mai maleabil, alteori e monstru...dar macar nu mai are febra
frasu n a facut muci
daca scapam si de kk asta...e vis de vara

sa stii ca sunai, cand ai timp da un semn
pupi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput